0   

T @kookie 8. Nov 2006, 15:42

primoz75 je napisal/a:

Citiram:
sicer mi pa bolj kot lenoba glede (OBJEKTIVNEGA???????kaj je že to tle gor?????) zagovarjanja stališč bolj seka v oči ena navidezna konkurenca. bedarija. k da vam bo kdo kej naredu, "PROJI".

konkurenca?komu?kako?

bodi sam objektiven in ne kuj v zvezde fotk ki si povečini tega ne zaslužijo.

no, to mene zanima, zakaj se počutite/jo nekateri ogrožene, ko so gor slike, ki so malo drugačne od mačk pa makrov pa sončnih zahodov itd..

reakcije so take, kot da bi šlo za življenje.

pa kdo je reku, da morjo bit v reportažah popolne fotke? reportaže so prikaz dogodkov, kot jih vidi avtor. ene so boljše, ene slabše. in neumno je ocenjevat reportažo amaterja z vidika urednika revije stars
glede na to, da je "moral" slikat, bo že urednik povedal, razen če si ta urednik ti, primoz75. dvomim...

ko bo imel dovolj 'kilometrine' bo delal (še) boljše fotke, ampak takrat jih ne bo objavljal tukaj, ker mu ne bo treba. ker mu ne bo treba poslušat par pipetkarjev, kako iščejo slabosti na sliki, namesto da bi gledali celoto.

tud sam ne objavljam več športnih fotk tle gor, ker se mi zdi, da glede na populacijo, ki komentira, ocenjuje in nenazadnje tud daje možnost slikam, da so vidne javnosti (galerija, čakalnica), fotke nimajo možnosti. če si samouk še ne pomeni, da ne želiš slišat mnenja in naslednjič teh 'napak' popravt (če se ti zdijo sploh napake).
pa vendar kljub temu rad pogledam kakšno dobro reportažo in se ne sekiram, če so od 10 fotk 3 'slabše'. pogledam, (če se mi zdi tega vredna ) ocenim in grem dalje.

eni pa zapenjate, da glava boli... upset

get a life. sunny
 0   

Lenart Senica @lenyn 8. Nov 2006, 15:45

fotke so čist lušne ene bolj druge manj.
so pa Sin city res najjače. za v Galerijo (preko čakalnice) biggrin
 0   

Martin Peca @mPECA 8. Nov 2006, 19:08

no spet da malo komentiram neumnost nekaterih izjav biggrin

torej... fotografiral sem za organizatorja ter za lokalni video shop... in ne boste verjeli ampak sem fotografiral zastonj!

primož... nisem se užalil ker nisi pohvalil fotografij... ampak si oddal prekleto beden komentar! glede na tvoje znanje in starost sem pričakoval kaj bolj konstruktivnega (kar res zadnje čase primanjkuje povsod v svetu)...

nikio... tudi s tvoje strani sem pričakoval kaj bolj konstruktivnega glede na to da se s tem ukvarjaš!

torej... nisem objavil fotografij tukaj zato da bi bile pohvaljene... objavil sem jih zato da jih lahko delim z vami... in da lahko vi delite vaše izkušnje in nasvete z mano... ne pa nekakšno podjebavanje!!! je tako dovolj nazorno povedano?!

LP

PS: fotografije niso reporterske narave... so kvečjemu v manjši meri arhivske in v večji meri osebne... pač sem šel tam ker sem mislil da bo dober ambient in vzdušje...
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 8. Nov 2006, 19:44

Ja, ok, ampak človek nima vedno časa, da napiše cel traktak o tem, zakaj mu je bilo nekaj všeč in zakaj ne. Tudi ko sam objavim reportažo na tem portalu ne pričakujem, da bodo ljudje vedno argumentirali svoja mnenja, četudi bi to bilo seveda prav. Primožu sem pritrdil, ker je njegova izjava resnična in ker po mojem mnenju ni letela na tvoje fotke ampak na plejado ljudi, ki so tulili hvalo povprečnim posnetkom golote. To me moti, ne pa fotke same, ki so popolnoma OK. Ravno zaradi tega, sem dva posnetka celo izpostavil. Tudi sam bi bil nanju ponosen.

Sedaj pa, če hočeš nekaj konstruktivnega: naslednijč razmisli, kaj je na tvoji fotografiji jedro njene zgodbe in kaj zgolj kontekst. Potem lahko razmisliš, koliko konteksta rabiš, da bo fotka še razumljiva (premalo spet ne, ker bo pusta in dolgočasna, razen v izjemnih primerih). Vse ostalo; izbira objektiva, svetlosti, ozadja, kompozicije, barvnosti... sledi iz tega. Recimo; na eni prvih fotk imaš zgolj faco neke starlete. Mogoče bi jo bilo bolje postaviti v nek kontekst, ki bo opazovalcu podal več informacij in bogatejšo zgodbo. Postavi jo zraven stojnice, plakata... v tem primeru centralna kompozicija ni več nujno najboljša, tudi objektiv bo najbrž moral biti širokokotnejši, svetloba drugačna...

no, toliko od mene.. grin

uspešno fotkanje še naprej
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

simon @sipro 8. Nov 2006, 20:11

Pa me res zanima ktere so tiste " resne revije " v sloveniji, če je v tej Naši Nategavšnici sploh še kaj resnega - se resno sprašujem ?

In WhoTF pa so tisti ljudje v množici "resnih revij" ki so ubermenš-i al wuderkindi, ki lahko nepristransko in na najvišji ravni in kaj jst vem vse .... obvladajo vse zvrsti fotografije in določjoi ktere fotke so dobre za objavo in ktere ne ???

Bratranke in bratranci z diplomami nabitimi na steno in praznimi glavami, ki mislijo da so...........
 0   

Boštjan @loomy 8. Nov 2006, 20:29

To bi naj bila reportaža. Saj ni dal fotografije na ocenjevanje. Primoz (in podobni) res si bumbar. Nestrpnost, faušarija in preseravanje na vrhuncu. Zaradi tega sem se umaknil iz galerije, sedaj pa najbrž tudi s foruma.

mpeca, fajn si tole ujel.

lp
 0   

Martin Peca @mPECA 8. Nov 2006, 20:36

nikio... kul biggrin žal sem napisal spet en roman a me jebe explorer in ga je zbrisal ko se je zaprl confused brrr biggrin
 0   

Martin Peca @mPECA 8. Nov 2006, 20:39

sem spet pozabu omenit da imam tudi starlete fotkane z drugimi gosti in naključnim folkom... pa ne vem zakaj jih nisem objavu... pomanjkanje časa za jih predelat? smile
 0   

M_M @M_M 8. Nov 2006, 20:50

Sem se hotel ne vmešavati v debato, vendar mi ne da miru. Komentiranje Primoža mu v tej temi vsekakor ne more biti v ponos. Če imaš večji, dražji boljši fotoaparat in si za svoje delo plačan, te to še ne naredi boljšega fotografa od mene, mPece ali 50% fotografov na tem portalu. Na fuzbal tekmi imaš uro in pol časa... ni hudič da v tem času ne ustreliš 2-3 fotografije. Isto je smučanje. Sem fotografiral s svojim jajcem od fotoaparata in še večjimi jajci od objektivov. Prav tako sem fotografiral druge športe in prireditve,... Fotografije so bile povsem na nivoju tega, kar je v časopisih. Z boljšo opremo si upam trditi, da bi naredil še kaj več. Edina razlika med tabo in mano (mPeco in ostalo druščino) je večji budget in to, da se VI kličete PRO.

Do sedaj nisem imel nič proti temu, a tak odnos pa tudi mene vrže s tira.

Glede reportaže pa čist ql zadeva.
 0   

T @kookie 8. Nov 2006, 20:54

Nikio je napisal/a:
Primožu sem pritrdil, ker je njegova izjava resnična in ker po mojem mnenju ni letela na tvoje fotke ampak na plejado ljudi, ki so tulili hvalo povprečnim posnetkom golote.

kar se mojega 'tuljenja hvale povprečnim posnetkom golote' tiče: jz sm gledal reportažo kot celoto skozi oči nekoga, ki ga ni blo tam. nisem obremenjen s postavitvijo modelov, 'lulik' laugh in jošk, da bi ble v zlatem rezu pa nevemkaj...

če bi nekateri mal manj kompliciral, bi lažje živel.

Nikio, glede na tvoje fotke koncertov in reportaže (ki so meni, kot že parkrat povedano, fenomenalne), bi pričakoval obrazložitev tistega strinjanja s primožem.
jz dvomim, da se tukaj hvali slike le zaradi golote (ki jo je glede na event, malo). zakaj? poglejte moj zgornji 'esej' o pogledu na slike na tem portalu.

pa brez zamere
sunny
 0   

Martin Peca @mPECA 8. Nov 2006, 20:58

dobro dobro dovolj zdej... z nikiom sva se sporazumela... prosim da se od zdej naprej obravnava le reportaža in ne kdo je kaj rekel... prosim! sicer pa hvala za zanimanje biggrin takšno in drugačno! biggrin
 0   

T @kookie 8. Nov 2006, 21:01

no lepo da sta se sporazumela. sej dvomim, da je kdorkoli želel kaj slabega povedat v tej temi. zato pa so forumi, za izmenjavo mnenj, iz katerih se vsi lahko kej naučimo (če nismo preponosni in hočemo) grin

lp
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Nov 2006, 21:10

Po vsem prebranem se mi zdi hecno kako nekrateri udrihajo čez tiste, ki napišejo kakšno kritiko. Da se ne ocenjuje kot v galeriji itd. Potem pa res ne vem čemu je namenjen forum, če ne izmenjavi mnenj. Če bi bil namen le prikaz fotoreportaže, bi bili komentarji onemogočeni.

Kar se tiče Primoževih izjav, vsaj tiste zadnje, ste jo čisto iztrgali iz konteksta. Ali je pa ne razumete. Hotel je le povedati, da ni izgovorov v fotografiji. So le dobre in slabe, nikogar ne zanima v kakšnih pogojih si delal. Če si imel slabe in zato naredil slabe fotke, jih pač ne objaviš (sploh ne leti na te fotke, razlagam point tega). Če recimo fotografiraš samo zase in zaserješ...pač zaserješ, jebiga. Se zgodi in bo drugič bolš. Če pa zaserješ pri naročniku si pa v riti-ga ne bodo zanimali tvoji izgovori. To je to, upam da je zdaj kaj bolj jasno.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

T @kookie 8. Nov 2006, 21:25

noob, kaj iz tega stavka:
primoz75 je napisal/a:
gola koža še ne pomeni dobre fotke... grin

je blo vzeto iz konteksta?

njegov komentar sem razumel kot posmeh tistim, ki smo napisali, da je dobro tole zrihtal. fotk recimo jz sploh nisem omenjal. kot sm že napisal, sem ocenil reportažo, ki se mi je zdela zanimiva že zato, ker se je nekdo sploh lotil in jo pokazal.

glede urednikov pa ne bom preveč pametoval, ker nism doma v tem. hotel sm samo povedat, da se majo nekateri tukaj za nekaj več in to jim ne more bit v ponos, če to kažejo na tak način...

peace
 0   

Peter Bernik @Noob 8. Nov 2006, 21:27

kookie: njegove zadnjega stavka, ne prvega - je ogromna razlika. Vidim, da zaradi slabo prebranega texta velikokrat pride do nesporazumov (tako da se prepričajte, preden začnete obtoževati grin - se bomo izognili nepotrebnim konfliktom).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

T @kookie 8. Nov 2006, 21:37

ne vem zakaj misliš, da sem slabo prebral tekst. mene je zmotil predvsem njegov prvi stavek (sem napisal zakaj)...

no, provokacija mu je očitno uspela, jaz sem pa tud svoje povedal in zaključujem v temi v upanju, da nas bojo tisti, ki mislijo da znajo več (takih je tukaj precej, eni upravičeno, eni pač ne - vsak pa na svojem področju) še kaj naučil in pomagal izboljšat kvaliteto fotografije. thumbsup
 0   

miha @mihaaa 8. Nov 2006, 21:49

evo js vem kaj je taprav fotograf... chips je danes nalimal slikco v smeh pa jo bom se sm dal.. da ne bo sam kreganja.., no chips je tudi napisal:

"Edini pravi fotograf je tisti, ki bi se lastna jajca zastavil za dobro fotografijo"

ps. upam da ni kaj narobe zaradi "kraje" fotke oz podvojevnja

lp
 0   

Lenart Senica @lenyn 8. Nov 2006, 21:53

se mi zdi da so pri nastajanju dotične reportaže jajca oz tist predel trpeli na nek druga način upset
off-topic, ka ma tale na ograji en fotič?

folk mal se umirte glede vrednosti oz zadovoljivosti fotk za urednika... mPECA vam je dal dozo, očitno je niste mogli prenesti upset
mpeca, šeee
 0   

Matjaž @sajhtam 8. Nov 2006, 22:26

curtain
 0   

Martin Peca @mPECA 9. Nov 2006, 02:16

laugh laugh laugh hAHAHAHA biggrin stari sam res... lenyn! biggrin

dovolj je blo... mislim da naslov te teme ne govori o razpravljanju o naših problemih! biggrin al se motim? problemih takih in drugačnih! biggrin

peace and loove right biggrin

hahaha...

PS: sorry fantje ma se pjan! biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati