0   

SoniaS @SoniaS 11. Apr 2013, 10:17

ne zdi se mi čista in ostra.... a sem pa že jest čist smotana...

predvsem gledam obraz.
 0   

tmt @tmt 11. Apr 2013, 11:04

Ta fotografija nima praktično nobenega šuma , kaj šele "prav nesramnega" kot si se izrazila. Večja ostrina v koliko je zaželena se lahko povečuje že na samem aparatu s prilagajanjem standardov, seveda če ni razlog pomanjkanja ostrine stresenje ali napačna fokusna točka ( kot kaže nisi ostrila na obraz, ampak na spodnji del oblačila proti nogicam)). Lahko pa je del neostrine tudi v zmogljivosti objektiva pri zaslonki 3,5, ki si jo uporabila.
Načeloma pa s to fotografijo ni nič narobe, lahko jo malo obdelaš v kakem programu, da ti bo bolj po volji. Z aobširnejšo in lažjo obdelavo lahko fotografiraš v RAW.
 0   

Miha @biturbo 11. Apr 2013, 11:10

Kam smo pršli, da se take fotke označuje z 'nesramno veliko šuma'...
Zgleda nikol nisi delala s par let starimi bodyji? smile

S fotko ni nič narobe, z ostrino pa tut ne. Jo boš printala na 70x100, da te tako skrbi?

_mogoče_ je edin fokus malenkost spredej, na zvočniku. Ampak deleč od tega da bi bil obraz neoster.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 11. Apr 2013, 11:15

Šum? Kje ti vidiš šum na tej fotki, mi pa res ni jasno...
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Martini456 @Martini456 11. Apr 2013, 12:26

SoniaS je napisal/a:
ne zdi se mi čista in ostra.... a sem pa že jest čist smotana...

predvsem gledam obraz.

Malo branja ne škodi: http://goo.gl/WZeTI

Moje mnenje glede fotografij: Jst uporabljam Canon 1D Mark IIn, ki je star približno 7 let in pri njemu se pri ISO 400 lahko reče da se ga vidi, ne pa pri teh omenjenih pri vaju...
 0   

SoniaS @SoniaS 11. Apr 2013, 12:28

ok ok, hvala za komentarje... pravzaprav imate prav, pri drugih fotkah se mi zdi bolj izrazita zrnatost... mislim pa da mi objektiv ne ostri dobro, saj sem že večkrat opazila da je fokus drugje kot pa sem fokusirala. Vedno fokusiram na oči, ko pa prenesem sliko na računalnik, pa vidim fokus drugje.

Začela sem pa s canonom 20d... starejši in analognih pa res nisem imela priložnosti uporabljat.

Slikam v raw formatu, da mi omogoči vsaj malce več popravkov.

Torej še enkrat hvala vsem za komentarje... pravzaprav sem mal pomirjena... in očitno preveč panična. No saj se bom naučila...
 1   

tmt @tmt 11. Apr 2013, 12:38

Če ti objektiv ne ostri tam kjer si ostrila imaš na EOS 7d v menuju nastavitev microadjustmens in prilagodiš ( front - back focus), da bo točno - nimaš se kaj zmotit, ker lahko nastavitve popravljaš ali brišeš kolikokrat ti je povolji in velajo le za tisti objektiv za katerega to nastaviš.
Zahvala: SoniaS
 1   

Miha @biturbo 11. Apr 2013, 12:39

Glede faljenega fokusa - sej imaš Micro Adjustment na bodyju, uporabi ga.
 0   

samos1111 @samos1111 11. Apr 2013, 12:47

No če je problem na drugih fotografijah, je mogoče da si šum tudi že pri osnovnem ISOtu opazila kdaj npr na kakšnem čistem temnejše modrem nebu. Na enakomernih površinah se ga hitreje opazi, pa na temnejših delih slike pri izrazitih barvah, kot je modro nebo, sta komponenti R in G zelo nizko, pač blizu praga šuma. Poskusiš lahko posnet v raw formatu in svetlejšo sliko, toliko da svetli deli niso prežgani, nato pa jo po potrebi potemniš na računalniku. Gugelj: ETTR
 1   

AirM @AirM 11. Apr 2013, 12:47

Še moje mnenje.. Tole nikakor ni šum!
Glede ostrine.. Na parih statičnih objektih in z uporabo stativa stestiraj fokus objektiva. Če se tudi takrat izkaže da fali lokacijo fokusa ga pelji na servis da ti ga skalibirirajo. Ne uporabljaj funkcije AF Microadjustment za popravo back/front fokusa, ker s to nastavitvijo lahko popraviš samo ostrenje na določeni razdalji, ko pa bo ta večja ali manjša bo fokus spet drugje.
 0   

andyz @andyz 11. Apr 2013, 13:02

Jaz ne vidim nobenega šuma! Mogoče imaš prah na ekranu? (malo za šalo)
7D pri ISO 400 nima opaznega šuma, oziroma skoraj nič.
andyz
 0   

ant-dj @ant-dj 11. Apr 2013, 13:57

AF microadjustment popravi back/front fokus generalna, ne pa le na določeni razdalji ali goriščni razdalji. Vsaj tako bi moralo delati, če imaš ti drugačne izkušnje in s katerim aparatom pa povej.

LP
 1   

Aleš @lial 11. Apr 2013, 14:39

Pa je že kdo pomislil, da morda avtorico moti polt (koža) dojenčkovega obraza?
Večina 'mladičkov' te starosti ima nekaj tednov podobno polt, če se še spominjam tri desetletja nazaj grin

Sicer pa je posnetek brez šuma, le v področju kože so rdeči flekci, ki pa so, kakor sem že dejal pravzaprav normalni.

Mojih 5c
 2   

Ratter @Ratter 11. Apr 2013, 14:43

Čisto normalna fotka za iso400.Jaz nekega strašnega šuma ne vidim.
Nekaj je kromatske aberacije po dojenčkovem hrbtu,ampak to je malenkost.
10 sekund dela s softwerom.
Kar se meni zdi napaka na fotki je,da nisi ostrila dojenčkovega obraza,ampak center otroka.
Temu primerno šepa ostrina na obrazu.Obleka je pa ostra.
Če bi fotografirala z iso100,bi bili detaili dosti bolj vidni.Predvsem na obrazu.
Z višjim iso izgubljaš detaile na fotki.
Če pa te moti šum.Je pa druga rešitev.Svetlejše ozadje.
Načeloma bolj je temno ozadje,manj je vidnih detailov in več šuma.
Priporočam branje: http://www.ronbigelow.com/articles/articles.htm
Noise -- Part I do Noise -- Part IV
Zahvala: SoniaS, andrazh
 0   

AirM @AirM 11. Apr 2013, 18:01

ant-dj je napisal/a:
AF microadjustment popravi back/front fokus generalna, ne pa le na določeni razdalji ali goriščni razdalji. Vsaj tako bi moralo delati, če imaš ti drugačne izkušnje in s katerim aparatom pa povej.

LP

Tudi jaz sem mislil, da zadeva deluje in tako in bil zelo vesel da na 50D imam to korekcijo, misleč da je težav z back/front fokusom konec.. Ko sem nabavil canon 50 f/1.4 (novega) in je ta imel front ali back fokus (ne spomnim se več kaj od tega) sem se dolgo časa igral s korekcijo. Nastavljal sem ga na stativu na s pokonci postavljenimi baterijami zamaknjenimi za nekaj cm, da sem res natančno videl kje je fokus in ga nastavil v nulo na razdalji recimo 1.5m (mislim da je bilo nekih 5 enot korekcije, ker so koraki zelo majhni). Ko sem fokusiral objekt na večjih razdaljah je bil fokus spet sfajlen. Ko sem ga nastavil na večji razdalji je falil na manjši... Skratka zadeva na funkcionira tako kot jo reklamirajo... To o čemer pišem mi je potrdil tudi canonov serviser, ki mi je objektiv samo skalibriral pri nastavitvi v bodiju na 0 in od takrat dela v nulo na vseh razdaljah pri vseh blendah!! Mogoče tale Micro adjustment še kar funkcionira pri večjih zaslonkah, ampak takrat težav z back/front fokusom itak ponavadi ni.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati