0   

Davor @Davor 22. Apr 2004, 20:34

A ste kot mali otroci! A se zavedas, predvsem ti Lucifix, ki si admin portala, da za vsako prodano stvar moras izdati racun? Na podlagi cesa bos ti, ali kdor koli drugi izdal racun za prodano fotko?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Apr 2004, 20:37

Če bi dobili primernega ponudnika, bi preko njega izdajali račune, drugače pa bi slo-foto bil samo posrednik med povpraševalci in ponudniki, kateremu pa ni potrebno izdajati računa.
 0   

Davor @Davor 22. Apr 2004, 20:45

Ja, tako bi ze slo, ceprav je zelo zakomlicirano. Kakor koli, nimam zdaj volje pisati o zapleteni davcni politiki nase drzave.
Poskusiti ni greh... vso sreco!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Apr 2004, 20:47

Saj vem, da so dan danes že takšni zakoni, da te lahko takoj kazen doleti. Tako, da se tukaj ne smemo igrati. Če ne dobimo ponudnika, pa se bom moral še dodatno pozanimat kako gre tukaj glede posredništva (ali je potrebno izdati račun ali ne?!)
 0   

Davor @Davor 22. Apr 2004, 20:59

Glej tako je: ce bos ti za svoje posrednistvo zaracunal provizijo, bos moral izdati racun, ali z vsakim avtorjem posebej imeti podpisano neke vrste pogodbo o avtorskem honoraju. Ce boste nasli ponudnika, ki je registrirano podjetje (ker drugace itak ne more izdati racun) bo ta za izplacilo honorarja avtorju spet moral imeti pripravljne taksne pogodbe, in to vse skupaj stvar mocno zakomplicira. Ne recem da se ne da izvesti, ampak bos res tezko nasel nekoga, ki bo pripravljen za malo provizijo preko svojega podjetja prodajati nase fotke in si se povrhu nakopal hrpo papirnega dela.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 24. Apr 2004, 12:31

Davor, če pa za svojo posredništvo ne zračunamo provizije, potem ni treba izdati računa kaj?
 0   

Davor @Davor 24. Apr 2004, 19:31

Ce ne bos nic zaracunal, nimas na podlagi cesa izdati racun, a ne? simple as that.

Ti bos v bivstvu morebitnemu posredniskemu podjetju, ponudil svojo 'oglasno desko' (na kateri bodo visele fotke za prodajo) zastonj in tukaj se glede davcnih zadev stvar za tebe konca.
Seveda bos moral navesti, da se fotke prodajajo preko tega in tega podjetja, tako, da slucajno ne bi prislo do zmede.

No, to je simple part problema, tezave nastanejo pri prodaji fotke in pa izplacilu honorarja avtorju. Ce te zanima kaj vec mi poslji sporocilo.
 0   

mimia @mimia 24. Apr 2004, 19:51

meni se ne zdi to kao da ni problem... nekak je logično da človek ki je naredo ta portal iz dobre volje in reskiral za to svoja sredstva dolgoročno tudi dobi kaj iz tega... in ti procenti se mi pa res zdi smešno da jih ne bi dobil...
 0   

Davor @Davor 24. Apr 2004, 21:34

Sorry mimia, ampak, preberi se enkrat o cem se gre. Ne govorim o uprevicenosti procentov za ustvarjalca tega portala, ampak o davcnih obveznostih/posledicah, ki sledijo iz tega.
 0   

mimia @mimia 25. Apr 2004, 13:00

upsi dupsi dejzi... sem malo mimo vsekala... sorry :oops:
 0   

Davor @Davor 25. Apr 2004, 20:21

smile se zgodi. np!
 0   

zoki61 @zoki61 6. Maj 2004, 17:32

Ja res je kar je povedal "david". Vendar tudi "zunaj" dobiš za dobro fotko dnar tudi brez računa-preverjeno!!!
 0   

mimia @mimia 6. Maj 2004, 17:42

preverjeno al ne.... so to bolj izjeme- vsaj z mojimi izkušnjami :wink:
 0   

zoki61 @zoki61 6. Maj 2004, 17:52

Morš najt prave zveze (VIP), kar pa je kar težko-no meni je zaenkrat že uspelo. Vendar mora biti fotka približno takšna kot se zahteva s strani plačnika. :twisted:
 0   

Kamion @Kamion 8. Avg 2012, 09:10

Zanima me katera stran je najboljša, -> najbolj donosna, za prodajo slik?
Ali bi bilo dobro, da bi na več straneh prodajal slike?

LP M
 0   

Kamion @Kamion 9. Avg 2012, 20:06

Noben neve?

LP M

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati