0 

Svetkolas @Svetkolas 14. Jan 2006, 16:15

Lep pozdrav,
odločam se za nakup fotoaparata in kolebam med Samsungom Digimax Pro 815 in Panasonicom Lumix DMC-FZ30. Dobil sem informacijo da ima panasonic boljše leče, vendar pa sem po forumih videl da je mnenje zelo deljeno. Prosim če bi mi lahko morebitni lastniki katerega od navedenih dveh aparatov objektivno svetovali pri izbiri.
Hvala za odgovor!
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Jan 2006, 17:28

Panasonic je desetkrat bolši. Samsung so jajca!
   0 

Pele @Pele 14. Jan 2006, 17:31

To sem jaz dobil včeraj na e-mail od nekoga..

Citiram:
Samsung Digimax Pro815 na Norveškem pred kratkim pobral nagrado za najboljši digitalni fotoaparat leta 2005 v celotni konkurenci.

Ga bo potrebno preizkusiti grin
   0 

Svetkolas @Svetkolas 14. Jan 2006, 17:32

A si mel ti tud kšno izkušnjo s kšnim od teh dveh al pa predhodniki?
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Jan 2006, 18:42

Ma že zarad lečovja vzamem takoj panasonica. Tist samsung ma pa ene schneider cheap leče notri...
   0 

Svetkolas @Svetkolas 14. Jan 2006, 19:20

Ja...sej zarad tega se tud jst nagibam h Panasonicu. Kaj pa večji zaslon in večji optični zoom , pa večji široki kot pri Samsungu? Zmeden sem tud zarad šuma ker nej bi bil pri panasonicu kr velk bigeek
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 14. Jan 2006, 19:39

Ah, kaj pa vem, panasonic že zgleda bolj kwaliteten... Tist display pr samsunguje pa res skor prevelik, pa iskalo je čudno locirano tko da, jest ga ne bi vzel (samsunga). Sej, če je 12 krat zoom kwaliteten je to že zelo veliko. Sam vem da pri Canon S2 ni ne vem kako... Bolje kwaliteten 12 zoom kot nekvaliteten in večkraten. Če ni res hude razlike pri širokem kot bo to za normalno uporabo še vedno zelo dobro... To je moje mnenje.

LP!
   0 

Svetkolas @Svetkolas 14. Jan 2006, 19:46

Najlepša hvala za odgovor! Zanima me samo še kako je pri panasonicu s šumom?
   0 

Stane Crnjak @staneC 14. Jan 2006, 20:49

A je kdo od nasvetodajalcev že uporabljal enega ali drugega?
   0 

Pele @Pele 14. Jan 2006, 20:55

Jaz sem imel v roki Panasonica FZ-30. Samsunga bom pa kmalu imel, ker me res zanima kakšen je grin
Uzp6: Poglje testne slike od Samsunga, pa potem kritiziraj leče. biggrin Za 15x optičnega zooma so slike thumbsup Sam sem osebno pričakoval slabšo kakovost.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Jan 2006, 08:44

Ma gadn je samsung ej tega. Un panasonic je res mašina.
   0 

rado @rado 15. Jan 2006, 09:08

uzp6 je napisal/a:
Ma že zarad lečovja vzamem takoj panasonica. Tist samsung ma pa ene schneider cheap leče notri...

Glede samsunga in panasonica ne bom razpravljal, glede tvoje izjave o schneider lečah se pa prvo malo prepričaj preden daješ takšne izjave spadajo med vrhunske proizvajalce optike z skoraj 100 letnimi izkušnjami in so ravno tako cheap kot leica na panasonicu , ki je samo L od Leice. deal
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Jan 2006, 09:24

No uglavnem: tist samsung je zanič in še grd. leče od une firme majo notri kodakovi kompakti ki se valjajo v mercatorjevih štacunah ker jih noben ne kupi...

LP!
   0 

Pele @Pele 15. Jan 2006, 10:05

Kako veš da je zanič. Vem, da ga v rokah še nisi držal... Drugače pa se Kodakovi aparati prodajajo dobro, samo v SLO ne. grin
   0 

Aljaž Celarc @Hendrix 15. Jan 2006, 10:22

Za Samsunga v rokah držat moreš bit že precej močan.
   0 

Damir Burnac @Damirb 15. Jan 2006, 11:02

na naslednjih linkih maš test obeh:

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_811.shtml

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_915.shtml

osebno se nagibam k panasonicu, ker:
- je manjši in lažji (bolj kompakten)
- ima stabilizator slike
- več funkcij
- samo ime samsung me ravno ne prepriča

kar se tiče šuma je samsung malo boljši vendar ne dosti
   0 

gasper trampus @gtyrant 15. Jan 2006, 11:06

obadva sta zelo dobra kompakta,samo sta še vedno kompakta....kaj čmo,...
   0 

rado @rado 15. Jan 2006, 11:22

http://www.dpreview.com/reviews/samsungpro815/page10.asp

http://www.dpreview.com/reviews/samsungpro815/page11.asp

V svojem rangu dela, kar solidne fotke po teh primerjavah, ergonomija tudi ni slaba za tiste , ki vedo kako mora fotoaparat sploh ležat v roki in kako pomebna je razporeditev gumbov sploh pa to, da ima oba koleška je kar precejšen + , verjetno bi z pravim softwerom bil huda konkurenca vsem hibridom.
Uzp to da je zanič boš lahko rekel, ko boš z njim naredil kar nekaj fotk , da je pa grd je pa odvisno od posameznika , morda si ti tudi nekaterim gorgeous grd se pa najdejo tudi take , ki si jim všeč laugh kljub temu , da ima morda :afro: boljši hardwere imaš pa morda ti zato boljši softwere, ki je zanjo bolj pomemben. thumbsup
   0 

gasper trampus @gtyrant 15. Jan 2006, 11:29

pr panasonicu mi je fajn k ma ročni zoom in bolj uporaben lcd display,....
   0 

Damir Burnac @Damirb 15. Jan 2006, 11:36

gledano cenovno je panasonic bolj ugoden nakup, če te pa cena samsunga ne moti bi se pa raje odločil za sonyev DSC-R1, ki je cenovno v istem rangu kot samsung in je po zmogljivosti najbližje DSLR fotičem

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_907.shtml

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati