0   

Luka Karničnik @topsi 17. Nov 2006, 19:35

Katero bliskavico kupiti. Sem povprečen uporabnik z DSLR fotografijo sem se šele pričel ukvarjati. Fotoaparat je Canon EOS 400D
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 17. Nov 2006, 19:57

Mene tudi zanima enako, ko se bom odločal....de ne bom ravno uno 220 (k je za une eos 300) al kaj je že uzel-lol?
 0   

misfits @misfits 17. Nov 2006, 20:00

večina jih svetuje Canon 430, naj bi zelo dobro delala.
Jaz sem vzel Sigmo, ker ima večjo moč (rabim kdaj za makro), mislim, da ima tud kakšno funkcijo več (ne me za besede držat).
 0   

Aleksander @Aleksander 17. Nov 2006, 20:53

lp,

Jaz se bi za 430ex odločil, res ima nekoliko majn moči ampak ima pa druge prednosti pa predvsem točnost in zanesljivost v primerjavi z Sigmo, ki ima malo problemov iz komunikacijo in rada zgreši. Če pa rabiš večjo moč in slave delovanje po je pa Sigma boljš izbira. grin

lp Aleks
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Nov 2006, 21:59

Sej ma 430 tudi slave delovanje.
 0   

misfits @misfits 17. Nov 2006, 22:03

Bojan, maš fajn avatar biggrin
 0   

Matevž Kocjan @kocjan 17. Nov 2006, 22:10

jaz mam tudi glih kombinacijo 400D in 430EX...čeprav sem začetnik sem z kombinacijo zelo zadovoljen....kot je že aleksander povedal ima 430EX manj težav z delovanjem, ker je narjen prow za EOS systeme..sem pa tudi prebral, mislim da iz Noobove strani, da sigma rada kdaj zataji, ker najbrž nima prave sinhronizacije...tako da mislim da 430EX ni niti najmanj zgrešen nakup...vzami pa to kot mnenje še neizkušnega in začetniškega ''fotografa''
[img:9135e59418]http://shrani.si/files/canonuserb1078961.png[/img:9135e59418]
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Nov 2006, 22:31

Vsekakor je pri digitalcih komunikacija med flešom in aparatom še bolj pomembna za korektno expozicijo kot je bila na analognih.

430 je po mojem boljša izbira.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Nov 2006, 22:38

misfits je napisal/a:
Bojan, maš fajn avatar biggrin

Ja sem enga profi fotografa najel za ta fotosešn... mi ni vseeno gdo slika. thumbsup
 0   

Truplo @Truplo 15. Feb 2007, 15:12

Evo, moj prvi prispevek. Sam imam Canon EOS350D in dokupil sem tudi bliskavico 430. Za sedaj sem zadovoljen, bo pa držalo, da sem slikal zelo malo, še bolj pa me moti, da sem še več kot neuk, skratka robat, tako, da ne morem dati neke svoje ocene. Nakup te bliskavice mi je priporočal dokaj dober strokovnjak za fotografiranje, v sami Ljubljani pri Beseničarju pa mi je prodajalka prav tako svetovala, da si naj rajši h canonu dokupim canonovo bliskavico in ne npr. sigmino. Slo-Foto zakon
 0   

czy @czy 15. Feb 2007, 15:44

Pri sigmi je največ veselja za ta denar. O vseh prednostih sem že večkrat pisal tako da se ne bom ponavljal. Imam sigmo, 580ex , mr-14ex in v kompletu so dobra srtvar. Sama sigma pa je za normalno uporabo dobra zadeva, res da je od 580ex nekoliko slabša kar se hitrosti in natančnosti tiče, vendar me pri normalni uporabi to ne moti. 430ex pa sem zamenjal s sigmo. Za tiste, ki jim je to edini fleš, je sigma glede uporabnosti sigurno boljša izbira
Bi pa prav rad videl enega od teh, ki pišete na pamet, da mi v praksi pokaže prednosti 430ex pred sigmo..
Kdor potrebuje dober fleš, pač kupi 580 ex.
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Feb 2007, 15:59

Jaz bi kupil Sigmo ce bi, ker je mocnejsa in ima ene par funkcij vec.
 0   

M_M @M_M 15. Feb 2007, 16:03

Sam sem bil pred isto dilemo, ko sem kupoval fleš. Takrat sem se odločil za 430EX in ni mi žal. Če bi kupoval sedaj, bi kljub temu, da sem zadovoljen s 430-ko, vzel Sigmo. Preprosto več ponuja za ta denar. Ko bom imel viška denarja za Sigmo 500 DG Super, se bo vsekakor pridružila moji opremi, 430-ka pa mi bo služila kot slave fleš.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

črt @mici 15. Feb 2007, 16:12

ojla.
Sam mam Sigmo 550dg super za Canona 350 in mi deluje več kot odlično. Nobenih problemov mi še ni nardila edino pri rafalnem slikanju pa si z njo ne moreš pomagat. Jaz bi na tvojem mestu raje vzel Sigmo kot pa 430. Odvisno za kaj nucaš. Sem želel kupi najprej Canona 430 nato pa sem se na različne posvete nekaterih fotografov odločil za Sigmo. Za terensko delo al pa karkoli mi zelo dobro služi in dela. Lp, mici.
 0   

Miha @mauss 15. Feb 2007, 16:24

men 500 Super pri rafalih ok dela (na 350-ki). je pomoje dost odvisno tut od baterij...
se da s stroboskopom marsikaj narest na to temo, dobiš pri gibajočih stvareh na eni fotki 'rafal s fps po želji'.
 0   

samsara2004 @samsara2004 15. Feb 2007, 19:09

Jest imam že drugo Sigmo 500 Super. Prva mi je crknila v Maroku lansko leto in so mi jo potem še ukradli nakaj dni kasneje v Nemčiji.
Drugo sem pa nabavu leto dni nazaj in sem jo imel že dvakrat na servisu...
Tolk o sigmah!
Jest 430 ne bi nikoli kupil ker je prešvoh. Edina izbira za canon userje je 580 EX ali pa eventuelno Sigma 500 Super, če imate dost potrpjenja...

Pa še en feler na sigmi sem pogruntal na zadjem tripu v Ameriki. Hotu sem nekaj fotkat v skoraj temi z dvignjenim flashom (odboj od stropa) in mi AF assist ni delal. En tip je fotkal z 580 EX isti čas pa brez problemov.
A je to feler moje Sigme ali je to po defaultu!? Če kdo od lastnikov Sigme 500 Super lahko kaj napiše o tem, bi bil prav vesel....

.
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 15. Feb 2007, 19:41

Canon veš, de tiu delal, tm pa nč ne veš, odvisno od sreče...to mi gre pri sigmah na k...
 0   

samsara2004 @samsara2004 15. Feb 2007, 20:27

uzp6 je napisal/a:
Canon veš, de tiu delal, tm pa nč ne veš, odvisno od sreče...to mi gre pri sigmah na k...

Da slučajn ne boš začel razlagat, da ima Canon prav hud quality control. Ce jest ne bi imel problemov z L objektivi in 30D bodyem, pa še nekaj poznang folka, ti bi še vejel....
"Freedom comes when you learn to let go / Creation comes when you learn to say no" - Madonna, The Power of Good-Bye
 0   

czy @czy 15. Feb 2007, 20:30

uzp6 je napisal/a:

Kolk si pa uporabljal sigmo?
Jaz uporabljam Sigmo in 580ex zelo veliko, pa kaj takega ne bi izjavil. A si morda pomislil na to, da ti manjka malo sreče še kje drugje in ne samo pri opremi.
 0   

Robert @Kroma 16. Feb 2007, 08:18

Sam uporabljam Sigmo super na D80; ni mi všeč. Kadarkoli delam z odbojem mi podosvetli fotko za skoraj 1 blendo, v pogojih kjer mi 5D in 580ex naredita perfektno osvetljeno fotko. Pri Sigmi mi gre tudi na živce šlampasta izdelava in to da glava pri gor-dol nagibih ostane "zaklenjena" samo v štirih položajih.
Nikakor je ne bi priporočal kot prvi nakup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati