0   

ro-bi @ro-bi 2. Apr 2005, 23:21

Kar se tiče nakupa hibrida: oly 8080 ima po testih najboljše slike od kompaktov z 8m!
Primerjava med kompaktom in dslrjem je pa dokaj kočljiva zadeva, ker če imata oba idealne pogoje, so razlike minimalne, pri vsakodnevni uporabi in povprečju slik, je pa razlika ogromna v prid dslr!
kar se pa tiče nikona d2x, sem pa imel možnost primerjati 100% crope in lahko samo rečem, da canon še ni naredil tako čistega in ostrega posnetka pri 100% povečavi!!
Prav tako ga nikon šiša v dinamičnem razponu in verodostojnih barvah (tega nisem testiral, ampak prebral na testih in videl na testnih slikah!!)
L.P.
Robi
 0   

Pele @Pele 3. Apr 2005, 09:37

Citiram:
Kar se tiče nakupa hibrida: oly 8080 ima po testih najboljše slike od kompaktov z 8m!

Imaš slučajno kakšen link od testa hibridov?
 0   

David Vatovec @davidv7 3. Apr 2005, 09:46

http://luminous-landscape.com/reviews/cameras/choosing-8.shtml

Tu imaš zaključek Michael Reichmana - če še malo pogledaš po njegovi strani boš našel vse teste teh hibridov.

Pa tudi preostanek strani je precej zanimiv,...
Važen je fotograf ne oprema!
 0   

Pele @Pele 3. Apr 2005, 09:50

Kje pa je Nikon 8800?. Sedaj so pri novem Nikonovem hibridu zelo izboljšali samo kakovost slike. grin Še kakšen link smile
 0   

David Vatovec @davidv7 3. Apr 2005, 09:54

Žal za 8800 ne vem,... probaj dpreview?
 0   

Pele @Pele 3. Apr 2005, 09:59

Hehe sem pogledal. Je dal Oly za sliko za 0.5 točk več smile Zanimivo.....
 0   

David Vatovec @davidv7 3. Apr 2005, 10:03

Ma po moje praktične razlike ni!

Pixel Peepers:
http://luminous-landscape.com/essays/peepers.shtml
 0   

ro-bi @ro-bi 3. Apr 2005, 10:31

davidv7 je napisal/a:

Pixel Peepers:

Veliko dam na 100% povečavo, ker iz izkušenj vem, da če je tam ostrina o.k., potem bo tudi na 30x40 cm!
Kako izgleda 10x15 me pa bolj malo zanima, je pa res, da za tako malo sliko lahko stresen posnetek uporabiš z malo fotošopa in je rezultat čisto soliden
 0   

David Vatovec @davidv7 3. Apr 2005, 10:35

100% povečava na monitorju pomeni posnetek velikosti cca. 100x130(150) cm,....
 0   

ro-bi @ro-bi 3. Apr 2005, 10:42

Vem, vendar se tudi pri 30x40 vidi pešanje ostrine!
100% uporabim samo kot orodje, da lahko predvidim rezultat
 0   

Retriveri @Retriveri 5. Apr 2005, 14:06

Hmmm,naj mi prosim malce kdo razloži zakaj ne OLYMPUS E-300 z dva objektiva(D SLR kamera)stane manj ali skori enako kot recimo en NIKON 8800?! Zakaj??? :? :? :?

V čem je keč,a je Olympus kot SLR slapši ali na NIKONA plačuješ znamko?Res da so kritike za NIKONA enkratne ter da dela excelent fotke,nekje sem tudi najdu da dela fotke skoraj enake kvalitete ter da ga v vsakem primeru primerjajo z D70?A je to mogoče glede na to da je eden hibrid-sicer vrhunski a drugi SLR? :?:
 0   

iztok @izo 5. Apr 2005, 14:14

retriveri, ne primerjat kompakta in dslr, to sta dva drugačne svetova.
kompakt je vse v enem, torej zaključena celota in ta nikon in podobni so nekako top modeli v tem razredu. d70 je nekako začetni model v dlsr svetu, tako kot canon 300d npr in podobni, vendar to je nadgradljiv sistem. če boš dal vrhunski objektiv na d70, 8800 pogori na celi črti..
kompakti so namenejni splošni fotografiji, so prriročni, zasedejo manj prostora in pač nekateri modeli so ddelani do skrajnosti (kot napr. ta nikon ipd), vendar ne vidim pravega smisla v tem.
za specialno fotografijo in res namenske stavri je dslr prava rešitev, temo je tudi celotni sistem prirejen.
 0   

iztok @izo 5. Apr 2005, 14:20

jah, tisto z oympusom je pač tako,da imajo vsake toliko te akcije, kjer je roba cenejša, te je očitna poslovna strategija olympusa, da inflitira svoje izdelke na trg, kjer dominira canon/nikon. kot sem rekel, dslr je nadgradljiv sistem in koenkrat začneš z npr, olympusom, bo treba kasneje kupit kakšen boljši objektiv, fleš itd, kar pa sploh ni poceni, verjemi.
drgač je pa ta e-300 en pilotski projekt, če mene vprašaš. hoteli so narditi dslr z novejšim, bolj kompaktnim dizajnom, nekaterim je všeč, drugim spet ne. objektivi so pa isti kaz a za vse olympusove dslt modele, torej to ni problem, pač stvar okusa..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati