0   

Dominik @FIFTI 15. Nov 2011, 00:05

Imam težavo, saj mi fotoaparat v načinu Live View več noče samodejno izostrit slike ! Seveda je opcij na objektivu nastavljena pravilno saj mi sliko izostri, ko gledam skozi okolar v Live Ciew načinu pa ne. Ker sem fotoaparat par krat posodil kolegu sem mislil, da je narodoma izklopil, kaj v nastavitvah a sem jih resetiral v prvotno stanje in napaka se ni odpravila.

Ima kdo isto izkušnjo, ali dober nasvet (se da prerihtat to v nastavitva) ???

Fotoaparat: Nikon d3100

lp
 0   

DamDesign @DamDesign 15. Nov 2011, 06:43

Vem samo to, da moja D90 na LW veliko pocasneje ostri, kot pri kadriranju skozi viewer grin

Edit:
Se to: Kadar fotkam pod takimi koti, da ne morem gledati skozi viewer (visoko nad glavo, pri tleh, ...), vklopim LW samo toliko, da si s pomocjo ekrancka nastavim kader, potem pa ga izklopim (fotica, seveda, ne premikam) in fotkam normalno, kot bi gledal skozi viewer grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Miro @cablewake 16. Nov 2011, 16:45

Poigraj se s temi nastavitvami: fotografiranje z držanjem fotoaparata v roki in fotografiranje z uporabo stojala.
Govorim na pamet ta moment, ampak če se ne motim pri eni od teh dveh opciji avtomatsko ostrenje deluje.
 0   

Matjaž Vertuš @maki84 16. Nov 2011, 16:54

DamDesign je napisal/a:
Vem samo to, da moja D90 na LW veliko pocasneje ostri, kot pri kadriranju skozi viewer grin

Edit:
Se to: Kadar fotkam pod takimi koti, da ne morem gledati skozi viewer (visoko nad glavo, pri tleh, ...), vklopim LW samo toliko, da si s pomocjo ekrancka nastavim kader, potem pa ga izklopim (fotica, seveda, ne premikam) in fotkam normalno, kot bi gledal skozi viewer grin

ja d90 na liveview full počasi ostri... bedno full
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 16. Nov 2011, 21:14

tud D5000 zelo počas ostri na liveview. je pa tud od objektiva odvisno, sigmo 70-200 precej hitreje kot kit objektivi.
 0   

Dominik @FIFTI 18. Nov 2011, 18:09

Problem rešen grin Sicer ne vem točno katera nastavitev stoji za tem, da si izklopiš samodejno ostrenje samo za Live View , ampak tokrat sem resetiral setup options in shooting options in zadeva zopet deluje.

Raje, da deluje počasneje, kot da sploh ne deluje thumbsup
 0   

Anton Novak @AntoNovak 20. Sep 2021, 15:22

Zdravo,

fantje imam problem z ostrenjem pri D7100. Kar naenkrat mi je prenehehalo delovati avtomatsko ostrenje. Sem poskusil že vse, če bi bilo kaj z nastavitvami pa nič ne pomaga. Je imel mogoče gdo podobne probleme. Vnaprej hvala za pomoč.

lp, Tone
 0   

MiroR @Ramirov 20. Sep 2021, 15:38

Kar težko verjamem, da bi ostrenje lahko kar naenkrat nehalo delovati. Možne so tri stvari, lahko si nevede na objektivu prestavil gumb na ročno ostrenje, lahko si slučajno na ohišju aparata na spodnji strani objektiva prestavil gumb na (M) ročno ostrenje ali pa si med brskanjem po nastavitvah prestavil ostrenje na gumb AE-L in ne ostri več, ko pritisneš prožilo do polovice ampak samo, ko pritisneš gumb AE-L. To bi lahko bilo, morda ti še kdo kaj svetuje ampak prvo preveri te tri stvari !
Lp.
Miro_R

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati