0   

Nina Lovec @decembrka 21. Apr 2013, 22:24

Potrebovala bi pomoč pri sledečem problemu. Neko sliko z napisom bom izdelala v Photoshopu, kasneje pa moram to premakniti v Corel tako, da se bo dalo spreminjati besedilo, premikati fotografije itd. Kako bi to storila?

Kot kakšen format moram shraniti sliko v PS-ju, da jo bo Corel odprl? Predvsem pa to, da bo funkcionalnost slike ista kot prej v PS-ju (spreminjanje pisave, položaja fotografij).

Upam, da se kdo spozna na ta program. Hvala!!
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 22. Apr 2013, 04:27

Sicer ne uporabljam Corela, pa vendar... Corel podpira uvoz photoshop formata (PSD), se mi pa zdi, da layer, kjer je samo tekst, pretvori v slikovni layer, in ga potem v Corelu lahko obdelaš samo kot sliko. Scer pa poizkusi oziroma bo nekdo, ki ga uporablja, povedal kaj več.
 0   

Aleš @lial 22. Apr 2013, 07:05

Drži, kar je zapisal 'skorpijoncek66', vektorjev pri prenosu ni več. Vsaj tako je bilo videti pri mojem poskusu pravkar.

Vendar: zakaj ne bi sliko z napisom izdelala v Corelu?
Če je problem pri obdelavi posameznih fotografij, potem jih pač najprej vsako posebej obdelaš v PS, nato pa uvoziš v Corel (ukaz 'import').
Tako delam razne pasice (banerje) jaz in ko shranjujem, shranim dva formata - jpeg (gif) in Corelov cdr, ki ga je kasneje možno spreminjati.
 0   

Nina Lovec @decembrka 22. Apr 2013, 08:23

S Corelom nekako nisem na "ti" pa sem ga sedaj primorana uporabiti. Upam, da bo šlo, če se pa kje zatakne pa vprašam biggrin
 0   

Aleš @lial 22. Apr 2013, 09:14

Ti kar vprašaj, če bo le mogoče bom(o) pomagal(i) grin
 0   

Nina Lovec @decembrka 22. Apr 2013, 10:08

Ima kdo serijsko oz. aktivacijsko kodo za Corel Draw X6? Nikjer ne najdem...
 0   

skat @skat 22. Apr 2013, 16:07

Le zakaj Corel in ne Adobe. Mnogo bolje bi bilo uporabiti Adobe Indesign ali Adobe Illustrator. Enostavno nato lahko izvoziš v Adobe Acrobat.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Apr 2013, 16:12

decembrka je napisal/a:
Ima kdo serijsko oz. aktivacijsko kodo za Corel Draw X6? Nikjer ne najdem...

upset
 0   

Aleš @lial 22. Apr 2013, 17:50

skat je napisal/a:
Le zakaj Corel in ne Adobe. Mnogo bolje bi bilo uporabiti Adobe Indesign ali Adobe Illustrator. Enostavno nato lahko izvoziš v Adobe Acrobat.

Tole mi ni čisto razumljivo. Zakaj bi izvažal v Acrobat-a?
Ker če je kakšna prednost datoteke pdf, te prosim za pojasnilo.
Ali je catch kje drugje?
BTW - v pdf izvaža tudi Corel Draw
 0   

skat @skat 22. Apr 2013, 18:06

lial je napisal/a:
skat je napisal/a:

Tole mi ni čisto razumljivo. Zakaj bi izvažal v Acrobat-a?
Ker če je kakšna prednost datoteke pdf, te prosim za pojasnilo.
Ali je catch kje drugje?
BTW - v pdf izvaža tudi Corel Draw

Če že delaš v Adobu, zakaj ne bi vse počel v njem.
Zakaj pdf? Ker pri njem vsi vidijo točno tisto, kar si hotel storiti. Glede na to, da želi sestaviti sliko in tekst, bi pričakoval, da je zamisel o izdelavi letaka ali nekaj podobnega. In v tem primeru je vsekakor pdf format dobra rešitev.
 0   

Aleš @lial 22. Apr 2013, 18:24

Aha, tako si mislil.
Vendar 'decembrka' nikjer ni omenjala končnega shranjevanja, temveč le možnost kasnejših popravkov.
Verjetno pa se to da tudi v programih, ki jih omenjaš, teh ne uporabljam.
 0   

skat @skat 22. Apr 2013, 18:58

Nina res ni povedala, kaj sploh želi doseči. Zakaj je primorana uporabiti Corel, ki ga ne pozna. Še vedno lahko v Photoskopu kasneje popravlja ali spreminja tekst in premika fotografijo. Zakaj potem Corel?

Corel je odlično orodje, če ga potrebuješ zgolj za vektorsko sliko, recimo logotipe.
V kolikor pa delaš z bitno sliko ali kombinacijo vektorske in bitne slike, pa se mi zdi mnogo uporabnejši Adobe.
 0   

Nina Lovec @decembrka 22. Apr 2013, 20:05

skat je napisal/a:
Nina res ni povedala, kaj sploh želi doseči. Zakaj je primorana uporabiti Corel, ki ga ne pozna. Še vedno lahko v Photoskopu kasneje popravlja ali spreminja tekst in premika fotografijo. Zakaj potem Corel?

Corel je odlično orodje, če ga potrebuješ zgolj za vektorsko sliko, recimo logotipe.
V kolikor pa delaš z bitno sliko ali kombinacijo vektorske in bitne slike, pa se mi zdi mnogo uporabnejši Adobe.

Naročnik fotografije želi imeti končen izdelek v Corelu. Torej, obstaja kakšna možnost premika iz PS-ja v Corel - s tem, da ostane možnost spreminjanja teksta?
 0   

Kris @kris 22. Apr 2013, 21:16

Citiram:
Naročnik fotografije želi imeti končen izdelek v Corelu. Torej, obstaja kakšna možnost premika iz PS-ja v Corel - s tem, da ostane možnost spreminjanja teksta?

Ne.
Gre pa iz PS-ja v Adobe Illustrator. Corel pa odpre Illustratorjeve datoteke.
Pogoj, da bo Corel pravilno prikazal Illustratorjevo datoteko, pa je, da ne uporabiš preveč hudih grafičnih efektov.
Aktivacijske kode za Illustrator pa nimam. no
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 22. Apr 2013, 22:26

Saj Corel odpre tudi PS datoteke, edino tekstovni layer pretvori v slikovni. Ampak spet ni tak problem v Corelu na na novo narediti tekst.
 0   

Nina Lovec @decembrka 23. Apr 2013, 08:35

skorpijoncek66 je napisal/a:
Saj Corel odpre tudi PS datoteke, edino tekstovni layer pretvori v slikovni. Ampak spet ni tak problem v Corelu na na novo narediti tekst.

Imaš prav. Torej, kot kaj shranim v PS-ju, da mi potem file odpre v Corelu, PSD. format?
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 23. Apr 2013, 14:47

Ja seveda... PSD. Lahko pa tudi BMP, JPG ali kaj drugega.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati