0   

Matjaž Očko @matias 13. Jun 2006, 12:31

Odločam se za nakup studijskega kita (namen: modna fotografija), vendar je budget omejen. Glede firme se še odločam (Hensel, Bowens, Elinchrom - verjetno slednji), ne morem pa se odločiti glede moči glav in velikosti softboxov.
Je 400 ali 600 Ws veliko premalo za softbox 90x120 in Octodome 152 cm?
Zadevo bi sicer vzel v kitu, ampak ne potrebujem marel.

Ko gledam cenik, ki mi ga je dal D. Šef, me boli glava. Pol mio. je premalo za komplet dveh glav, softboxa in octodoma, vseh možnih stojal, za ozadje in ostalo kramo, ki jo potrebujem. sleep

Preko ebay-ja ne mislim naročat, ker so te zadeve težke in bo poštnine neskončno, sploh pa pri teh zadevah hitro naročiš kaj narobe, ko je pa vse tako lepo šifrirano in ima vsak vijak svoj katalog. confused
 0   

slowenien @slowenien 13. Jun 2006, 13:15

Meni je se 1500Ws premalo za octodome premera 2m in pol hehe
 0   

Matjaž Očko @matias 13. Jun 2006, 13:25

slow: resno? o shi* ... potem ni variante, da vzamem 600 Ws in Octodome 1.5m? Da bi dobil vsaj f/11 ?
 0   

slowenien @slowenien 13. Jun 2006, 13:55

Ponavadi je tak vsaj pri teh flesih ki jih imam jaz da je razlika med modeli za 1 blendo......zdaj ce jih postavim cisto blizu lahko komot delam z blendo 22 recimo ,ce pa jih dam na 5m pa komaj al pa pogojno z 11 delam plus tega da mi se filtri poberejo blendo ali dve pa smo tam kjer ti vedno manka svetlobe smile

ps:na digitalu pa ne vem kak je ne delam digitalno
 0   

Matjaž Očko @matias 13. Jun 2006, 13:59

za tolk moči pa ni $$$... za maximum 2x 600 Ws Elinchrom bo dovolj grin
 0   

slowenien @slowenien 13. Jun 2006, 14:12

Za elinchrom vprasaj hmmm mensezdi da ma tukaj daylight te flese nisem pa 100%
 0   

itak37 @itak37 13. Jun 2006, 16:13

Postnina iz tujine ni nujno da je zelo draga, jest sem enkrat iz Nemcije placal 15 Evrov za pribl. 20kg (40 cm x 40 cm x 100 cm) paket.
 0   

chips @chips 13. Jun 2006, 16:30

matias, 600ws bo dovolj za vecino stvari, ker pri modi uporabljas bolj kot ne odprte blende, tako da po f22 nimas potrebe. Povrh vsega je tu bistvenega velikost studia. Sam delam na 600 in 800ws pa je ni blo stvari, za katero bi kdaj rabil mocnejse.
 0   

Matjaž Očko @matias 13. Jun 2006, 16:33

chips: ja, sej to mi je jasno - sem delal še z manj, pa pri takih blendah ni problema... ampak ali 600 Ws napolni octadome 1.5m ali softbox 1 x 1.3m, da hkrati dobim kaj uporabne svetlobe ven?
 0   

daylight @daylight 13. Jun 2006, 17:40

Živjo.

Jaz mam 2x 500ws elinchrom-e in sem do sedaj nisem ravno pogrešal večje moči. Sicer jih ponavadi ne uporabljam z tako velikimi soft boxi, vendar mislim da bi pogojno šlo. Sicer pa če je to tvoj prvi komplet flashev, razmisli o tem če potrebuješ tako velike luči, ali pa se pripravi dat vsaj 500.000 kot si sam ugotovil.

Za modo drugače priporočam stip-e namesto običajnih soft boxov... meni so bili ponavadi dosti bolj uporabni.

Drugače pa bos v sloveniji vsekakor najceneje prišel čez pri Damjanu Šefu..
 0   

daylight @daylight 13. Jun 2006, 17:42

No se popravljam.. ponavadi sem poleg svojih uporabljal še 2 x 800ws od frendice, tako da ravno vsega se ne da naredit na 2 x 500 al kaj podobnega.
 0   

Matjaž Očko @matias 13. Jun 2006, 19:46

daylight: ja, verjetno bom res vzel pri Šefu... Tako velikost pa potrebujem, ker rabim zelo mehko svetlobo in osvetljeno celotno telo (kastingi in fototermini za modno agencijo). Do sedaj sem se znašel z velikimi odbojnimi površinami in večimi slave-i, sedaj pa to ni več mogoče.
 0   

slowenien @slowenien 13. Jun 2006, 20:00

Citiram:
Preko ebay-ja ne mislim naročat, ker so te zadeve težke in bo poštnine neskončno, sploh pa pri teh zadevah hitro naročiš kaj narobe

Ta postnina sploh ni tak draga sam sem 2 leti nazaj kupil ta octagon al octadome od photoflexa rabljen pa je zadeva ogromna pa nisem dal vec kot 17 evrov za postnino.....iz nemcije v avstrijo versiherter versand do stane 17 evrov pa lahko je tezko tud 10 kil al kak ze to gre

Sicer sem pa tu nekje al pa pri sosedih videl da en prodaja hensle 500 watne z stativi komplet vse pa v cumulusu so pred kratkim tud neke akcije meli drugac pa alternativa ebay al pa profot v lj samo tam je treba cakat pa vnaprej rezervirat hehe

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati