0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 08:24

Vse je odvisno tudi od življenskega standarda. Ve se, da so cene v Ljubljani najbolj nabite, ampak ali so plače tudi temu prilagojene.

Da pa ne bi govoril o cenah bencina. Povsod se govori, češ v Sloveniji imamo skoraj najcenejši bencin v Evropski uniji - pa se je kdo vprašal kakšna je povprečna plača prebivalca Evropske unije (če odštejemo novo pridružene članice) in potem naj si izračuna procenutalno razmerje plača / bencin pa primerja z našim standardom. grin
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 15. Jan 2007, 08:25

Ma no... pred uvedbo € je blo pač tako, da je bilo kafe nad 250 sit samo v fensi krajih, kjer si sedel na fotelju in je po svoje pasalo. Recimo v Evropi. Sedaj je taka cena povsod, celo v LeClercu (kot že opisano). Glede na to, da dviga cen "surovin" za kavo ni bilo, kelnarce pa verjetno tudi še vedno enako dobijo, se mi zdi res za malo.

Dvigat cene samo zato, ker se bodo itak vsi sprijaznili in plačali pa je malo preveč.... eeeemm... pokvarjeno.

Torej; lista simpatičnih kavarn (copy/paste in dopolnjuj):

1. Emonska klet (kava 0.80, capuccino 0,90)
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

T @kookie 15. Jan 2007, 08:36

@ORACLE:
ma to je čist zgrešeno razmišljenje... to, da je več folka kot drugače je po mojm posledica vremena, ker je tud zunaj preceeej več ljudi, ki hodjo na sprehode in mimogrde zavijejo še na kofe.
sicer ne vem kje je ta vaš lokal, ampak dvomim, da je kej drugače kot drugje, ko ljudje izkoriščajo lepo vreme.

samo to ni razlog, da podražiš kofe za 25%, sej folk ni blesav.

se mi pa zdi, da smo bli bolje pripravljeni kot italijani, ki so mogl sprejet povišanje cen praktično povsod v trenutku (sej bo pri nas verjetno isto, le manj očitno).

jz recimo tko kot nekateri tle, bolj gledam kje bom pustil denar za rjavo vodo s cukrom, ker zares dobro kavo dobiš redko in da bi za to plačeval 1€... Bye

enako se mi zdi, da se obnašajo tud ljudje s katerimi se družim, pa ni blo nikol problema kam it, ampak se nam zdi butasto, da evro izkoristiš da nategneš rajo...
 0   

Bravo @Bravo 15. Jan 2007, 09:50

1. Emonska klet (kava 0.80, capuccino 0,90)
2.Metro,Dunajska 56,Ljubljana(kava 0.80,kapučino 0.90€ )
 0   

Oracle @Oracle 15. Jan 2007, 11:58

kookie pri "nas" so se cene dvignile, zato ker se lahko, in zakaj nebi izkoristil dodaten zaslužek, če ga lahko? zato tudi imamo dnevne in nočne cene, ki se razlikujejo za okoli 20%. res, da je ta lokal v šiški in ne v centru, je pa vseeno folk bolj tak, ki mu ni težko dati 500sit za pivo. kot sem rekel, prej so bile celo leto cene dosti nižje od tistih v centru. sedaj pa so nekje podobne (no ja, nekatere stvari so še vedno cenejše) ampak to se ni zgodilo zaradi evra ampak zaradi "konkurence".

gre pa tudi meni na živce, da so v bolj zakotnih lokalih, kjer je bila prej kava 180sit, sedaj dvignili na 1€.

no, da razložim še svetlo stran: v tem lokalu, kjer delam imam sedaj tudi nekoliko višjo plačo (oz. so že prej plače prilagodili evrom), sem pa tudi sam malenkost bolj uskladil cene za moje foto/design in ostale storitve.
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2007, 12:36

Oracle je napisal/a:
no, da razložim še svetlo stran: v tem lokalu, kjer delam imam sedaj tudi nekoliko višjo plačo (oz. so že prej plače prilagodili evrom), sem pa tudi sam malenkost bolj uskladil cene za moje foto/design in ostale storitve.

Če prav razumem, Oracle, se ne boš jezil nad višjimi cenami parkiranja, hrane, poštnih in bančnih storitev in vsega ostalega?
In seveda vsega tistega, kar bodo večinoma še podražili, češ: ' saj je šlo vse gor!' ???

Kdo bo na koncu potegnil kratko, se pa tako ve - prvi podražitelji.
Zakaj?
Ljudje se jih bodo izogibali, čeprav v nekaj mesecih sploh ne bodo dražji od tistih - zadnjih.
Slab glas seže...

To je moja četrta inflacija, po dveh jugo in eni SLO, zato ne govorim na pamet.

LP

Aleš
 0   

Oracle @Oracle 15. Jan 2007, 12:51

cene parkiranja in poštnih storitev nimajo neke blazne osnove, koliko naj se cenijo, zato se ta nihanja lahko pojavijo čisto opravičeno. avtobusni prevozi so se tudi med letom "zaradi lepšega" dvignili pa potniki niso imeli drugega kakor da plačajo. to je izkoriščevalsko, priznam. v primeru moje plače pa sem samo uskladil cene s tujino, kajti do sedaj sem imel za "evrsko tujino" posebne cene, za UK sem imel spet malo drugačno,...sedaj pa bi mi lahko vsak tujec videl, da dajem slovencem ceneje (če bi bila za isto storitev dva različna cenika - v evrih) in bi se počutil nategnjenega. sicer pa delam za zelo malo slovenskih naročnikov, po večini so vse samostojni projekti (recimo koledar), tako da nisem nikogar oškodoval.

se pa strinjam, da je veliko ljudi izkoristilo evro v svojo korist, ampak na to bi se morali nekako mentalno pripraviti ker tega nikakor ni mogoče preprečiti v celoti. in tisti, ki je upal, da se ne bo dogajalo tako kot se je v nemčiji, italiji in drugod, je lahko zadovoljen, saj so se zadeve podražile za majhen procent v primerjavi s tujino ob njihovem prehodu na evro thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 13:19

Pr nas v firmi prek kavomata plačamo za en kofe 25 centov! zmaga!!! biggrin
 0   

T @kookie 15. Jan 2007, 13:30

Lucifix je napisal/a:
mad pri nas pa 30 devilish (pa še boljša je kot v večini lokalov sunny )
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 13:52

kookie je napisal/a:
Lucifix je napisal/a:

Me prav zanima kater gostinc bo prvi zdaj temu konkuriral devilish
 0   

Branko @brejn 15. Jan 2007, 14:01

No jest sm ....konkurenca je zdrava, z dobro kvalitetno kavo
in postežbo na nivoju bodo nekateri gostinci še naprej
lepo služili kar se meni osebno zdi OK!
 0   

Matej Herbst @matto 15. Jan 2007, 14:04

Je pa kava v LJ tudi dražja, ko pa pijete iz šalc za juhe cool , to treba tudi oprat biggrin voda ni poceni

He, he se vedno kregam v LJ, ko pijem črno kratko kavo, pa mi vedno delajo nemški espreso , da rabiš samo še brioš pa lahko namakaš.
moj blog......[url]http://blog.slo-foto.net/matto[/url]

[img:ee1b1cfb29]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
[img:ee1b1cfb29]http://www.a2ubambi.com/userbars/canon_userbar.png[/img:ee1b1cfb29]
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 15. Jan 2007, 14:08

Mi imamo tudi avtomat za 0.25€, ampak tista župa je res glih za silo...
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 14:11

Zjutraj je potrebna prava turška kava, opoldne pa ta župca čist sede (drugač postaneš hiperaktiven) smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 14:14

Mogoče zanimiva povezava, kjer najdeš primerjavo cen za kavo in drugih "dobrih"

(podražitve med feb. - nov. 2006)
http://www.zps-zveza.si/ZPSstrani/zpsV1.0.nsf/GlavniFrame?OpenFrameSet&DelSpleta=ZPSFrameset?OpenFrameSet&Vsebina=0/DCBABAD94FE59D3CC125724500320969?OpenDocument&
 0   

Stane Crnjak @staneC 15. Jan 2007, 14:33

kookie je napisal/a:
Lucifix je napisal/a:

Mi pa 0,20 €
 0   

ratluk @ratluk 15. Jan 2007, 14:36

hja saj smo v Evropi zdaj ne? To smo tudi hoteli. Jaz sem bil lani na študiju v Avstriji (Innsbruck) in je bila najcenejša kava 2,5€. V nekaterih lokalih je bila kava z mlekom tudi 3,5 €, pa če bi bila vsaj dobra - navadna brozga...

Tako da smo lahko samo veseli, da cene niso šle še bolj gor, pa da o piru sploh ne govorim...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jan 2007, 14:49

ratluk je napisal/a:
hja saj smo v Evropi zdaj ne? To smo tudi hoteli. Jaz sem bil lani na študiju v Avstriji (Innsbruck) in je bila najcenejša kava 2,5€. V nekaterih lokalih je bila kava z mlekom tudi 3,5 €, pa če bi bila vsaj dobra - navadna brozga...

Tako da smo lahko samo veseli, da cene niso šle še bolj gor, pa da o piru sploh ne govorim...

Pa si verjetno opazil, da avstrijski standard ni isti kot slovenski?
 0   

sanja @sanja 15. Jan 2007, 14:57

kava v Žmavcu je bla ze lani celo leto po 290 SIT
torej ne vidim problema bigeek pa tut drugje je nism pila ceneje kot 250 SIT
luc sam pa ves da si že tut vec kot 2 € plačal grin
 0   

ratluk @ratluk 15. Jan 2007, 15:05

Lucifix je napisal/a:
Pa si verjetno opazil, da avstrijski standard ni isti kot slovenski?

Seveda ni, ampak poglej na primer cene bencina, ki so skoraj iste pa potem pomisli o standardu. Da ne govorim o cenah v trgovini - ceneje skos prideš kot v Sloveniji.

S tem sem hotel samo povedati, da smo v Evropi in da so storitve tiste ki so drage - gostinstvo je eno izmed njih...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati