0   

Marko Marko @Marquinho 15. Jun 2019, 08:22

Pozdravljeni,

sin rad snema in slika nogometne tekme in ima veliko željo to opravljati tudi
profesionalno. Bliža se njegov rojstni dan in želim mu kupiti nov fotoaprat.
Sam se ne spoznam veliko na te stvari, edino kar sem razumel je to, da ima sedaj
dva kompaktna aparata. Z enim snema in z drugim slika. Proračun, ki je na voljo je 500-700 €.
Zanima me kaj priporočate na kaj moram biti pozoren pri nakupu in predvsem kje kupiti.
 0   

boris boris @boris41 19. Jun 2019, 16:06

zal je proracun nizek da bi kaj res profesjonalnega dobil, ker za sportno fotografijo rabis v bistvu dolge in svetle objektive, oziroma s nizkim f , zato ker cas osvetlitve je naceloma zelo kratek...in taki objektivi so zelo dragi... ze sam objektiv lahko znatno presega 700 eurov...brez aparata...tudi ce bi gledal rabljenega...

Nisi vsekakor omenil kateri sport slika...ali je v dvorani ali na odprtem...kar tudi to mocno upliva na izbiro... vendar v vsakem slucaju profesjonalnih rezultatov s slabo opremo se zal ne da imet...

Edit...sem sedaj opazil da si napisal NOGOMETNE tekme...kar je dobro za razsvetljavo ker je na odprtem, a je slabo za razdaljo, ker je veliko igrisce in torej rabis ZELO dolge objektive...do 600mm... in na zalost res ti pomanjkuje denarja...
Kot objektiv bi minimalno moral ciljati na en 150-600 in recimo en tamron 150-600 G2 je samo on vreden okoli 1000 evrov... brez aparata...samo objektiv...

Hocem reci da bi bilo zelo mozno da potrosis 700 evrov, pa rezultati bi potem bili ne dalec od tistih ki jih ze ima sedaj...

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati