0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 29. Apr 2006, 08:38

Zdravo,

Zadnič sem pri starem očetu našel povečevalnik in ponudil mi je naj ga vzamem ker ga ne potrebuje. Deluje brezhibno samo malo bi ga bilo treba očistiti, ker je ne njem 2cm debela plast prahu smile . Je pa en problem:
Ta povečevalnik nima urice, za odštevanje časa. Baje je treba po občutku luč prižgati in po določenem času ugasniti, kar je zame kot amaterja v temnici dokaj zahtevno.
Zanima me če se takšna digitalna ali analogna urica, ki odšteva čas lahko dokupi?

Hvala, LP
Nejc
 0   

iztok @izo 29. Apr 2006, 08:42

na bolhi najdeš takšne stvari.
 0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 29. Apr 2006, 08:54

Na bolhi ni nič. Samo povečevalniki v kompletu. A nove urice pa ne morem kupit?
 0   

Klemen @DkleMAN 29. Apr 2006, 10:19

probi na fotoantiki al pa kej tazga... če hočeš pa novo uro pa ne vem ke bi jo lahko nabavu... pomoje v fotodiskontu, mogoče tud v foto tivoli...
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 29. Apr 2006, 12:38

Pa saj ni tako zahtevno... Malo poskušaj, da dobiš prave čase (za perfekcijo je itak treba leta izkušenj)... Jaz včasih uporabljam glasbeni metronom na tempo 60, da mi klika čiste sekunde, pa štejem na glas :p
 0   

Olaf @Olaf 29. Apr 2006, 12:43

Novo sem enkrat videl v Big Bangu, samo je bila nekaj čez 10k. Drugače jo imajo pa 100% v Cumulus-u (Kranj).

Sam sem si jo potem sam naredil. Mikrokrmilnik in VHS škatla, pa nekaj programiranja in to je to. Pa še ene laboratorijske vaje sem si kupil s tem smile Zadeva mi dublira kot odštevalna ura za povečevalnik in kot štoparica pri razvijanju filma.

0   

Nejc Jelovšek @TheAnswer 29. Apr 2006, 13:09

Bi jo naredil še meni?

biggrin biggrin biggrin
 0   

Olaf @Olaf 6. Maj 2006, 17:12

Ne, naredil ti je ne bi. Sorči...
Lahko ti pa sprogramiram mikrokrmilnik in ti pošljem električno shemo ter načrt za tiskanino thumbsup
 0   

peter @festi 16. Okt 2006, 01:00

če bi bil tako prjazen bi mi ti poslau načrt za timer na moj mail : [email protected]
uglaven u se kr bi rabu da ga bi sam naredu. hvala smile smile smile Bye
 0   

Blaž Ogorevc @balž 1. Nov 2006, 19:20

Jaz sem jo videl (in kupil) ravno ta teden na Češkem - rabljena viponel mehanska prekinjevalna ura - meri od 1/10 sek do 10 minut in potem avtomatsko prekine tok. Stala pa me je okol 4000 sit (490Kč).

Saj vem, da si misliš, kaj ti to koristi, da sem si jo jaz kupil. No, imeli so jih več na zalogi in bi lahko naslednjič tudi komu drugemu prinesel (za božič grem spet gor). Ne morem pa obljubit da jih bodo mel.

Tud kakšne druge zadeve imajo rabljene gor cenej. Sem si kupil pocem objektiv za povečevalnik ipd.

LP
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

janezek @janezek 2. Nov 2006, 07:46

Zakaj pa ne uporabiš štoparice/odšetvalnika na uri ali na telefonu? Moja najcenenejšejša Noka ima krasen odštevalnik časa. Sam se dolgo časa delal z eno otroško štoparico pa se je vedno lepo izšlo.
 0   

nejc @JackWhite 4. Nov 2006, 08:12

a ni to mal preveč na blef, js včasih delam še testne z razmakom 2 stotink če delam kkšne povečave, s štoparco pa pomoje kr hitr fališ ene pol sekunde. odvisno kakšne čase maš, mi mamo dost močno žarnco in so časpnavad med 2 pa 7 sekund
 0   

daylight @daylight 4. Nov 2006, 09:05

no... kot prvo.. to s štoparico res ni najboljsa varianta.. no
v foto tivoli.. pod borzo imajo digitalne natančne ure pa niti nevemkako drage niso.

JackWhite... Svetujem ti uporabo daljših časov, ker so pri kratkih osvetlitvenih časih napake večje (žarnica ne zagori vedno enako s polno močjo) in zato pride do drobnih razlik.. ki se pri 20sek ne poznajo.. pri 2sek pa. Tako da raje bolj zaprta zaslonka (ker je dobro e zaradi ostrine) nekateri povečevalniki imajo tudi ND filter.
 0   

nejc @JackWhite 4. Nov 2006, 18:42

o hvala, nism sploh pomislu na to. smile
 0   

janezek @janezek 6. Nov 2006, 21:41

Če želiš imeti kvalitetne čb fotke, je treba praktično vsako malce dosvetljevati, zakrivati, kakšen filter malce vmes zamenjati, itd. Pri teh postopkih res svetujem uporabo časov vsaj 20 sekund, torej šibkejšo žarnico. Prav tako se sekunda gor ali dol tu ne pozna.
Na štoparico sem pa naredil na stotine fotk, pred 15 leti so bile stikalne ure pač drage, jaz pa ubogi študentek smile
Pa je zneslo.
Zato so bili pa filmi, papir in kemikalije k sreči smešno poceni smile
Ah, kje so tisti cajti smile
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 6. Nov 2006, 23:18

ma ja po moje mal prevec kompliciras. jes sem pred 20 leti mel eno navadno budilko, no ja tako lepo od Fiata na baterije, s crnimi kazalci na belem da se je vidlo. cajti pa kot se tudi jaz spomnem so bili 10..20 sekund tko da si pac pocakal na okroglih 5 sekund in zacel. Pa ce me spomin ne vara si z daljsim casom dobil tud vecji kontrast.
pa obilo veselja zelim lpp
 0   

Olaf @Olaf 14. Nov 2006, 13:15

festi je napisal/a:
če bi bil tako prjazen bi mi ti poslau načrt za timer na moj mail : [email protected]
uglaven u se kr bi rabu da ga bi sam naredu. hvala smile smile smile Bye

Živjo
Malo sem pozen, ampak če te še zanima ti lahko pošljem načrte in program.
 0   

nejc @JackWhite 3. Dec 2006, 19:10

balž je napisal/a:
Jaz sem jo videl (in kupil) ravno ta teden na Češkem - rabljena viponel mehanska prekinjevalna ura - meri od 1/10 sek do 10 minut in potem avtomatsko prekine tok. Stala pa me je okol 4000 sit (490Kč).

Saj vem, da si misliš, kaj ti to koristi, da sem si jo jaz kupil. No, imeli so jih več na zalogi in bi lahko naslednjič tudi komu drugemu prinesel (za božič grem spet gor). Ne morem pa obljubit da jih bodo mel.

Tud kakšne druge zadeve imajo rabljene gor cenej. Sem si kupil pocem objektiv za povečevalnik ipd.

LP

balž a še velja to da greš za božič tja?
ker če greš bi jaz prosu da mi eno vzameš ker sm glih dobil povečevalnik.
aja kako pa sploh povežeš uro in povečevalnik?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati