0   

Uros Border @border 19. Dec 2012, 10:50

Citiram:
>>Hehe, še dobro da se nisi peljal kam potem ga pa nebi bilo

Joj... tole bi sele bila katastrofa... pop*zdil bi... :-/

Kaj imajo ljudje od nate*gov*nja... :-/
 0   

Andraž Martinšek @AndrazMartinsek 19. Dec 2012, 17:17

Počakaj še par mesecev, sigma 35 1.4 prihaja... Ta bo pravi za nakup grin
 0   

Žiga @Desty 19. Dec 2012, 22:11

Kdo je koga nategnil? Si mogoče plačal paket in je bil notri kamen? Nisi. Si se pripeljal 50km stran in se ti nisem javil? Nisi. In kaj naj bi jaz po tvoje s tvojem naslovom naredil? Delal grafite z njim?

Če že greva javno... Ponudil si mi 110€ za objektiv, ki je vreden več. Še v vednost, pred dnevi sem ga prodal za 145€, pa čeprav je po tvoje, kljub temu da je "nov", vreden samo 110€, ali pa še to ne.
 0   

Uros Border @border 20. Dec 2012, 07:00

Nisem od vceraj.

Jaz sem na spletu prodal ze kar nekaj stvari in ko sem se z nekom nekaj zmenil preko telefona za prodajo, sem njemu tudi prodal. Neglede na to, koliko jih je klicalo po tem dogodku.

Sicer, pa si mi v ZS napisal, ce si naredil kaksno skodo. DA SI! Objektiv bi rabil tisti vikend pa ga ni bilo. Ce bi bil posten, bi mi vsaj pisal, da ga ne bos prodal meni in bi jaz kupil novega. Jaz pa kot posten clovek, sem cakal na tvoj paket, saj sem tok fer, da ti paketa nebi zavrnil. Ker vem, da tudi s posiljanjem nastanejo neki stroski.

No, pa ce greva javno pa se to povej! Da sem te klical 3x nisi dvignil. Poslal 2x ZS, vse tiho. Prosim sem te tudi preko SMS sporocil, da vsaj javi kako si se odlocil. In ni bilo enega odgovora!!!!! Sedaj, ko si videl, da je debata stekla tudi na forumu. Si poslal vsaj SZ, ampak kar nekaj dni kasneje, kot bi moral. :-)

A nisi dobil za objektiv 180 eur. hehe... :-D
 0   

ant-dj @ant-dj 20. Dec 2012, 08:22

Tud men gredo taki osebki pošteno na živce. Včeraj sem se z enim zmenil za nakup fotiča ob določeni uri. Ga kličem pol ure prej, kje se bova dobila in mi reče, da je že prodal.

Mislim, prav nobenega spoštovanja ni več. Če bi bil vsaj malo pošten bi vsaj sporočil, da ima novega kupca in ali sem ziher, da bom stvar vzel.

Se sploh ne čudim, da je takšno stanje v SLO, saj vsak sam gleda na svojo rit in beseda ne velja nič.
 0   

Uros Border @border 20. Dec 2012, 08:42

ant-dj se strinjam!
 0   

cere @cere 22. Dec 2012, 12:12

Zdravo

Tudi sam sem 3 krat klical za objektiv vendar nikoli nisem dobil nobenega odgovora ( zvonilo v prazno)... Pa saj nič ne rečem odločitev komu se bo oglasil itd je njegova.Vendar tudi jaz opažam, da je vedno manj resnih prodajalcev, čudno kajti gre se za njihovo dobro ali pač ?

Drugače pa sem tudi sam pred nekaj dnevi poslat lastnik 35mm nikkor-ja smile
 0   

Uros Border @border 23. Dec 2012, 11:37

Tudi jaz sem ga dobil v petek.... stestiral... in sem zelo zadovoljen. :-)

Vsi ki imate DX, je to dobra odlocitev, pa se poceni.
 0   

sch @schurda 2. Jan 2013, 10:23

Še nekaj glede FF, DX, srednji format itd. Objektivi za večji format, ne samo, da ne vinjetirajo tako, ampak so narejeni, tako da je korigirano večje polje v smislu, krivine polja, sferne aberacije, kromatične aberacije, distorzije, itd. Zato z objektivom za 6x6 na cropu dobiš 0 vinjete, ravno polje, itd. Vprašanje je samo, če je za 6x6 delan objektiv res tako oster za vse te MP-je na majhnem formatu. Lahko, da ni.
 0   

wilson @wilson 19. Jun 2014, 10:58

Zdravo. Sem v dilemi glede fiksnih objektivov. Imam D5000 pa bi rad gor dal enega fiksnega 50mm ali 35mm. Vem da bo 35 dober, ampak zanima me ali bi vsi 50mm delali "vinjeto" kot je opisano na prvi strani?
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 19. Jun 2014, 12:02

Ne, na D5000 ti noben objektiv ne bo delal vinjete. smile
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

wilson @wilson 19. Jun 2014, 12:17

In katerega bi priporočali s samodejnim ostrenjem? Moram biti se na kaj pozoren pred nakupom?
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 19. Jun 2014, 14:34

Če nimaš namena menjati fotoaparata v bližnji prihodnosti, išči objektive z oznako DX. AF-S je Nikonova oznaka za objektive s samodejnim ostrenjem.
 0   

wilson @wilson 19. Jun 2014, 15:12

Kolikor sem videl ima samo en dx af-s. To je 35mm 1.8g. Link do vseh nikkor objektivov: http://imaging.nikon.com/lineup/lens/list.htm.
To je ta en ki ima dx oznako: http://imaging.nikon.com/lineup/lens/singlefocal/normal/af-s_dx_35mmf_18g/index.htm
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 19. Jun 2014, 15:16

Aha, sem imel v glavi da je 50 1.8 tudi DX objektiv. Če bi raje 50mm, poglej za 50mm f/1,8 G AF-S NIKKOR, ki je sicer za FX, ampak popolnoma enako deluje tudi na DX fotoaparatu. Cena je pa ista kot za 35mm 1.8, katerega si gledal.

Vglavnem, glej da ima AF-S (samodejno ostrenje), lahko je tudi brez DX. Če boš slučajno kdaj menjal fotoaparat za full frame, ti bo ta brez DX tudi tam delal (brez vinjetiranja)
 0   

wilson @wilson 19. Jun 2014, 15:31

Moram se se malo odločiti kaj vzeti.Vcasih je res da rad slikam od blizu, se pa zgodi tudi da ne morem vec dovolj blizu in mi bo 35 premala. V stanovanju in pa kje v zaprtem majhnem prostoru pa bo 50mm spet prevec. No moram se razmislit, da mi ne bo kasneje zal..
 0   

sch @schurda 2. Jul 2014, 12:11

35 ali 50 nima veze z "blizu". Za blizu je makro.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati