0   

Leon @Kinsey 3. Dec 2006, 18:13

Živjo!!!
Zanima me koliko Mpix ima omenjen DSLR, ker nekje piše da ima efektivnih 6Mpix, nekje da ima 6Mpix+6Mpix, nekje da ima 12Mpix

torej koliko potem v resnici ima
 0   

rokin_ @rokin_ 3. Dec 2006, 18:17

Vseh skupaj ima 12MP, efektivnih ima pa 6MP.
Zakaj je tko, si pa tuki preberi: http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms3pro/
 0   

Leon @Kinsey 3. Dec 2006, 18:31

ja če greš pa pod Specifications pa piše

Effective pixels 12.34 million (S-pixel: 6.17 million, R-pixel: 6.17 million) pixels

torej to vidim kot da ima efektivne 12
 0   

Janez Šturm @jj65 3. Dec 2006, 18:37

Na enem pixlu ima dva senzorja!?!, zato večjo dinamiko in precej večjo ceno (običajno). Lp J
 0   

Peter Atanackov @Geo 3. Dec 2006, 18:47

Drugace je pa tole dobra zadeva, sam bo kmal prisel ven njegov naslednjik Fuji S5.
 0   

Turob @Borut 3. Dec 2006, 18:48

Kinsey je napisal/a:
ja če greš pa pod Specifications pa piše

Effective pixels 12.34 million (S-pixel: 6.17 million, R-pixel: 6.17 million) pixels

torej to vidim kot da ima efektivne 12

Saj tudi je tako ima čistih efektivnih 12Mpix deal ,na enem pa nekako 6+6 Mpix,saj ti sama resolucija že pove da je 12Mpix,posebno pa RAW
 0   

Turob @Borut 3. Dec 2006, 19:02

Evo tukaj je nekaj razlage:

http://www.fujifilm.com/about/technology/super_ccd/index.html

Sam imam S3Pro pa Canon 1DmarkII ,pa ti lahko garantiram da mu 1d ne pride blizu kar se tiče kvalitete fotografije ,še posebno se opazi pri datotekah v raw .... thumbsup ..(pazi samo kvalitete)... thumbsup ... kar se tiče materijala pa konstrukcije Bodya 1D markII ...SE VE...je pa to delavni KONJ!
 0   

rokin_ @rokin_ 3. Dec 2006, 19:04

Ja lahko si vsak po svoje razlaga kaj je zdej efektiven MP. Ampak tam je dobro razloženo, sploh pa slikca lepo prikazuje kako pa kaj.
 0   

Leon @Kinsey 3. Dec 2006, 19:09

keri objektivi so pa na voljo za ta fotič, a usi nikoni al kaj

pa kere blikavce??
 0   

Leon @Kinsey 3. Dec 2006, 19:44

a so tut bliskavce sam nikon???
 0   

matej brezovšek @brincelj 3. Dec 2006, 20:01

Na voljo ti je vsak Nikkor objektiv, pa vsi 3rd party, ki so narejeni za Nikona...

Bliskavice: vse (3) bliskavice, ki imajo DX oznako (28DX, 50DX in 80DX)... ostale ti bodo delale na A-utomatiko - jih je pa tudi malo morje!

Super aparat!!!
 0   

Leon @Kinsey 4. Dec 2006, 07:05

A paše na fuji-ja Nikon Speedlight SB-28.........k tm si napisu da paše 28DX, ta pa mislem da nima tega uzadi..........a deluje manual al sam atovamtično
 0   

zaba @zaba 4. Dec 2006, 08:59

No tut jest imam omenjeni aparat. Poleg D200 in D2X in še kakšnega.
In res je, kar je povedal Borut: -aparat je počasen, da ti kar slabo rata...mogoče rahlo neroden za rokovanje (vsaj v primerjavi z ostalimi PRO aparati),...
ampak:
slika je pa 1a. Se skrijejo vsi D2xi, MK II, in ostala kompanija. Najbolj zanimivo mi je pa tole: Ko slikaš v Raw-ju, in se v PS postaviš na eno prežgano točko, in odčitaš lepo vrednost 255,255,255...torej totalno prekurjen...in pol rahlo zapreš blendo...in se iz teh skurjenih podatkov kar naenkrat pokaže neka lepa vrednost...MAGIJA! grin))
Od pozitivnih lastnosti bi samo še izpostavu odlično obnašanje pri visokem ISO,
od negativnih pa me je najbolj motilo dvojno delovanje (eno za pregledovanje slik, in eno za slikanje), kot na prastarih kopaktih.
No, to so samo moje izkušnje.
Žaba
 0   

chips @chips 4. Dec 2006, 09:07

Tem +6mpix se pa rece interpolacija. To so "umetno" dodani pixli. Realnih, efektivnih pa jih ima 6mpix.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

iztok @izo 4. Dec 2006, 09:21

ja, tiste dodatne leče (na senzorju)so bolj za dvig dr-ja, kolkr vem in nekako skupaj tvorijo en pixel. 12mpix z interpolacijo.
 0   

Leon @Kinsey 5. Dec 2006, 22:36

a paše ta bliskavica http://www.bolha.com/oglas1697596 na S3 Pro
 0   

Turob @Borut 6. Dec 2006, 06:31

Ja na manual pa tv,sigurno paše.. yes ...ostale funkcije pa bi blo treba preverit,bo treba pa počasi kaj močnejšega kupit idea SB-800!
 0   

janezek @janezek 6. Dec 2006, 14:37

zaba je napisal/a:
...slika je pa 1a...

Si naredil kakšno povečavo?
To bi me res zanimalo, kako na papirju izgleda.
Me že dalj časa matra S3
 0   

zaba @zaba 7. Dec 2006, 14:46

Največja povečava je bla cca dober meter krat 70cm, približno tako velika, kot en klasičen movie poster. Pa je blo vse OK. Sploh barve. Sicer res niso čisti klon realnih barv, ampak so nekak še najboljši približek filmu. Res pa je, da je pri tisku na papir zraven tudi ogromno drugih faktorjev (barvni prostor, mašina, etc...)...pa sej se mi zdi, da če tiskaš, pol to itak že veš...

Če je bilo tvoje vprašanje mišljeno kot "ali je 6Mpix dovolj za velike printe", potem je moj odgovor: JA, čez glavo...

Se pa lahko komot zmenva, da prideš probat aparat, prineseš svojo kartico, (lahko tut svoje objektive), pa poškljocaš kar želiš. In pol v miru s svoje kartice daš narest en večji format, pa boš najboljš vedel, kako stvari stojijo. Men aparat stoji v omari, in me nič ne boli, če ga vzameš in škljocaš cel dan.
LP Žaba
 0   

janezek @janezek 7. Dec 2006, 15:15

Super, z veseljem! Upam da najdem kaj časa in priletim sprobat.

lp,
Janez

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati