0   

sstone @sstone 29. Sep 2006, 10:27

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup digitalnega fotoaparata(sem bolj nov v temu). Torej uporabljal ga bom za normalne družinske zadeve(izleti itd.) ter za "futranje" umetniške dušice biggrin .
Torej kateri se bolj splača Fuji ali Canon ali kaj tretjega v tem rangu(nekje do 115 oz 120k sit).
http://www.mixi.tv/katalog/compare.php?manufacturer1=4&model1=1020195624&manufacturer3=&model3=&manufacturer2=6&model2=1020156722

Fuji je kot vidim večji in težji, kar pa ni težava, višja iso občutljivost pa še karnekaj drugih prednosti pred Canonom(in najbrž tudi katero slabost). Torej sam se zaenkrat bolj nagibam k Fujiju.

No tukaj prav pride kakšno mnenje mojstrov biggrin .

Hvala, LP.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 29. Sep 2006, 11:17

Jst ti svetujem Canon. thumbsup
 0   

Gregor @travojed 29. Sep 2006, 12:53

Jaz bi raje izbral Fujia
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 14:51

az bi vzel fujija.
ma ročno zumiranje, boljši senzor pri visokem isu, široki kot 28mm...

ampak gor ne piše CANON devilish
 0   

Aleš @Alles 29. Sep 2006, 15:27

Fuji 9500.
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 15:31

Alles je napisal/a:
Fuji 9500.

ja sm jaz islu tudi napisat 9500 a vendar se mi zdi da je 6500 za 'začetnika' dovolj.
sam imam 9500 kot kompakta a vendar bi ga zamenjal za 6500. slednji ima glede na manj mpix manj šuma. objektiv je isti, ima tudi večji ekran...
nima pa nastavka za bliskavico (unsure) vendar jaz dodatne tako ali tako ne uporabljam.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 29. Sep 2006, 15:42

dej no lenyn, ne se pametnga delat, k nis, fujijevi kompakti so nasplošno svetlobno leto od canona, tudi to kar si naštel me ne prepriča, mogoče edino široki kot... upset

Ti maš tolk mašinerije doma, de bi lahk, ne vem no....
 0   

sstone @sstone 29. Sep 2006, 15:44

Najbrž bo padu kr Fuji 6500, sicer bo mogu malo počakat, ker je danes prišlo nekaj vmes in "morem" avto(beri nekaj kar me bo, ko bo potreba, peljalo 20km stran in nazaj biggrin ) kupit.

Če sem prav prebral res nima nastavka za zunanjo bliskavico, pa sej tako in tako ne mislim uporabljati.

No, sej bom še kaj napisal, če bom v dilemi biggrin.

Zaenkrat pa hvala vsem za odgovore.

LP.
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 15:54

uzp6 je napisal/a:
dej no lenyn, ne se pametnga delat, k nis, fujijevi kompakti so nasplošno svetlobno leto od canona, tudi to kar si naštel me ne prepriča, mogoče edino široki kot...

Ti maš tolk mašinerije doma, de bi lahk, ne vem no....

kaj se delam pametnega? poglej malo teste potem pa govori. kaj te ne prepriča? kaj te bode?
ročno zumiranje? laugh
višji iso? upset
.
.
.

al te moti da povem svoje izkušnje? sigh povem pač zato ker vsaj približno vem o čem je govora. coffee
res pa ne vem o kaki mašineriji govoriš? confused me pa res mika da bi tistih 1238 fotičov in objektivov prodal zaradi takih (rdečkarjev) kot si ti in vse tiste miljone dal za darfur... svašta laugh no

uzp, pridi raje kaj kuglo igrat. grin

sstone ali pa morda raje kupi canona g7 ker ga baje noben kompakt ne prekaša laugh (to je hec nice )
 0   

gasper trampus @gtyrant 29. Sep 2006, 15:55

nedvomno fuji. thumbsup
Musick ta kill for !!! ....
 0   

misfits @misfits 29. Sep 2006, 16:02

uzp6 je napisal/a:
fujijevi kompakti so nasplošno svetlobno leto od canona

bigeek to pa prvič slišim,
Fujiji so zakon
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 16:04

misfits je napisal/a:
uzp6 je napisal/a:
fujijevi kompakti so nasplošno svetlobno leto od canona

bigeek to pa prvič slišim,
Fujiji so zakon

ma fuji itak rulz.
js sm za fuji odkar fotkam. uzp pa ne od lani.
ko bo dost keša gremo na fuji s pro series z NIKON mountom sunny
 0   

Gašper @gaspers 29. Sep 2006, 16:10

Meni je Fuji tudi fajn firma. V tem primeru bi se pa tudi odločil za 6500.

You go girl!
 0   

Aleksander @discom 29. Sep 2006, 22:20

uzp6 je napisal/a:
dej no lenyn, ne se pametnga delat, k nis, fujijevi kompakti so nasplošno svetlobno leto od canona, tudi to kar si naštel me ne prepriča, mogoče edino široki kot....

Joj,Uzp6..tole si tolk v temo brcnil....upset
Saj vsi vemo da si big fan od rdečih,samo take izjave bi pa lahko tudi malo z argumenti podprl (samo jih boš bolj težko našel) grin

Canon S3 je v prednosti samo kar se tiče malo več optičnega zuma in vrtljivega LCD zaslona.Za nekoga bo prednost mogoče tudi super makro od 0 cm - samo kdo pa to zares rabi.Brez makro obročev (osvetlitev) si lahko tako samo slikaš svojo senco,ki jo ob tem delaš.

Fuji S6500 ima boljši senzor z večjo kvaliteto pri višjem ISO,manualne obroče (za optični zum in za manual fokus) na objektivu,bolj širokokoten objektiv (28 mm proti 35 mm)
Fuji S6500 ima tudi že novejši Picture Stabilization,tako da tudi tu S3 z IS ni več v taki prednosti.In da ne bi govorili o kakšnem kvalitetnem ISO 400, 800 (o 1600,3200 pa lahko Canon samo sanja). V žargonu bi rekli da tu "Canon nima za kruh".
Fuji S6500 ima LCD senzor 2,5' (inch) z 235,00 piksli proti S3 LCD 2 inch (resda je vrtljiv) z 115,000 piksli.
Pa nova funkcija pri Fuji:Dual Shot Mode - ko zaporedoma naredi eno sliko z in eno brez bliskavice.Pa še kaj bi se našlo,samo vse novitete tudi niso tako zelo uporabne (kje pa sploh so).

Obadva pa imata tako avto,kot tudi vse ročne nastavitve.

In če greš kam kaj poslikati, je Fuji vsaj malo podoben pravemu fotoaparatu v primerjavi z S3.

In če pogledamo še cene:

Fuji s6500
116.841,- sit

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=87&proizvajalec=4&locljivost=0&opticni_zoom=6%2B&product_id=1020195624

Canon PS S3 IS
109.187,- sit (zaradi konkurence so mu že precej znižali ceno)

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=87&proizvajalec=6&locljivost=0&opticni_zoom=6%2B&product_id=1020156722

Cene so kar primerljive in za dodatnih 7 tisočakov se po mojem veliko bolj splača kupiti novega Fuji S6500.

P.S.: Res je da S6500 še nisem imel možnost preizkusiti in tudi testov še ni zunaj.Toda po prebranem:da je nadgradnja predhodnika ( S5600) in da ima objektiv in še kaj vzet od večjega brata ( S9500) je argumentov dovolj.
Ker sem imel dodobra sprobati tako S5600 kot S9500 vem kaj lahko od naslednika pričakujemo (vsaj v osnovi).Poleg tega sem od frendov uporabljal tako Canon S1 in S2.Naslednik S3 pa ima , razen večjega 6 MP senzorja, samo manjše "lepotne" popravke (aja,pa ISO številke so dodali večje-do 800,ampak to je teorija-v resnici pa... no ).Tako da lahko iz prve roke povem,da je bila razlika v prid Fuji-ja.

Tako je sicer samo moje osebno mnenje-čeprav o takih stvareh (poleg opisov v testih) čivkajo že vsi vrabci na veji.In tega tudi kakšni "zagrizeni navijači" drugih znamk ne morejo spremeniti.
Pa brez zamere. smile

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 22:24

discom ti zmeraj vse pokvariš sleep

js sm se pa mislu še mal kregat upset devilish biggrin
 0   

Aleksander @discom 29. Sep 2006, 22:31

sstone je napisal/a:
Najbrž bo padu kr Fuji 6500, ...Če sem prav prebral res nima nastavka za zunanjo bliskavico, pa sej tako in tako ne mislim uporabljati.

Res je da nima nastavka za zunanjo bliskavico (hot shue).Ima pa zato novi naprednejši sistem bliskavice,ki obljublja domet do dobrih 8 metrov (8,3 max) , Canon S3 pa ima max domet 5,2 m.
Pa tudi nastavek pri S3 naj bi bil za posebno HF-DC1 bliskavico,ki stane 31.255 SIT

Tako da za običajno uporabo naj se ne bi pogrešalo zunanje bliskavice pri tem Fuji.

thumbsup

0   

Aleksander @discom 29. Sep 2006, 22:34

lenyn je napisal/a:
discom ti zmeraj vse pokvariš sleep ......
js sm se pa mislu še mal kregat upset devilish biggrin

Lenyn,sorry cry ....maš drink v dobrem grin

drugače pa Lenyn,a kaj razmišljaš o S9600 ?!?... smile
Jaz tudi.... yes

thumbsup

0   

Lenart Senica @lenyn 29. Sep 2006, 22:36

discom je napisal/a:

drugače pa Lenyn,a kaj razmišljaš o S9600 ?!?... smile
Jaz tudi.... yes

thumbsup

ma ne vem... mam zdj olyja pa 9500 pa mi oba zadostujeta. no zadnji ubisvu mojemu fotru bigrazz
drgač so pa bol kozmetični popravki, ne upset
 0   

Aleksander @discom 29. Sep 2006, 22:41

Niso ravno samo lepotni popravki.Novejši boljši procesor ,večji LCD,obljubljajo boljšo kvaliteto ISO,naprednejši sistem bliskavice...
Bomo videli,ko bo kakšen test padel...

thumbsup

0   

sstone @sstone 29. Sep 2006, 22:52

No, discom me je še trdneje zasidral na stran Fujija biggrin . Zdej morem pa čimprej (spet) zbrat dnar, se že ves slinim biggrin .

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati