0   

poslednji @poslednji 12. Sep 2003, 20:52

kje kako ...

kaksen skener ?

videl sem reklamo za enega canona za 19 k ...

kaksne masine imate za skeniranje ?

kaj predlagate ?
 0   

rado @rado 12. Sep 2003, 23:46

če boš hotel skenirat fotke in pa po možnosti še kakšne diase v solidni kvaliteti boš moral dat nekaj krat po 19k vsaj kakih 4krat
 0   

EMET @EMET 13. Sep 2003, 14:43

Tisti Canon je verjetno 650N ali nekaj podobnega ... sam ga imam od cajtov ko je stal 30 jurjev in sem IZZZZredno zadovoljen ... v svoji klasi je naj, to pa zaradi twain vmesnika, ki je kul, dober in hiter ... za A4 COL sken rabi med 45 do 65 sec.
Če pa se hočeš profi ukvarjati s skeniranjem, pol pa $$$ ... :twisted:
 0   

slowenien @slowenien 15. Sep 2003, 00:54

Najbolsa in najbolj pocen izbira ti je za domaco uporabo ploski scaner mustek BEARPAW 4800 TA PRO USB 2.0 2400x4800dpi stane okrog 30 jurjev z njim pa lahko skeniras tud dia in negativ film rezultatov se nism vidu sam recimo slabo ne more bit js si ga bom vrjetn kupu za skeniranje slik za ostalo pa minolta dimage 5400 8)
 0   

piki @piki 15. Sep 2003, 07:20

kaj pa Minolta Dimâge Scan Dual III ? V A stane 250 EUR.
 0   

rado @rado 15. Sep 2003, 10:27

ni slaba zadeva vendar po pogovoru z tistimi ki jih uporabljajo eden ima minolto malo višji model drugi pa nikona colosana ne vem modela oba sta namenjena samo za scan dia in negativov zadeva dela solidno ampak moraš pa sliko obdelat v programih da dobiš prave barve še posebaj če skeniraš iz negativa tisti res dobri pa še zmeraj stanejo okoli 1500eur
 0   

slowenien @slowenien 15. Sep 2003, 11:02

Js sm ze imel priliko videt tega nikona LS 4000 ED kako dela pa se mi zdi kr kratkomalo odlicno sam cena ga base minolto pa bom zdej na photokini pogledu sam kolk sm govoru z folkom ki to ma dela tud supr.Pr taslabsih scanerjih mogoce mors se kj obdelat da dobis prave barva je ne vem pr tem nikonu kok sm js vidu ne rabis no ja razlika je vedno to ne mors nic .
Sm pa pred dnevi neki nesu u foto tabor pa katastrofa kako oni skenirajo ko sm jih vprasu ce se dajo praske odstranit tekom skeniranja so sam cudno gledali in mi ponujali retuso vsake slikce posebej ne vem no.Nimam pojma s cim oni tam delajo sam zgleda da ne znajo drugo kot knofa stisnit na masini :?
 0   

piki @piki 15. Sep 2003, 13:58

pri Foto Tabor delajo retuso s flomastrom!!
 0   

slowenien @slowenien 15. Sep 2003, 14:16

Kar se retuse s flomastrom tice je to tud en praviln rocn postopek kakor tud za b&w sam tu mam js raje z tankim copicem in posebnimi barvami ki jih mesam z slino hehehesam tako to gre.
Oni pa bi lahk imeli en profi skener ce se ze imajo za profije to je moje mnenje 8)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati