0   

Bojan Stepancic @bododo 27. Nov 2006, 21:01

Mislim, da bo za nekatere to zelo zanjimiva tema...!
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 27. Nov 2006, 21:21

dolga zgodovina...

najprej sony p-200 zdj pa 350d
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Lenart Senica @lenyn 27. Nov 2006, 21:52

najprej sem mel eno podvodno trotlco sam ne vem če se to šteje. je bil pa canon.
pol smo mel enga fujija digitalca, sem velik fotku z njim. nato je blo par let pavze.
par let nazaj ena sonyjeva kamera k si lahk tud fotku ampak tud ne šteje sigh
pol sem na starga altixa ene par filmov posnel, brez svetlomera je bla svetloba bol tiki-tiki.
fuji s9500 (zdej ga ma fotr)
oly E-500 pa kit objektiva.
vizije...
olyju čas do naslednjega leta da da kak pameten body ven, pa kake leče, drugač pa začel razmišljat o menjavi.

verjetno bom kupil kakšnega analognega z merjenjem svetlobe
 0   

tomaž @mju 27. Nov 2006, 21:54

Sigmo 28-200 pa en kolo
 0   

Heretic @Heretic 27. Nov 2006, 22:01

pol Nikonovga speedlighta SB 800DX..
cel Nikonov 50mm f1.8

em..

Zenit EM
pa Altix, ki mi ga je šenkal ded

in to je vse in vse je še tukaj deal
 0   

Miha Skulj @mihaha 27. Nov 2006, 22:09

bododo: Za koga pa delaš s tako zgodovino in foto-opremo?
You don´t take a photograph, you make it. ~ Ansel Adams
 0   

Boštjan @loomy 27. Nov 2006, 22:17

...tema je itak odprta zato, ker se nekdo želi važit in ne, ker ga zanima kaj je imel kdo... confused
 0   

Miha Skulj @mihaha 27. Nov 2006, 22:26

loomy je napisal/a:
...tema je itak odprta zato, ker se nekdo želi važit in ne, ker ga zanima kaj je imel kdo... confused

I have the same feeling too my Friend... none
 0   

Bojan Stepancic @bododo 28. Nov 2006, 08:05

loomy je napisal/a:

Sem tudi sam pomislil na to, kako lahko zadevšna izpade. Se opravičujem tistim, ki jih to moti.
Ker sem začel temo se mi je zdelo primerno, da napišem kar sem pač do sedaj uporabljal.

Me pa resnično zanima, kakšno opremo je gdo uporabljal do sedaj, če ne drugega lahko to marsikaj pove o njegovi kredibilnosti kar se komentarjev tiče na tem forumu.
Je pa zelo praktično in tudi priročno za tiste, ki se odločajo za nabavo tega ali onega glede fotografske opreme. Tako lahko povprašaš o določeni opremi tistega, ki jo je že uporabljal.
Pred kratkim sem sam rabil zelo specifičen nasvet glede primerjave med canon 20D in 30D pa sem imel to srečo, da sem preko foruma našel osebo, ki je dejansko uporabljala oba in sem na tak način res dobil uporabno informacijo.

Fotografija je moja strast in to že dolgo časa, oprema pa je tista, ki ti pomaga da realiziraš svoje zamisli.

l.p.
Bojan
 0   

Matjaž @sajhtam 28. Nov 2006, 08:17

Prvi je bil HP 618 (ki ga še sedaj imam), nato sem si nabavil HP 850, ki sem ga čez eno leto prodal in si nabavil Canona 350 D.
 0   

Andrej @fotokaj 28. Nov 2006, 08:56

Tipično; na tem forumu enostavno ne gre brez očitanja in podyebavanja. Žalostno, res! Loomy in mihaha, pa koga, menita, boli k... kaj si vidva mislita in kakšne filinge mata? Dejta mal pozitive pokazat, no!
Sicer se je pa važit luštno, če se maš s čim, a ne?
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Nov 2006, 08:59

-en trotlziher (tak, ležeči na 24 posnetkov; firme ne vem, pomoje kodak...)
-družinski analogni Nikon LightTouch...36 posnetkov
-Canon PowerShot A400
-Canon S2 IS
-Canon PowerShot A410
-Canon EOS 400D kit
 0   

luka @luzdi 28. Nov 2006, 11:00

Hm najprej sem imel nek digitalc firme DM..skrata zadevo kot iz praška ampak me je zelo navdušil
potem sem imel Kodaka dx6490 (navdušen še bolj, motilo me je okrnjen ročni nadzor nad aparatom)
sledila je odlična Minolta a200, zaradi katere sem se navdušil še bolj in preskočil v vstopni razred dslrov..sedaj imam k100d biggrin

Skratka od recimo najslabšega digitalce sem šaltal v nižji razred digitalcev potem v višji razred digitalcev, sedaj sem v nižjem dslr..kaj sledi pa vidimo glede na zgodovino confused laugh
 0   

janezek @janezek 28. Nov 2006, 12:46

Par legendarnih iz moje polpretekle zgodovine smile
- Smena 8M
- Lubitel 166B
- Kodak Brownie E
- Zenit 12XP
- Linhof Technika 6x9
- Rolleiflex SL66E
- Yashica Mat 124G

Imam pa še Globico 13x80, ki tehta vsaj 40 kil in je velika za eno nižjo omaro.
Z veseljem pa uporabljam še Moskvo-5, kompakten 6x9 aparatus.
 0   

Miha Skulj @mihaha 28. Nov 2006, 14:05

bododo je napisal/a:

Fotografija je moja strast in to že dolgo časa, oprema pa je tista, ki ti pomaga da realiziraš svoje zamisli.

Damn! Sem pa vednu mislil, da Zamisli prihajajo iz Možganov fotografa in ne iz opreme. A potem če delaš slabe fotke, zamenjaš opremo?

confused

fotokaj je napisal/a:

Tipično; na tem forumu enostavno ne gre brez očitanja in podyebavanja. Žalostno, res! Loomy in mihaha, pa koga, menita, boli k... kaj si vidva mislita in kakšne filinge mata? Dejta mal pozitive pokazat, no!

To ni nobeno "podeybavanje" - sicer pa, si tudi sam lepo povedal, kaj si misliš o tem, da se je važit z opremo luštn. Torej se strinjaš da se gre za važenje z foto-opremo? Meni se to ne zdi nič luštn važit se z čemorkoli. Samo moje MNENJE, katerega lahko pač izražam, ker je spletni forum namenjen temu, kajneda? Dej še ti povej celo svojo zgodovino no, da se bomo lahko naslajal?

no
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 28. Nov 2006, 14:08

šele zdaj sem opazil: zgleda, da so mi štirice usojene...lol biggrin
 0   

Miki @Miki 28. Nov 2006, 14:35

fotokaj je napisal/a:

Če smem, thumbsup .

Sicer pa:

Zenit
Nikon 755
Panasonic FZ1

Olympus E-1
Zuiko 14-54
Sigma 55-200
OM -Zuiko 50 f1,8
OM -Sigma mirror 600
OM -Peleng 8
Porst 50 f1,2
 0   

Boštjan @loomy 28. Nov 2006, 17:19

fotokaj je napisal/a:

Koga pa boli k... kaj si ti misliš /si mislil v svojih kolumnah? Si pomislil kdaj o tem?
...važit se je luštno...o tem ti je že mihaha povedal...
 0   

Andrej @fotokaj 28. Nov 2006, 18:33

Kera peka Rofl Over and out.
 0   

misfits @misfits 28. Nov 2006, 18:39

Ne razumem kako lahko mislita, da se nekdo važi z opremo, ki jo je imel. Sploh pa za človeka, ki ga ne poznata to ne moreta trditi. Važiš se lahko z znanjem in ne z opremo, ker je zanjo dovolj samo imeti denar...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati