0   

jernej kaše @zapp0 27. Jun 2011, 20:30

Jep, tale exif viewer nagaja https://chrome.google.com/webstore/detail/lplmljfembbkocngnlkkdgabpnfokmnl
 0   

Peter @coklar 16. Jul 2011, 19:37

Ko že govorite o (EXIF) funkciji,kje hudiča jo omogočiš?
Sori za trapasto vprašanje,vendar je ne najdem oziroma se ne trudim dovolj da bi našel kakšna navodila.
 1   

Peter @saintek 15. Jul 2012, 11:55

Prosim lepo omejite dodajanje fotk na največ dve na dan...... jaz bi omejil 1 na dan, pa dobro naj bo 2 maximum. 7 na teden je čisto ok. Problem je, ko nekdo "naštepa" sedem fotk naenkrat in s tem potisne ostale dobesedno s prve strani.
Zahvala: decman99
 0   

sudio38 @studio38 15. Jul 2012, 13:25

... kaj pa boš z EXIF -om, ako je v fotki vse prefotošopano ?! ... in kaj, če nočem, da se vidi EXIF ?! ... koga zanima, itak vpraša ... trenutno je slo-foto način ocenjevanja slabši kot na FB-ju, tam vsaj veš, kdo lajka ... noo, klikanja je zdaj več in nekomu to šteje-paše ... omejiti št. fotk in brez komentiranja onemogočiti ocenjevanje ... pa brez tistih nagravžnih smeškotof in aplavzev, pa saj nismo v vrtcu in zgleda prav smešno ... za zdaj žal velja, da če hočeš dobiti objektivno mnenje, naložiš fotko na EF in omogočiš "trdo" varianto komentiranja ---> če je fotka OK oz. toliko dobra, da te opazijo, te spipetkajo in podajo lastno videnje na tvojo fotografijo ...

p.s. aha, pa tista prijateljstva ... LOL ... več prijateljev, več lajkov ... đizus, kam smo/ste zatavali ...
 0   

Samo @Lubitel2 15. Jul 2012, 19:02

saintek je napisal/a:
Prosim lepo omejite dodajanje fotk na največ dve na dan...... jaz bi omejil 1 na dan, pa dobro naj bo 2 maximum. 7 na teden je čisto ok. Problem je, ko nekdo "naštepa" sedem fotk naenkrat in s tem potisne ostale dobesedno s prve strani.

Hmmm. Kaj pa če bi rajši prvo (in seveda vse naslednje) stran podaljšali? Recimo za faktor dva al pa tri...

lp!
 0   

Primož Fideršek @piXi 15. Jul 2012, 20:34

Kaj sedaj se bo spet začelo jokanje okoli ocenjevanja ? Je miljon krat boljše kot je bilo prej PIKA.
 0   

sudio38 @studio38 15. Jul 2012, 20:53

Zakaj že ?
 0   

Primož Fideršek @piXi 15. Jul 2012, 20:59

Daj si preberi raje na forumu o tem kako je bilo prej ... iskalnik je lahko tvoj najboljši prijatelj, če ga znaš uporabljat
 0   

sudio38 @studio38 15. Jul 2012, 21:05

Lahko si tudi manj osoren ... poznam situacijo od prej in situacijo zdaj in nisem tu od včeraj, le povedal sem kaj mislim, v kolikor te ta moja "jokavost" moti, naredi obvoz ...
 1   

Uroš Miklavčič @Ulrich 16. Jul 2012, 05:37

studio38, ta z EXIFom je pa res za lase privlečena. Mi boš rekel, da podatke za fotko, ki si jo posnel pred meseci in te nato nekdo vpraša po EXIFu, raje iščeš v fotki in jih prepisuješ v komentar kot, da se to stori avtomatsko? Prosim lepo, no.

Kar se ocenjevanja tiče je pa takole: resnih ocenjevalcev je malo. Kar jih je pa jih užaljeni otroci tu v galeriji hitro zatrejo in jim na hitro potalajo nekaj nižjih ocen v imenu maščevanja. Otročje, se strinjam - ampak dokler se ljudje ne bodo spremenili lahko nastavljaš kakršen koli način ocenjevanja pa se situacija ne bo bistveno spremenila. Ljudje so pač trdoglavi, sprijazni se. Objavi fotko zato, ker to je všeč in ne zato, da nabiraš pozornost. Slo-foto.net konec koncev ni edini kanal za samopromocijo, a o tem ne bi razglabljal naprej, ker so stvari malce bolj kompleksne kot se zdi.

Kar se tvoje jokavosti tiče pa takole: po tvojem lahko ti klobasaš karkoli, mi pa nismo opravičeni do svojega mnenja zato moramo delati obvoz, če nam ne paše kar ti govoriš. Lahko je kritizirati, vem - s tujim k****m po koprivah mahati je preprosto. Skratka, omejitve gor ali dol, dejstvo je, da je s komercializacijo in nizkimi cenami napredne fotografske opreme padla kakovost objavljenih del. To je del razvoja in tako pač je. Ni najbolje, se strinjam, a s tem se je treba sprijazniti in ločiti seme od plevela. Za ta namen je filter v popularnih fotografijah zaenkrat zelo uspešno orodje. Med zadnjimi fotkami pa je omejitev sicer na mestu, a konec koncev niti ni smiselna. Prej kot takšni osebki spraznijo svoj kanon, prej bo mir. Sicer pa, povej ti njim kako so nadležni. Aja, nima smisla, zato dejmo udrihat pa administraciji. Saj razumem tvojo dilemo, a tvoje rešitve so kontra produktivne. Če že kaj bi jaz število fotografij omejil glede na pretekle ocene fotk posameznika. Boljše kot imaš ocene, več fotografij lahko objaviš. Tako bo morda folk začel delati na kakovosti. Druga opcija je, da se uvede plačljivi plan in se zraven ponudi brezplačno opcijo z omejitvami kot je recimo št. fotk na dan. Realnost pa je taka, da bo redko kdo pripravljen plačati za več možnosti. Se pa efektivno reši tvoj problem. In spet bo truma folka, ki bo navdušena nad idejo o plačljivi nadgradnji, ko bo pa potrebno priti od besed k dejanjem se pa vse ustavi. Psi lajajo, karavana gre naprej.
Zahvala: piXi
blog: [url=http://blog.miklavcic.si]blog.miklavcic.si[/url] | twitter: [url=http://twitter.com/uros_m]@uros_m[/url] | galerija: [url=https://www.slo-foto.net/portfolio/Ulrich]SloFoto[/url] | podjetje:[url=http://miklavcic.si] miklavcic.si[/url]
 0   

sudio38 @studio38 16. Jul 2012, 08:27

Vsak je upravičen do svojega mnenja, v kolikor ga ne akceptiraš, ga preskočiš ali repliciraš, vsaj tako sem jaz naučen. To, z udarjanjem po adminu, je malo bolj tako ... komu pa naj napišeš?! ... za exif imaš deloma prav, mogoče ga res ne bi z veseljem hodil gledat za nazaj, a tega bo zelo, zelo malo ... ljudje se ne bodo spremenili, še huje bo, zato vidim v portalu neko vlogo vzgoje ... kar pa smeško in aplavz definitivno ni, jaaa, ljudje bodo nalagali fotke do amena in s tem deloma ni nič narobe, vse to je le v prid fotografije, posledično pa tudi v prid smetenju ...neka plačljiva varianta? ... mogoče pa, če posledično lahko napraviš še svoj portofolijo ... vem, da je jeba in da ideale ni, če bi bila, bi jo že poštimal ... jaz iz kopriv pa le jokavo premišljujem na svoj način ... thx, da si vzel čas za odgovor in podane fakte ...
 0   

andrazh @andrazh 6. Jan 2013, 22:50

Da ne odpiram nove teme.

Danes sem prvic sodeloval v galeriji in me je nekaj zmotilo.
Ko brskas po galeriji pise spodaj povprecna ocena in pa sestevek(sklepam, da vseh ocen). Se mi zdi, da bi bilo dosti boljse, ce bi bilo namesto sestevka stevilo glasov.
 0   

andyz @andyz 7. Jan 2013, 08:21

S tem se pa močno strinjam!
Sedaj ti ena 10-ka od fena vrže fotko na najvišji nivo, pa čeprav je to edina ocena ...!?
Je pa žal tudi obratno.
Res pa je, da lahko pogledaš število komentarjev, pa si potem sam ustrvariš mnenje.
 0   

Dule @DuleB 7. Jan 2013, 11:48

V stari (prejšnji) podobi galerije, ki se ob ustreznem pristopu še vedno odpira, je navedeno tudi število glasov. smile
Dušan Brezovnik
 0   

Kamion @Kamion 7. Jan 2013, 17:58

Tole z glasovi (zvezdicami) je kot je, vsak ima svoj okus in svoje "očke". Nekdo bo sliko ocenil s 5 (ker vidi kar je videl avtor), nekdo bo fotko ocenil z 2 (ker pač ni takega mnenja/mišljenja).

Sam veliko bolj cenim če mi kdo napiše kaj je na fotki narobe, kaj ga moti, kaj bi izboljšal, kako bi izboljšal... thumbsup

Moje mnenje
 0   

Bojan Marušič @redorange 1. Okt 2013, 14:14

@Lucifix, a ni tole malo čudno,
če kliknem na njegov nick lahko pridem do vseh njegovih slik
https://www.slo-foto.net/galerija_slika-120405.html&filter=low
ok vse v redu, vse štima;

tukaj pa:
če kliknem na njegov nick mi odpre da je profil zaseben in ne morem gledat njegovih slik,
po drugi strani pa lahko pridem do njegovih slik desno spodaj (kjer so ocene, exif...), sicer eno po eno...
https://www.slo-foto.net/galerija_slika-120396.html

Zakaj bi sploh dal kdo svoj profil slik pod zasebno? Sem mislu da je tisto bolj namenjeno ostalim podatkom...
kjebojanpohaja.com
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 1. Okt 2013, 15:49

Same fotografije pač niso zasebne. Lahko pa svoj zakleneš svoj profil, da ga ostali ostali ne vidijo. Odločitev uporabnika...
 0   

Dule @DuleB 1. Okt 2013, 17:50

Tudi meni se zdi smešno dajati svoj profil pod "zasebno" z namenom "skrivanja" pred drugimi uporabniki. Če bi smatral za nezaželjeno, da bi še kdo drug (tudi administrator!) videl moje resnične osebne podatke, bi ob včlanitvi pač vpisal lažne podatke (Franc Novak, roj. 1970 iz Spodnjega Dupleka ter lažen G-mail naslov) in zadeva bi bila rešena. Dobro, Uroš je v programu sicer predvidel "zasebnost" osebnega profila, vendar je to v bistvu čista programerska "šminka", ki naj bi naredila portal prijaznejši oz. zanimivejši "muham" širšega kroga potencialnih uporabnikov, sama praktična uporabnost pa je po moje nična.
Dušan Brezovnik
 0   

Bojan Marušič @redorange 1. Okt 2013, 19:19

Citiram:
Same fotografije pač niso zasebne

samo potem ko kliknem na nick nekega uporabnika

https://www.slo-foto.net/portfolio/stefan

zakaj se mi ne prikažejo slike
kjebojanpohaja.com
 0   

notko @notko 17. Apr 2014, 15:22

Napreden komentar mogoce malo bolj opredeliti. Za zacetek spremeniti vprasanje "Kako bi jo izboljsal /a?" v "Kako bi jo izboljsal / spremenil a?"

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati