0   

Marko Banjac @Bladerunner 12. Maj 2005, 09:20

uporabljam klasični nikon N70 z objektivom tamron 28-200 in bi rad upgradov na digitalni fotoaparat. zanima me, a se mi splača kupit samo body od D70 in našraufat star objektiv gor, mogoče kupit še kej širokokotnega, ali dati tistih-110ksit za pro1? (nakup bo v vsakem primeru v USA). Pro1 ima zelo v redu slike, toplejši je kot D70, pa tudi nekako se mi zdi, da se D70 slikam takoj vidi da so dogitalne, Pro1 pa ne...

Kako se objektivi klasičnih aparatov obnašajo na digitalnih?

Hvala za pomoč in LP
 0   

Matej Herbst @matto 12. Maj 2005, 09:25

1. Kako sploh lahko primerjaš ta dva aparata :?

2. To, da dela Pro1 slike kot klasika ne vem kje si to zasledil :?

3. Objektivi, ki so AF, delajo vsi na D70

4. Drugič pa napiši ali naj se odločim med kompaktom ali pa DSLR
 0   

chips @chips 12. Maj 2005, 09:35

Rofl
 0   

Marko Banjac @Bladerunner 12. Maj 2005, 09:37

ej ste mi vi frajerji. . .

se zgodi... :oops: sem namreč bolj malo videl slik od Pro1, pa še to so ble tiste, ki so na uradni Pro1 strani, in so mi zdele zelooo tople. drugače pa vem da sta to dva razreda, a vseeno...
LP
 0   

Matej Herbst @matto 12. Maj 2005, 10:03

Hotel sem ti samo povedat, da se moraš odličiti med dvemi razredi, potem pa ti lahko pomagamo izbrati model, ali rabiš DSLR ali pa kompak pa preceni sam saj si že lastnik SLR-ra, pazi na kompaktih je veliko omejitev.

Razjezi me pa to napisal si nekaj takega:
No vsak, dan se moram voziti v Koper, kaj naj si kupim kolo ali motor, kolo me tudi pripelje na cilj......................

Oboje je dobro za nekaj, če rabiš za rekreacijo je kolo, če nočeš zamudit v službo, pa imaš 20km je boljši motor.......
 0   

Marko Banjac @Bladerunner 12. Maj 2005, 10:06

v bistvu maš prou

LP
 0   

Matej Herbst @matto 12. Maj 2005, 10:43

No, da ti pa povem naprej.

Nikon D70 dela hladne slike, ne zaradi aparata ampak zaradi leč, enako kot pri klasiki-rahla cyan prevleka. Če hočeš, da ti dela bolj tople barve, pač uporabiš npr. objektive od Sigme.

Še enkrat povdarjam: aparati kot taki ne delajo razlike med fotkami, objektivi so važni, lahko imate MarkII pa daste gor sigmo, kaj je že 18-50 za 30k pa bodo fotke za v smeti. Objektivi - tu se splača vlagat ne pa v aparat.

No po mojem, če si navajen dela na SLR, ti bo na kompaktu nekaj manjkalo zato moreš vsekakor poseči, po DSLR-ru, ker pa nimaš zdaj ne vem kakšne opreme, od Nikona se lahko obrneš tudi k konkurenci.
Jaz ti osebno vsekakor priporočam DSLR, no kot si že napisal D70.
 0   

Marko Banjac @Bladerunner 12. Maj 2005, 11:45

tnx smile

pa še to: a se objektiv res čisto isto obnaša, kar se tiče razdalje? (ali je 28 res 28 na sliki) a aparat tega nič ne spremeni? pa sori če je neumno vprašanje, sam mislim da sem nekje bral da ni to čisto prenosljivo s klasike na digitalca.

Hvala in LP smile
 0   

Jože Novak @_____ 12. Maj 2005, 12:30

Predstavljaj si, da narediš fotko na film in jo potem razviješ. Ker ima D70 tipalo manjše od filma, je potem enako, kot da bi fotko po vseh štirih robovih krepko obrezal in bi ti ostal le srednji del slike, velik enako kot da bi isti motiv z istega mesta z slikal objektivom 18 mm. Temu se reče crop in za D70 je crop 1,5. Torej za enako fotko z istega mesta (enaka oddaljenost od motiva) rabiš pri filmu 28mm, pri D70 18mm, pri "ta hudem" Canonu, ki im full frame tipalo pa spet 28mm.
Š ena debata o cropu:
https://www.slo-foto.net/ftopict-2572-.html
 0   

Jan @ghandaed 12. Maj 2005, 12:50

pa pri d70 samo malo white balance nastaviš recmo +2 pa maš takoj veliko bolj všečne slike. vsaj tako jaz delam
acta non verba!
 0   

Andrej @fotokaj 12. Maj 2005, 18:31

No ja, če hočeš hladnejše tone, WB braketiraš na +2, če hočeš pa toplejše tone pa na -2.
 0   

Retriveri @Retriveri 17. Maj 2005, 11:03

matto je napisal/a:
Hotel sem ti samo povedat, da se moraš odličiti med dvemi razredi, potem pa ti lahko pomagamo izbrati model, ali rabiš DSLR ali pa kompak pa preceni sam saj si že lastnik SLR-ra, pazi na kompaktih je veliko omejitev.

No vsak, dan se moram voziti v Koper, kaj naj si kupim kolo ali motor, kolo me tudi pripelje na cilj......................

Oboje je dobro za nekaj, če rabiš za rekreacijo je kolo, če nočeš zamudit v službo, pa imaš 20km je boljši motor.......

Ok cool,gremo takole.Par let nazaj sem rabil nasvet okoli nakupa računalnika ter sem vprašal enega znanca za nasvet.Rekel sem mu kolk denarja pride v poštev ter če lahko izberemo najboljšo varjanto za to cifro in to je bilo okoli 200-220k! Na kar slišim od njega komentar da za ta denar ne morem kupiti resno zadevo ter da za nekaj bolj resnega morem dat vsaj 300-400 jurjev ter da mi on ne more pomagat z nasvetom!!! :fredy: WHAT'S THE POINT???Moja babica bi tudi vedela da če hočeš nekaj najboljšga moraš dati dost če ne največ denarja za to zadevo.

Tudi se ne strinjam okoli primerjave z kolesom ali motorjem.Gre po meni za razliko med CITROENOM ali AUDIJEM-oboje te prpelje-razlika je edino v klasi.

Vidim tle na forumu da ko ljudje uprašajo za nasvet okoli nakupa kompaknega aparata jim vsi svetujejo DSLR kamere.Kaj a kompakti so tolk za nič da če hočeš dobro fotografijo moraš za njo odšteti 300-500k če ne več??? none

Ko prebrskam po internetu po galerijah opazim na tone fotografij DSLR aparati ki so za nič-poden.Opaziš pa tudi fotografije aparatov kot so CANON A-70 in njemu podobnih ki so sijajne.Za dobro fotografijo je po meni No1 fotograf daleč za tem pa aparat!!!
 0   

Retriveri @Retriveri 17. Maj 2005, 11:15

matto je napisal/a:

Ok cool,gremo takole.Par let nazaj sem rabil nasvet okoli nakupa računalnika ter sem vprašal enega znanca za nasvet.Rekel sem mu kolk denarja pride v poštev ter če lahko izberemo najboljšo varjanto za to cifro in to je bilo okoli 200-220k! Na kar slišim od njega komentar da za ta denar ne morem kupiti resno zadevo ter da za nekaj bolj resnega morem dat vsaj 300-400 jurjev ter da mi on ne more pomagat z nasvetom!!! :fredy: WHAT'S THE POINT???Moja babica bi tudi vedela da če hočeš nekaj najboljšga moraš dati dost če ne največ denarja za to zadevo.

Tudi se ne strinjam okoli primerjave z kolesom ali motorjem.Gre po meni za razliko med CITROENOM ali AUDIJEM-oboje te prpelje-razlika je edino v klasi.

Vidim tle na forumu da ko ljudje uprašajo za nasvet okoli nakupa kompaknega aparata jim vsi svetujejo DSLR kamere.Kaj a kompakti so tolk za nič da če hočeš dobro fotografijo moraš za njo odšteti 300-500k če ne več??? none

Ko prebrskam po internetu po galerijah opazim na tone fotografij DSLR aparati ki so za nič-poden.Opaziš pa tudi fotografije aparatov kot so CANON A-70 in njemu podobnih ki so sijajne.Za dobro fotografijo je po meni No1 fotograf daleč za tem pa aparat!!!
 0   

Matej Herbst @matto 17. Maj 2005, 11:54

@Retriveri kot je pisalo v vprašanju - kompakta ali DSLR in nato vprašanje smo odgovorili

Če pa slediš na forumu ali si pa prebereš malo nazaj sem pristaš, da aparat ne dela fotografije ampak fotograf, zato ne mi nekaj očitatz kar ni res.

Med kompaktom in Dslr ne gre samo za boljši avto kot praviš, kompakti imajo največjo zaslonko večinoma 8, globinske ostrine so dosti večje zaradi majhnosti tipala itd....., in ker je uporabnik fotkal z SLR-rom tudi prej, vam ko začnete delat z kompaktom nekaj manjka.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati