0   

Foto Graf @FotografLL 25. Avg 2014, 18:19

Gledam objektiv 25 -105mm. Po ogledu tega videa sodec ne bo pretirane razlike, ce ga dam na 50D. Potem bi moral kupiti se FF body. Canon 70D ali pa 7D niso FF ali sem le narobe razumel?
 0   

Foto Graf @FotografLL 25. Avg 2014, 18:29

Se to... kaksna je pa razlika med Canon 1DS ter Canon 5D Mark II, III, IV... ima kdo kaksno kronologijo kdaj je kater izsel,da mi bo bolj jasno? Opazam le vizuelno razliko,da je 5D manjsi.
 0   

nocomment @nocomment 25. Avg 2014, 18:29

FotografLL je napisal/a:
Uporabljam ga predvsem za potovanja in landscape fotografijo. Kako naj izboljsam svoje fotografije?

Popotniško in landscape fotografijo najbolj izboljšata dobra služba in glasna budilka. Če pa si glede €€€ in volje že preskrbljen, pa kupi stativ.
 0   

notko @notko 25. Avg 2014, 18:46

FotografLL je napisal/a:
Gledam objektiv 25 -105mm. Po ogledu tega videa sodec ne bo pretirane razlike, ce ga dam na 50D. Potem bi moral kupiti se FF body. Canon 70D ali pa 7D niso FF ali sem le narobe razumel?

Jah moraš računati, če boš imel 25-105mm, da je to na crop senzorju ekvivalent 40-168mm in 40mm ni ravno za vsakdanjo landscape fotografijo. Sam imam 95% slik na 15mm oziroma 24mm, pa včasih bi kar še "zategoval" nazaj in imel manj kot 15mm.

Trenutno najboljša izbira na crop senzorju ti je po mojem mnenju Canon 70D/7D + Canon EF-S 15-85mm (v smislu "all in one objektiv" za landscape). Seveda potem še kakšen ultra wide objektiv pride v upoštev.

Druga "najslabša" možnost v FF razredu ti pa je 6D + L objektiv - katerega pa nimam pojma. (govorim seveda o novem 6D, mogoče je kakšen rabljeni 5D Mark II boljši od 6D)
 0   

notko @notko 25. Avg 2014, 18:50

FotografLL je napisal/a:
Se to... kaksna je pa razlika med Canon 1DS ter Canon 5D Mark II, III, IV... ima kdo kaksno kronologijo kdaj je kater izsel,da mi bo bolj jasno? Opazam le vizuelno razliko,da je 5D manjsi.

Mogoče ti tile kaj pomaga za nadaljno študiranje smile
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos1dsmkiii&products=canon_eos5dmkiii&products=canon_eos5dmkii&products=canon_eos6d
 1   

misfits @misfits 25. Avg 2014, 19:06

FotografLL je napisal/a:
Se to... kaksna je pa razlika med Canon 1DS ter Canon 5D Mark II, III, IV... ima kdo kaksno kronologijo kdaj je kater izsel,da mi bo bolj jasno?

vsi Canon modeli po letih http://www.dpreview.com/products/canon/slrs?subcategoryId=slrs&sort=Chronological&view=Grid
Zahvala: FotografLL
 0   

Foto Graf @FotografLL 11. Sep 2014, 16:49

Kako bi se pa obneslo Canon Mark II ter Canon 18-200mm?
 0   

misfits @misfits 11. Sep 2014, 17:16

Nikakor, ker je ta objektiv samo za APS-C.
 0   

Foto Graf @FotografLL 11. Sep 2014, 17:52

Kako bi se pa potem to poznalo na fotografiji? Kje bi bile pomanjkljivosti?
 0   

Andrej @f0r3st727 11. Sep 2014, 17:59

FotografLL je napisal/a:
Kako bi se pa potem to poznalo na fotografiji? Kje bi bile pomanjkljivosti?

Hmmm, ne radi...

Ne, stvar ni kompatibilna s fotoaparatom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EF-S_lens_mount
 0   

stm @stm 12. Sep 2014, 06:49

Vsake toliko časa se na forumih najdejo šaljivci, ki bolj ali manj provocirajo...

So mi pa všeč odgovori večine, ki kažejo na zrelost uporabnikov oziroma skupnosti.
No ja, mogoče bo pa kakšen naključen bralec vendarle potegnil kakšen dober nasvet iz tega smile
 1   

porkoja @porkoja 12. Sep 2014, 12:34

Najbolj mi je zabaven razplet. V drugem in četrtem lastnem prispevku avtor téme sporoča, da ni popoln amater, pozna teorijo in ne dela slabih fotografij in mi na drugi strani naj bi mu to seveda verjeli ter mu podajali zgolj sofisticirane in strokovne replike.
Potem na drugi strani debate pa se kmalu izve, tisto kar sem vedel že po prvem javljanju in sicer, da avtor samo misli, da nekaj ve, nima pa pojma od pojma niti od osnov. Pa nič narobe, noben se ni rodil podučen in vseved ampak velika je razlika ali znanje in ponujeno pomoč drugih primerno in lepo sprejmeš ali pa še naprej pametuješ in se imaš za superbrihtnega.
Večina slovenskih forumov poteka tako, da pametnjakoviči sprašujejo in, ker dobijo odgovor, ki jih ne paše, saj razkrije njihovo nevednost, pričnejo zafrkavati in se delati norca.
Dokler na mednarodnih forumih tisti, ki sprašuje, se na koncu zahvali in prizna svojo zmoto in neznanje.
Zahvala: Brusli
 0   

Daniel Tomanovič @DanielTomanovic 15. Sep 2014, 09:48

Za landscape fotografijo si raje kupi širokokotni objektiv, samyang so odlični 10mm ali 12mm in ni potrebe da piše na objektivu L ker tu se plača kakovost ohišja in USM,bolj kot sama kvaliteta slike katera je zelo majhna v ostrini in mikrokontastu,če sploh je še to je vprašanje...
Še vedno je vse odvisno od tvojega znanja,sam menim da je kompozicija še vedno bolj pomembna kot to kaj držiš v rokah...
 0   

notko @notko 22. Sep 2014, 21:06

DanielTomanovic je napisal/a:
Za landscape fotografijo si raje kupi širokokotni objektiv, samyang so odlični 10mm ali 12mm in ni potrebe da piše na objektivu L ker tu se plača kakovost ohišja in USM,bolj kot sama kvaliteta slike katera je zelo majhna v ostrini in mikrokontastu,če sploh je še to je vprašanje...
Še vedno je vse odvisno od tvojega znanja,sam menim da je kompozicija še vedno bolj pomembna kot to kaj držiš v rokah...

Podobno sem povedal enkrat na vriskaču, bom še enkrat.

Ljudje z malim penisom se radi hvalijo kako je važna le tehnika, medtem ljudje z večjim penisom pravijo vse je v velikosti.

Podobno z objektivi / fotoaparati.

V kolikor bi zgoraj opisano popolnoma res, bi vsi imeli v žepu spravljenih par tisočakov €, katere smo vložili v boljše aparate, objektive, bliskavice ipd zadeve.

In L objektivi niso le stvar kakovosti ohišja, temveč tudi še kaj drugega.
 0   

misfits @misfits 22. Sep 2014, 21:14

A si ugotovil, da imaš še vedno prekratkega bigrazz
 0   

Andrej @biondo 22. Sep 2014, 21:26

Sej v bistvu ni problem dejanska velikost penisa: problem je v tem, da je one vedno premajhen.
In potem se kompenzira, firme to že znajo...zakaj že neki Canon ne gre zaprav v male mirrorless?
 0   

notko @notko 22. Sep 2014, 21:30

misfits je napisal/a:
A si ugotovil, da imaš še vedno prekratkega bigrazz

Važna je tehnika. bigrazz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati