0   

David Vatovec @davidv7 31. Mar 2005, 16:53

Pele o čem govoriš a obstaja test ki dokazuje da je kvaliteta d2x boljša od 1Ds?
Osebno ne bi verjel,...

Sicer pa roko na srce osebno ne vidim neke velike razlike med omenjenimi kompakti.

Po mojem je digitalizacija prinesla nekakšno "ploskost" rezultatov. Fotograf je bistveno bolj pomemben od kdajkoli prej, osebno menim, da izgledajo vse fotke iz digitalcev podobno,... enkrat ko jih spravimo na papir (če uporabljamo podobne leče seveda).

Tako mislim, da so v kvaliteti slike med recimo D70/10D/D100/300D/7D/*istD tako minimalne, dabi med pomešanimi fotkami malokdo ločil (če sploh kdo) od katerega je katera.
Isto velja za kompakte z enakim senzorjem.

Osebno sem imel g3 in se mi je njegova slika zdela boljša kot tista od pro1 - velika gostota pikslov daje nek občutek "stlačenosti" - težko razložim, pa še dinamični razpon se skrči.
Važen je fotograf ne oprema!
 0   

Bojan Fatur @drbojan 31. Mar 2005, 16:55

Pele...vsedi se ,pa še enkrat razmisli,kaj govoriš.... idea
 0   

Pele @Pele 31. Mar 2005, 17:03

Vem o čem govorim. Tukaj pa še stran, kjer je dokazano, da je kvaliteta d2x boljša kot 1ds Mk II 8O

http://www.naturfotograf.com/D2X_rev06.html#top_page
 0   

David Vatovec @davidv7 31. Mar 2005, 17:20

Hmmm, tip ne uporablja enakega zornega kota ampak enake objektive - zaradi različne velikosti senzorjev to ni ustrezna primerjava.

Ko pa uporabi enak zorni kot, je videt, da je pač 1DsmkII boljši, kar je normalno (sicer pa ni ogromne razlike).

Če bi na enak način primerjal 10D in 1DsmkII bi dobil enak rezultat! Saj je gostota pikslov na obeh fotoapratih enaka.
 0   

Pele @Pele 31. Mar 2005, 17:26

Poglej širok kot pri 1ds MK II Predvsem bodi pozoren na robove. bigeek
 0   

Pele @Pele 31. Mar 2005, 17:28

Ne vem kako je boljša slika od 1ds MKII. Slabo vidiš
d2x

1ds MK II
 0   

Pele @Pele 31. Mar 2005, 17:50

Pa preden začete pisat bedarije si preberite celotni test. Jaz bom pa samo zaključek skopiral.

Citiram:
The inevitable conclusion is that both cameras are top-flight performers, but Nikon D2X takes the lead over Canon 1 DS Mk. II in several areas of performance.
 0   

Retriveri @Retriveri 31. Mar 2005, 18:15

Ja vem,vse je to lepo in cool o isotih ampak.......Treba je odštet za spodoben aparat z objektivi vred in kartice po mojem vsaj okoli 300-400k! In kaj če ti je malce preveč dati tolk denarja ter če hočeš met pokrit cel spekter milimetrčkov to pride še več kot 500 k?!Mislim da je za zahtevno amatersko rabo dost en kompakten aparat.

Normalno je da neki kar je dražje je boljše,ampak je to včasih malce preveč! :roll:
 0   

Peter Bernik @Noob 31. Mar 2005, 20:40

Retriveri: 350D kit + 55-200 (se pravi 28-320) ima samo 30 mm manj razpona kot Nikon 8800. Cena je pa za od 1144 Eurov dalje.Nikon pa od 879 dalje. Ali pa še manjša razlika: Oly E-300 je 879 Eurov z 14-45 in 40-150 (28-300) . Kaj bi sploh še izgubljal besede...
 0   

Retriveri @Retriveri 31. Mar 2005, 23:20

Ja,vse je to lepo in cool ampak kaj bi mi svetovali od kamer s katerim sem odpru temo?Kakšni so zares Pro 1 in 8800? :roll: :roll: :roll:
 0   

rado @rado 1. Apr 2005, 00:06

Za amatersko rabo že imaš čisto dober aparat z nobenim od naštetih ne boš naredil nekaj tako revolucionarnega, kar z tvojim ne bi mogel razen kakšnih malekosti , za zahtevno amatersko rabo pa mislim , da je prehod na DSLR nujen.
 0   

misfits @misfits 1. Apr 2005, 00:08

Vi ste pa res čisto zašli :evil: . To je tema za kompakte, vedno ko nekdo omeni nakup kompakta višjega cenovnega ranga mu vi svetujete DSLR :roll:
 0   

Peter Bernik @Noob 1. Apr 2005, 07:17

Retriveri: Moj odgovor je letel na tvoje bluzenje o 500 ksit. Sicer sem ti pa že v prvem odgovoru rekel da bi vzel Nikona 8800. Tudi Pro 1 naj bi bil dober, ima L optiko, dosti več pa ne vem.
 0   

David Vatovec @davidv7 1. Apr 2005, 07:30

Pele: omenjeni primer ni enakovreden! Ker je zorni kot drugačen in je center od 1D manjši oz. bolj povečan od D2x - za dosego enake povečave, pa bi sliko od 1D manj povečal, kot tisto od D2x zato je test od tipa malo dvoumen - sem pa prebral celega.

No, da ne smetimo toliko:
- pozabil si povedati, kaj ti je bistveno pri teh kompaktih, morda Zoom, morda široki kot, hitrost?
Čemu daješ prednost in predvsem kaj najraje fotografiraš?
 0   

Retriveri @Retriveri 1. Apr 2005, 10:37

Rad bi imel boljši aparat od G3 katerega zdaj mam,tako da v primerjavi z tem 4x-nim optičnim zoom-om bi rad videl večjega(recimo vsaj 6x ali več).To ne edini razlog moje želje po nakupu novega aparata ampak je to da na G3 so začeli malce pixli crkovat tako da bi se ga čim prej znebu.

Po meni je tudi najboljša varjanta NIKON 8800 ali CANON Pro1 ampak rabim pomoč kateri je boljši nakup od teh dveh!Kakšne so razlike,tehnične sicer že vem ampak kako je v praksi?

Fotografiram pa predvsem urbana področja,naravo ter makro varjante.Hitrost mi ni ne vem kok pomembna čeprav ne bi rad da mečka kot G3! :wink:
 0   

David Vatovec @davidv7 1. Apr 2005, 10:43

Pro1 sem uporabljal in je praktično enak kot g3, kar se uporabe tiče, za ostale na žalost ne vem kaj bi rekel, ker jih ne poznam.

Slišal sem, da je dobra Minolta v tem rangu (najhitrejše RAW slikanje) in pa Olympus 8080 zelo hvalijo!

Pazi tudi, da lahko ohraniš medij na katerega slikaš (CF kartice).

Sicer pa preden kupiš probaj v najbližji trgovini, te ki te zanimajo in boš videl kako se obnesejo.
 0   

Retriveri @Retriveri 1. Apr 2005, 22:54

Hmm,verjetno se bom odločil za NIKONA-vsaj po testih in fothah ki jih dobim na netu mi je najbolj všeč.Sicer bom še pogledal :roll:
 0   

Pele @Pele 2. Apr 2005, 13:27

Mogoče je vredno počakati na novega D70s. :wink:
 0   

primoz75 @primoz75 2. Apr 2005, 14:14

pele: zopet greš iz teme in to še na nek imaginaren fotoaparat...

a ne bi raje kupil EOS 3D?

:wink:
 0   

Pele @Pele 2. Apr 2005, 14:25

Auč zamenjal sem tokrat temo. Sem mislu na en drug post. To pa je posledica prebiranja več forumov hkrati sad

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati