0   

Matej @OKO 16. Jan 2004, 13:50

Kako bi se clovek znasel ob pravem casu na pravem mestu, da bi dobil dolocen znan objekt ki je v kocljivi situaciji.
Kaksen fotoaparat je primeren za taksne slike in kaj se da narediti z digitalcem.
8)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Jan 2004, 14:00

Spodaj cetiram članek od Raidan-a, ki se nahaja na naši strani:

Citiram:
Če fotografirate osebe na ulici prej vprašajte ali pa vsaj namignite, da bi jih radi fotografirali. Če ne zaradi drugega, pa zato, ker zna marsikdo vzeti vse skupaj kot napad na njegovo zasebnost ali pa kot poklicno dejavnost in lahko od vas zahteva kakąen tolarček, dolarček, euro....Zgodilo se mi je ľe, da smo med opravljanjem dela beľali z boląjega sejma v Ljubljani, ker se je zajetna gora sala in miąic, ki je prodajala mobilne telefone počutila ogroľena. Izjeme so seveda mnoľične prireditve kot npr. Koncerti, proslave..., kjer je nemogoče vpraąati točno določenega človeka za dovoljenje. Tudi v tem primeru imejte seveda aparat nastavljen, najbolj praktično je na prioriteto zaslonke, ker se lahko v trenutku odločite koliko globinske ostrine potrebujete oziroma nastavite odprtost/zaprtost zaslonke glede na svetlobne pogoje.

Celoten članek:
https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=8

A vseeno bi rad še slišal izkušnje ostalih.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Jan 2004, 14:03

Sem še enkrat prebral tvoje vprašanje in videl, da ti moj prejšni odgovor ne more biti ravno v korist.

Jaz nisem imel še te priložnosti posneti znano osebo v kočljivi situaciji. Težko pa verjamem, da jo bom sploh kdaj imel. cry smile
 0   

Matej @OKO 16. Jan 2004, 17:37

Ja tukaj je treba biti previden pri takšnih fotkah samo ne razumem zakaj slikate tiste ki prodajajo GSM-e izzivate usodo ali pa jih provocirate, morate uporabiti stil jamesa bonda.
 0   

Turob @Borut 16. Jan 2004, 17:51

Jutri fotografiram v night baru Jolly,mislim da bo kar nekaj kočljivih trebušnih plesalk :lol:
 0   

mimia @mimia 16. Jan 2004, 21:51

hm.... slovenske " slavne" osebe v kočljivih položajih..... sem nekdo ki ima mnogo prilik za take stvari.... hja. dobro je če veš, da je slovenija prekrasna a majhna dežela kjer si kariere kot taki fotograf ne moreš glih gradit. moj nasvet... raje ne. al pa- če imaš rad histerijo si prava oseba za to

rabiš: zelo dober teleobjektiv
širokokotca (da zlezeš po kiklce
imeti znanje lovca, ker le tako lahko izslediš dobro fotko
in pa honey ŽIVCE

p.s. wish you all the best 8)
 0   

Matej @OKO 17. Jan 2004, 13:33

Lahko bi se zgodilo da se tisti fotografi, ki danes delujejo sami, enkrat povežejo in izdajo svojo revijo rumene strani ali pa delajo npr za lady:
ja danes je demokracija, se vedno je boljse delati sam kot James Bond,undercover.Rad bi pa vedel kako se danes lotiti taksnega dela objava teh slik je malo vprasljiva kaj pa tista od Pike Bozic in njen tampon ma je bla na povsod na vsakem forumu kaj si potem mora ta Pika Bozic.
 0   

mimia @mimia 17. Jan 2004, 14:48

kako do dela, ja stvar je enostavna. moraš met vstop na vse te prireditva in še bolje na njihove after party- tam se šele dogaja. hm.... za to pa je treba poznat prave ljudi. pač veze in poznanstva ali pa sledit kaj se kje dogaja poslat prošnjo za fotografiranje. ponavadi jo odobrijo če imaš kritje- revijo tza katero delaš. če pa nimaš pa si pač zmisliš. ok ta zadnji nasvet ni prišel od mene smile
za začetek boš moral malo hodit na razno razne zabave, da spoznaš kdo, kje, kako in seveda s kom. to je dobro vedet, saj moraš poznat kako se žrtev obnaša, navade.... tako kot lovec
good luck! :!:
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Jan 2004, 14:52

Mimia: od tebe bi še kakšen zanimiv tutorail lahko prišel na temo: Kako fotografirati slavne osebe slovenskega blišča! biggrin
 0   

mimia @mimia 17. Jan 2004, 14:55

biggrin ja no, če pa ga zanima
kaj pa naj, treba si je pomagat med sabo
hm... čeprav ne razumem zakaj bi nehče ravno to počel.. 100 ljudi 100 čudi, pač
mogoče pa ga Pikica muči? biggrin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Jan 2004, 15:00

Sem ravno gledal enkrat pred časom oddajo o slovenskih paparazzijih. Neki fotograf je rekel, da za malce bolj šokantno ali preferzno (oz. karkoli že) smile fotografijo dobiš okoli 100.000 SIT. V tujini so pa te zneski nekajkrat višji. Tako, da je vprašanje ali se ti splača biti paparazzi po poklicu. Kot hobi? Zakaj pa ne! bigrazz
 0   

mimia @mimia 17. Jan 2004, 15:08

hja... no, saj maš prav.
zakaj pa ne. saj v slo to glih ni tak razvito. če si pa res dober, se ti še splača.
zunaj so pa cene od 500 usd do 500.000,00
pa še pozabavaš se lahko, če že nisi na begu pred kako težko roko 8) bigrazz
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Jan 2004, 15:14

Če po resnici priznam, mi nekateri paparazziji gredo tudi mnogokrat čez rob. Na koncu se le vprašaš kje je meja vsega?
 0   

mimia @mimia 17. Jan 2004, 15:19

ja na sodišču... ponavadi
če vsaj malo opazuješ okoli sebe, se da tega kar celi kup kozlarij naredit
za sebe pa lahko povem, da ne počnem tega, kar sama nočem, da se mi dogaja..
pa tudi neke estetike ni v tej zadevi... za mene pač
 0   

Matej @OKO 17. Jan 2004, 16:34

Dobri triki tukaj na portalu, ja biti taksen fotograf je izziv ki ga moras sprejeti kar se pa tice dovolilnic za partye je pa najbolje uporabiti lastno domisljijo, ki pa je ne bom razkril koga pa zanima naj pa pise pod zasebno.Mimia tebe bi pa vprasal ali imas svojo web stran.
LP 8)
 0   

mimia @mimia 17. Jan 2004, 18:49

web... ne še. milim pa jo naredit še letos. če bo čas, seveda. bom pa dala kako fotko v galerijo.. če sem seveda :oops:
 0   

zoki61 @zoki61 20. Jun 2004, 12:45

Ja "mimia" teoretično zelo obvlada omenjeno področje. aparat je lahko po mojem kakršnikoli, le ob pravem trenutku je treba biti na pravem mestu in tudi kar nekaj sreče je potrebne za "paparazzi" fotografije.
ŽIVLJENJE NI POTICA!!!
 0   

Turob @Borut 20. Jun 2004, 12:52

No tudi aparat nekaj velja, biggrin zamisli si da ti mrkne kadar si bil pripravljen na tvojo naj fotko.... cry :evil: hudiča bi ga kar ob tla zafasal... :wink:
 0   

zoki61 @zoki61 20. Jun 2004, 12:53

To je res kar praviš, ampak bistvena je sreča!!! :twisted: 8O :twisted:
ŽIVLJENJE NI POTICA!!!
 0   

Matej @OKO 20. Jun 2004, 13:49

No sreca je veliko samo ce ti nekoga cakas in imas plan da dela te gibe skoraj vsaki dan potem moras imeti le ja sreco da dobis trenutek in pa znanje
to je pa tudi veliko...
LP
OKO
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati