0   

Matej Herbst @matto 29. Nov 2006, 11:05

@mat S3pro je dober aparat o temu ni dvoma, sam sem ga imel na testu in se odločal za nakup vendar me ni prepričal 100% in sem rajši še nekaj časa delal na fil in potem prešaltal na Canon.

S5pro bo vsekakor aparat, ki po pokosil z D200 vendar, kot sem napisal ima slabost, da je na Nikonovih lečah, ko še sami ne vedo kaj bodo delali. Še posebno zdaj ko zaklepajo aparate na AF-s leče itd....kot pravim dokler so vezani na Nikon so v enakem loncu. Šušlja se pa že leta, da delajo na svojem bodyu vendar ni še nič konkternega.
 0   

peter @peer 29. Nov 2006, 12:02

STOP

1.
zdje ne vem al vidva govorita o fuji S3 pro

ALI

o canon powershot s3 is

ker canon naj bi imel probleme z ostrenjem

2.

pol je fuji 6500fd tut boljš od canon powershot s3 is ???

peer
 0   

Andreas @evovii 29. Nov 2006, 13:04

No bom pa še jaz podal svoje mnenje.
Na Fujiju sem že kar nekaj časa. Najprej sem mel S5600 in lahko rečem, da je super aparat. Z njim se je začelo moje odkrivanje fotografije. Nato pa sem presedlal na S9500. Lahko rečem, da me fuji ni razočaral in da sem nadvse zadovoljen.
Nekaj fotografij si lahko ogledate tudi na tem naslovu : http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php?id=20221
 0   

Aleksander @discom 29. Nov 2006, 14:28

Peer,vidim da več ne dohajaš zadeve.
Mat in Matto st se seveda pogovarjala o Fuji S3.Če se člani pogovarjajo o body-ju in lečah (objektivi) je to seveda DSLR (SLR) razred.
Ti pa si zaenkrat spraševal za kompakte (Fuji S6500,Canon G7)

Kar se tiče primerjave med Fuji S6500 in Canon PS S3 IS,je po mojem boljši Fuji.Osebno mi je namreč bolj pomemben dober višji ISO,kot pa vrtljiv LCD in nekaj več optičnega zuma.Imata pa oba omenjena fotoaparata svoje prednosti.

Drugače pa se strinjam z tem kar je napisal Evovii.Tudi sam sem imel oba omenjena Fuji-ja ,sedaj pa čakam na teste Fuji S9600.... yes

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

peter @peer 29. Nov 2006, 16:13

OK

za fuji
+
obročki (manualni zoom, ostrrenje) sunny sunny sunny sunny sunny
večje tipalo
širokokoten objektiv
super ccd
iso

-
slabši is?!? (programski)

a kdo ve kako je z ostrenjem
 0   

Lenart Senica @lenyn 29. Nov 2006, 16:26

moj s9500 ki ima isti vgrajen objektiv ostri solidno hitro. seveda v primerjavi z dslr še vedno po polžje amak za kompakta thumbsup
mogoče so pri 6500 ostrenje še kaj popravili, je novejši model. pa lučka za ostrenje v slabši svetlobi je zelo močna in deluje
 0   

roman @romeno 29. Nov 2006, 17:51

peer je napisal/a:
sunny

sem držal fuji-ja pa sem mal fotku po štarcuni pa moram priznati da me ni glih navdušu glede na začetno navdušenje oz teh.spec. , ampak je pa tud res da sem ga pogledu na hiter tak da bi si mogu več časa vzet

Ni vse aparat. Na koncu še vedno mora fotograf iz njega iztisnit maksimum. Je pa za spoznavanje nastavitev več kot preveč. Za pentaxa k100 z dvojnim kit objektivom bi dal enkrat več.

0   

Lenart Senica @lenyn 7. Dec 2006, 22:33

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/
review fuji s6500fd na dpreview[/url]
 0   

rokin_ @rokin_ 7. Dec 2006, 23:50

matto je napisal/a:
@mat S3pro je dober aparat o temu ni dvoma, sam sem ga imel na testu in se odločal za nakup vendar me ni prepričal 100% in sem rajši še nekaj časa delal na fil in potem prešaltal na Canon.

S5pro bo vsekakor aparat, ki po pokosil z D200 vendar, kot sem napisal ima slabost, da je na Nikonovih lečah, ko še sami ne vedo kaj bodo delali. Še posebno zdaj ko zaklepajo aparate na AF-s leče itd....kot pravim dokler so vezani na Nikon so v enakem loncu. Šušlja se pa že leta, da delajo na svojem bodyu vendar ni še nič konkternega.

1.Zakaj je slabost, če ima bajonet za leče enega najbolj cenjenih proizvajalcev?

2.Zaenkrat so "zaklenili" samo D40. In kakšno zvezo ima to z Fujifilmom. Vsi ti objektivi bodo uporabni.
 0   

Turob @Borut 8. Dec 2006, 06:36

peer je napisal/a:
pozdravljeni!

me zanima vaše mnenje glede sledečega:

če pozabimo na zoom, kaj je po vašem mnenju boljše?

canon powershot G7

ALI

fuji finepix s 6500fd

potreboval bi ga (foto) za naprednješo ljubiteljsko rabo

lp peer

Tokrat se strinjam z Kinsey,nedvomno bo boljša fotka iz Fuji-a, thumbsup brat ima mesec dni G7 ,v Itl. je sprobal oba , zbral ga je ker je manjši pa robustnejši,pa tako ali tako je zaobljubljen Canonaš,pravi da ni nevem kaj posebnosti pri povečavi pa kvaliteti naproti Fuji-ju,imel je kar nekaj pohval okoli fotografije ,se pa pozna zelo pri barvah ki so pri Fuji zelo izrazitejše (toplejše),lepše sede v roko zaradi ergonomične oblike (mini DSLR), pa še nekaj malenkosti okoli menujev! yes
 0   

Turob @Borut 8. Dec 2006, 06:47

matto je napisal/a:

Ma kakšne pa kvasiš bigeek ,na nikonovih lečah....kaj jim pa manjka bigeek ,cena je res astronomska proti Canonovim je pa tudi (((KVALITETNEJŠA))) Nikonova....ne take streljat okol!!!! yes v svetu je 37 miljonov prodanih NIKONOVIH leč (pa to še v večini supertele)... pa samo 30 miljonov CANONOVIH!

Imam tudi sam Canononove Luxury leče pa Nikonove .. yes ne bi tega tako trdno trdil kot ti,pa tisto o S3Pro, ta je že ob rojstvu šišal D200 ,garantirano pa v praksi preverjeno...pazi seve ,kar se tiče KVALITETE fotografije!
 0   

Boštjan @colek72 25. Dec 2006, 13:44

Moram povedat, da sm prvič kupil stvar, ne da bi jo prej sprobal, predvsem po odzivih in priporočilih na tej temi. Prej (va analaogni dobi) sem delal s canon a-1, pa potem nikon f-301, no zadnje cajte sem mel enega prehodnega digitalca konica-minolta. No, dva dni nazaj pa sem nabavil fuji 6500 in moram rečt, da je za toklo gnarja ogromno muzike.
Prvi pozitivni odzivi: hitro ostrenje, ročni zoom, predvsem širokokotno področje (28 mm-ekvivaklent 35 mm), ki ga premalokrat poudarjate in (nekateri) pozabljate, da je med 36 mm in 28 mm zelooo velika razlika (ko berem primerjave z drugimi aparati ...), fotke-odlične, sicer pa resnih testov še nisem delal, ko bom, pošljem kaj slik in še - malo "zrnatosti" - šuma pri visokem ISO.

PS
PA nisem zastopnik od fujija, sm pa delal na fuji filme ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati