0   

Aleš @lial 9. Avg 2014, 06:50

Primerjal si sposobnosti dveh popolnoma različnih objektivov, tako po svetlobni vrednosti, kakor tudi po delovanju. Da o firmah in kvaliteti, ki jo zagotavlja "G" niti ne pišem.
Takšna primerjava ni smiselna.
 0   

JureKos @JureKos 9. Avg 2014, 14:08

@Anze86
Poizkusi razumeti kar ti dopovedujejo ljudje na tem forumu. Objektiv je oster, problem je v tehniki. Pojdi ven, fotografiraj in uživaj.
 0   

Anže @Anze86 9. Avg 2014, 21:12

Ok sem samo vprašal če je to normalno stanje objektiva (Tamron) po slikah sodeč. Tehnike mam dovolj, sem slikal tako, da je globinske ostrine dovolj po celi dolžini in pri obeh objektiva in je razlika očitna. Slikam veliko, vendar sem vedno bolj razočaran nad Tamronom - očitno je slab primerek.
 0   

JureKos @JureKos 9. Avg 2014, 22:10

@Anze86
Se oproščam za prej. Sem še enkrat pogledal fotografije, ki si jih dal na Dropbox. Sicer so na določenih mestih ostre a so na drugih mestih preveč neostre glede na ostrino drugje, tako da verjetno imaš prav in imaš res slab primerek. Preveri še na servisu, ti bojo oni verjetno najbolje svetovali.
 0   

komar89 @komar89 9. Avg 2014, 23:00

Huh, tud jaz vzamem nazaj, sem pogledal fotke, je objektiv je res bolj revšna kar se ostrine tiče
šank, drš me, jst te bom spustu...
 0   

Anja88 @Anja88 21. Avg 2014, 09:18

Se pravi je pri Tamron in Sigmi res kar pravijo? Da moraš imeti srečo, da naletiš na kvaliteten primerek?
Hudič je, ker novih ne moreš preizkusit, predno ne kupiš. Jaz raje varčujem in kupim original objektive, tudi rabljene, če preizkusim in sem zadovoljna.
100% predanost...100% zagnanost...vmesne poti ni
 0   

komar89 @komar89 21. Avg 2014, 09:28

Anja88 je napisal/a:
Se pravi je pri Tamron in Sigmi res kar pravijo? Da moraš imeti srečo, da naletiš na kvaliteten primerek?
Hudič je, ker novih ne moreš preizkusit, predno ne kupiš. Jaz raje varčujem in kupim original objektive, tudi rabljene, če preizkusim in sem zadovoljna.

Jaz osebno ne bi dajal takih ocen vsaj za sigmo. Sem kupil že dve sigmi pri uradnem zastopniku in nobena ni imela problemov z ostrino, poleg tega pa lahko tam preizkusiš in tudi pogledaš fotke na računalniku. Verjamem pa da se najde tudi kakšen slab primerek, tudi pri originalu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati