0   

tjaz ocepek @tjaz 18. Dec 2006, 17:50

Imam eno vprašanje.. Res ugodno lahko kupim omenjeno kamero (900 eur). Na zunaj res kaže znake hude uporabe (je cela podrgnjena) vendar ima za sabo samo 20k posnetkov (tega nekako ne verjamem ravno) in je 100% izpravna (po navedbah prodajalca). Za dokazilo posnetkov sem prodajalca zaprosil za sliko iz katere bom verjetno lahko videl koliko je dejanskih posnetkov. Mislite da se takšno kamero splača kupit? Kako lahko iz slike prebereš število posnetkov? Vem da se pri 20d tega ne da, vendar sem nekje prebral da se pri seriji 1 to lahko prebere.. Kaj je pri takšni kameri še lahko narobe in na kaj je pri nakupu treba biti pozoren?
Hvala za odgovore!
Tjaž
 0   

iztok @izo 18. Dec 2006, 17:53

20k- po mojem lahko pozabiš to cifro, sploh če je bila uproabljena profesionalno, recimo v rokah fotoreporterja. če dodaš še eno nulo, boš po mojem prej realni cifri..
baje opanda exif bere kr precej teh podatkov
 0   

tjaz ocepek @tjaz 18. Dec 2006, 17:55

Glede na izgled se mi res zdi da ta cifra ni realna.. Drugače pa se mi zdi malo sumljivo da poleg kamere ni polnilca - kaj če ej ukradena? To pa je potem verjetno sranje..
 0   

iztok @izo 18. Dec 2006, 18:05

vprašaj modela za račun ipd. če bo mutil, potem veš, kolk je ura. pr taki vsoti po mojem vsak razumen shrani tako račun kot garancijo ipd.
pa se mi zdi, da je vse več tak zadev (bari, padlo iz tovornjaka) po oglasih ipd. tudi jst sem se zanimal, ko ke nekdo prodajal 400d za 100k. pravi, da mu je fotr od ne vem kakšnega letališča prnseu,d aje blo cenej bla bla, se zmenimo,da pridem pogledat ipd, pol ga kr ni blo za dobit, pa spet kasneje pokliče, da ma še dva na zalogi itd. pa sem ga kr direkt vprašal, kolk je to vse čisto, pa ni nič pametnega znal povedat in potem ni blo več kontakta z njegove strani.
torej, se dogaja, še bolj pa nategi, po mojem, da ti podturi kaj pokvarjenega ipd.
malo zdrave kmečke pameti je treba imet pr vsem skupaj..
 0   

Turob @Borut 18. Dec 2006, 18:42

tjaz je napisal/a:
Imam eno vprašanje.. Res ugodno lahko kupim omenjeno kamero (900 eur). Na zunaj res kaže znake hude uporabe (je cela podrgnjena) vendar ima za sabo samo 20k posnetkov (tega nekako ne verjamem ravno) in je 100% izpravna (po navedbah prodajalca). Za dokazilo posnetkov sem prodajalca zaprosil za sliko iz katere bom verjetno lahko videl koliko je dejanskih posnetkov. Mislite da se takšno kamero splača kupit? Kako lahko iz slike prebereš število posnetkov? Vem da se pri 20d tega ne da, vendar sem nekje prebral da se pri seriji 1 to lahko prebere.. Kaj je pri takšni kameri še lahko narobe in na kaj je pri nakupu treba biti pozoren?
Hvala za odgovore!
Tjaž

Ja možno je 20k posnetkov. yes ..ampak po menjavi zaklopa.. yes .pred tem pa (?) confused
 0   

Andrej @fotokaj 18. Dec 2006, 19:04

Sej št. posnetkov je relevantno samo zaradi obrabe zaklopa, tako da konec koncev ni važno niti če je v aparatu že peti zaklop. Sicer je pa tako; jaz delam za cajtnge in moja cifra je cca 12000 posnetkov na mesec. Saj jih delajo fotoreporterji tud manj, praviloma pa od 10000 gor. Torej tole z 20000 ne bo pravi podatek, saj glede na zunanjo obrabo ne.
Če prodajalec laže glede tega, je smiselno razmišljat o čem vse laže še poleg tega (?).
 0   

miha @mihaaa 18. Dec 2006, 19:07

ja po moje ljudje ki kupijo te masine vedo zakaj jih in nastepajo tolko v par mesecih, zdej ce jo je tacas vlekel na spagi za avtom je potem tudi precej obrabljena, drugace je pa ta stvar kot so drugi rekli verjetno izmisljena, ce ze drugega ne se mu je za tako ceno tako ohranjene niti pod razno nebi splacalo kupiti... sej cena ze vabi,.. samo ima verjetno nekje tudi svoj vzrok .. sevede je to smao razmisljanje na temo biggrin
lp in srecno z nakupom ali pa nenakupom grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati