0   

itak37 @itak37 7. Feb 2006, 11:25

Pozdravljeni,

rad bi poslikal trose, ki jih spusca goba.
Zanima me, kako je potrebno osvetliti, da bi se videlo trose,
tako kot npr. prah v zraku v sobi, ko prihaja dnevna svetloba od strani.

Imam softbox in dva flasha. Uporabljam crno podlabo, softbox je namescen
nad fotoaparatom, en flash pa je usmerjen iz leve pravokotno na gobo, vendar brez uspeha. A ima kdo kaj izkusenj s takimi posnetki?

Hvala in LP
 0   

abo01 @abo01 7. Feb 2006, 18:17

Poizkusi s kontra svetlobo, tako da ti bo en fleš osvetljeval gobo od zadaj oz. čimbolj od strani. Glede drugega fleša, ki ga imaš na fotoaparatu, temu določi čim manjšo moč, drugače se ne bo videlo trosov, ki so osvetljeni s kontro.

Bo dovolj?
 0   

itak37 @itak37 7. Feb 2006, 20:25

abo01, hvala za nasvet.
Nekaj mi je uspelo,

bo pa treba se malo se potrudit.
Se nekaj vprasanj imam:
A je pomembno ali je svetloba od zadaj razprsena ali ne?
A lahko uporabim se en flash s softbox-om za osvetlitev klobuka
ali bo to iznicilo kontra svetlobo od zadaj?

LP
 0   

abo01 @abo01 8. Feb 2006, 11:04

Če imaš od zadaj softbox, boš imel lepše sence (ne bodo tako ostre).

Načeloma sta dva fleša dovolj, če daš drugega, ki ga imaš na fotoaparatu kam v prostor, boš več pridobil.

Odvisno od moči in ozadja, verjetno ne. Kaj naj rečem, imaš digitalca, preizkusi biggrin .

Aja, posnetek je pa kar uspel thumbsup .

Aja, pa senzor boš moral očistiti ...
 0   

Olaf @Olaf 8. Feb 2006, 12:32

Res zelo lep posnetek, ampak... tista kontrastna senca, ki jo meče drugi klobuk je malo moteča. Poizkusi osvetlit še s te strani, da odpraviš to senco. Ali pa postavi fleš malo višje, da bo celoten klobuk v "senci".

Malo sem razmišljal (ne, ni bolelo) - ko smo še hodili v lokalni kino, je bilo vedno tako super, ko si vrgel papirček v projekcijski žarek in se je le-ta tako lepo zasvetil. Pač svetloba projektorja se je odbila od njega! Če bi mogoče poizkusil fleš postavit za kamero (ob objektiv), bi se mogoče ta svetloba odbila od trosov in bi jih s tem še bolj poudaril. Problem bi verjetno bil, ker bi ta fleš osvetlil tudi bel klobuk in bi bil le-ta prežgan. Zato bi moral biti fleš usmerjen samo v prazen prostor pod klobukom - če ti bo to seveda uspelo... Z drugim bi moral pa nekako odstraniti kake trde sence, ki bi pri tem nastale. Ne vem če bi delovalo, te pa nič ne stane če poizkusiš!

Pa objavi rezultate, ki si jih dobil. Me firbec matra...
 0   

itak37 @itak37 8. Feb 2006, 15:44

Se malo sem se igral...

Uporabil sem samo en flash, usmerjen od zadaj, cimbolj proti fotoaparatu, ne da bi svetil direktno v objektiv. Mislim pa, da mora biti kontra svetloba cimbolj direktna (ne razprsena), s softbox-om se sploh ni videlo trosov.
Problem ostaja prezgan klobuk od premocne kontra svetlobe. Ce znizam moc flasha, se pa trosi ne vidijo dobro. Nimam pa "hlevskih vrat", da bi svetlobo usmeril samo v prostor pod klobukom.

P.S. Zdej sem se spomnil da bi lahko iz istega polozaja poslikal se eno fotko z softbox-om od spredaj brez kontra svetlobe, tako da bi dobil pravilno osvetljen klobuk, in jo v PS zdruzil s fotko trosov.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati