0   

daylight @daylight 4. Feb 2007, 19:56

hehe.. ko boš šla na razgovor za službo (že to se malo smešno sliši ker je zelo malo fotografov redno zaposlenih) te bodo najprej vprašali po tvojih fotkah (portfoliu) in referencah.. šola pa bo mogoče daleč odzadaj.
Njim namreč tvoja diploma ne pomeni čisto nič.. kvaliteta dela je pa drugo in ni prav dosti povezana z diplomo smile
 0   

Peter Bernik @Noob 4. Feb 2007, 19:59

Girl je napisal/a:
ja, ampak ce prides nekam s prosnjo za delo fotografa pa te vprasajo kero solo mas pa reces da mas osnovno al pa kr eno levo srednjo solo k nima nobene veze s fotografijo nimas prov velik sans da bi bil sprejet.
recimo jaz delam turisticno, in bi mi kksnen visjesolski program ful prav prisel, tok da mam neko izobrazbo.
da pa postanes dober fotograf pa logicno da rabis veliko izkusenj...

res bi sla to studirat, tako da upam da drugo leto ko se bom vpisovala na faks, da bom mela moznost tega studija...

Pa se ti že kaj bolj resno ukvarjaš s fotografijo?
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

daylight @daylight 4. Feb 2007, 19:59

pomisli logično..

(to sem že parkrat napisal)

Nek naročnik želi fotke za npr svoj katalog.
A bo izbral fotografa z odličnimi fotkami in osnovno šolo ali fotografa z povprečnimi fotkami in diplomo?

A bo pod fotke napisal: "sicer niso najboljše, jih je pa delal fotograf z diplomo laugh
 0   

mrv @mrv 4. Feb 2007, 22:39

samoiniciativnost je cilj do uspeha in ne certifikati in šolanje
 0   

milosh @milosh 5. Feb 2007, 00:33

mrv cist odvisn. pr fotografiji je ze tko, kaksna medicina, pravo, ekonomija, jeziki,...
tm je pa najprej vazna sola oz kaj ti pise na listu papirja. to je predpogoj da te sploh testno vzamejo...
v umetnosti je pa pac tko da je bl vazn portfolio in reference, kar je ubistvu bols po eni strani. mas pa tut fakse v tujini kjer hocjo da si prej neko likovno usmerjeno solo delu...
no sej pa ce je kdo gledu ucer film "cudoviti um" je tm en dobr citat notr ko rece glavni protagonist neki v stilu "predavanja so za blokiranje kreativnosti" smile
 0   

katarina @Girl 5. Feb 2007, 06:56

v letu 2008 sem mislila.....
 0   

mrv @mrv 5. Feb 2007, 10:32

milosh je napisal/a:
mrv cist odvisn. pr fotografiji je ze tko, kaksna medicina, pravo, ekonomija, jeziki,...
tm je pa najprej vazna sola oz kaj ti pise na listu papirja. to je predpogoj da te sploh testno vzamejo...
v umetnosti je pa pac tko da je bl vazn portfolio in reference, kar je ubistvu bols po eni strani. mas pa tut fakse v tujini kjer hocjo da si prej neko likovno usmerjeno solo delu...
no sej pa ce je kdo gledu ucer film "cudoviti um" je tm en dobr citat notr ko rece glavni protagonist neki v stilu "predavanja so za blokiranje kreativnosti" smile

m lahko das neki vzorec slike za jeziki ?? nevem kaj si bi predstavlal
 0   

Uros @nexus 5. Feb 2007, 11:37

Nisem prebral celotne teme, a se mi zdi ta je tukaj to vmestno...

Namrec, fotografijo se pri nas lahko studira tudi na "Šoli Uporabnih Umetnosti Famul Stuart", kjer imajo smer "Fotografija Video Animacija Interakcija". Kolikor razumem diploma NI verificirana pri nas.
Moja kolegica, zelo dobra fotografinja, trenutno dela 1. letnik in je navdusena!

Samo v razmislek...
 0   

milosh @milosh 5. Feb 2007, 12:10

mrv - mislu sm da bos tesko prevajalec v kaksni firmi al pa kej podobnega, ce ne bos mel narejenih kaksnih tecajev (tiste stopnje k mas) al pa studiru jezike na filo faksu,...

nexus - famul stuart pac ni verificirana (oblublajo da bo) ampak nakonc je to pol nekak isto ce obiskujes vec posameznih tecajev,... pri nas in v tujini. pa cenovno te prblizn isto pride
 0   

mrv @mrv 5. Feb 2007, 12:23

milosh je napisal/a:
mrv - mislu sm da bos tesko prevajalec v kaksni firmi al pa kej podobnega, ce ne bos mel narejenih kaksnih tecajev (tiste stopnje k mas) al pa studiru jezike na filo faksu,...

nexus - famul stuart pac ni verificirana (oblublajo da bo) ampak nakonc je to pol nekak isto ce obiskujes vec posameznih tecajev,... pri nas in v tujini. pa cenovno te prblizn isto pride

aja vem kak mislis. sem mislil da mislis medicino in jezike povezanop z slikanjem
samo meni verjetno nebo tako težko ker zaj že živim 19 let v nemčije tak da mislim da bojšega dokaza neje rabim da obvladam jezik. drugi tedn pa se vrnem v slovenijo pri 24 letah in upam na uspešno poklicno prihodnost
 0   

Ciril Jazbec @CirilJazbec 5. Feb 2007, 12:42

ja tudi meni se zdi študiranje oz. srednja šole fotografije v slo. totalno brezveze....sploh če želite živeti od tega.

priporočam splošno gimnazijo....in potem nek zanimiv, moderen študij....

kajti fotografijo se lahko poveže z marsičem, prav tako je za preživljanje z fotografijo dobra fotografija le pika na i se mi zdi. moraš obvladati zelo veliko drugih stvari...

fotografijo pa priporočam, da razvijate zraven. če želite postati dobri vsak dan tako kot npr. glasbenik violino + tečaji + knjige + seminarji+ predavanja + workshopi+razstave itd itd. + individualni tečaj od cirila hahaha.

je pa tudi veliko top fotografov po svetu brez fotografske izobrazbe. berite cv-je od njih.

thumbsup

p.s.: če že študirati fotografijo.... samo tujina! london, new york, pariz...
 0   

katarina @Girl 5. Feb 2007, 13:58

ja ce ze studija ne priporocate...pa je pol kaken res dober tecaj, da na koncu tecaja dobis nekaksno potrdilo al karkoli ze, da si uspesno opravu tecaj pa da znas zej slikat? smile ok, to sem zej mal cudno povedala, sam sej upam da veste kaj mislim?
sej isto je pri tecajih za jezike (unih res dobrih) da na koncu dobis potrdilo o znanju jezika in s s tem tut lahko dobis sluzbo ker na nek nacin velja to kot izobrazba...
 0   

Ciril Jazbec @CirilJazbec 5. Feb 2007, 14:09

ja potrdila od teh tečajev so tako-tako.
kot je bilo že omenjeno; če vržeš na mizo hude fotke in dobro komuniciraš si zmagal. grin
 0   

iztok @izo 5. Feb 2007, 14:16

sej je že bila en debata, kak papir moreš met, če hočeš svoj s.p. z fotograsko dejavnostjo odpret, spet druga varaianta so pa avtorske pogodba, študentske napotnice itd. to je pač neko nujno zlo, država pač more svoj (ne tako majhen) kos potice odrezat, če misliš kolk tolk legalno delat.
definitvbno pa so razni tečaji, delavnica, lituratura, revije itd dobra ideja, znanja ni nikdar preveč.
kasneje, ko se resno spogeldauješ z fotkanjem pa koakor ti pravijo, čimbolj mareš bit aktiven, se pšrijavljat na natečaje, probat marsikaj in spremljat sceno, bit povsod. če si vztrjen, nadarjen, komunikativen itd, se prej ali slej kaj najde, kar je odskočna deska za naprej. podobno je v vseh teh bolj art scenah.
 0   

daylight @daylight 5. Feb 2007, 14:30

Girl.. daj si že dopovedat.. da v fotografiji ne obstaja "potrdilo" s katerim bos dobila job. Samo reference in hude fotke. (veze tud ne škodijo) smile
 0   

ajda @ajda 26. Feb 2008, 19:55

živjo!
zdele sm v 3 letniku in mal gledam za študij fotografije. kao da bo v novi gorici (sežana) tud fax, sam a bi gdo vedu kdaj bo sploh zgrajen. in pa kok je to kj zahtevn študij. ker res zdele sm na gimnaziji in se mi totalka ne da učit. pač mam večinoma 3.
a je kdo kj o teh faksih itd kj na tekočm

aja pa še zdj sm najdla eno : Inštitut in akademija za multimedija (IAM) v Ljubljani, kjer naj bi imeli tudi študij fotografije
 0   

ajda @ajda 26. Feb 2008, 20:04

dodajam ...zdle sm najdla še tole http://www.uni-kras.si/default.asp?stran=fio-predmetnik

bodja da bo že v letu 2008/09 možno študerat.....ampak je to samo 2 letnika..pomoje maš po tem bl slabe šanse d bi meu v lajfu kj keša....bo mogu še kšn fax več narest
 0   

Peter Bernik @Noob 26. Feb 2008, 21:27

ajda je napisal/a:
bodja da bo že v letu 2008/09 možno študerat.....ampak je to samo 2 letnika..pomoje maš po tem bl slabe šanse d bi meu v lajfu kj keša....bo mogu še kšn fax več narest

Če se ne znajdeš, ne znaš prodat in nimaš vez ti tudi doktorat ne pomaga. Zaenkrat pri nas res ne igra vloge če imaš fotografsko izobrazbo ali ne. Vsaj v komercialni fotografiji ne. Od avtorske oz umetniške pa itak še za kruh nimaš.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

chips @chips 26. Feb 2008, 22:38

Ta faks je odlicna priloznost, vsaj za fotografe, da si pridobis fajn stopnjo izobrazbe.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

kras @kras 26. Feb 2008, 23:26

chips je napisal/a:
Ta faks je odlicna priloznost, vsaj za fotografe, da si pridobis fajn stopnjo izobrazbe.

Znanja iz področja fotografije že lahko pridobiš, kakšne fajn stopnje izobrazbe pa res ne. Je vendarle 2 letna višja šola (niti ni fakulteta), torej še eno stopnjo nižja od 1. bolonjske.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati