0   

domen robek @robekdom 20. Feb 2007, 22:28

zanima me kateri laptopi imajo dobre ekrane z pravimi barvami, velikost niti ni tako pomembna kot kvaliteta. Vaše izkušnje z fotografijo in laptopi -kakšni predlogi?
 0   

daylight @daylight 20. Feb 2007, 22:36

za resno delo.. skoraj nujno rabiš eksterni monitor.
 0   

iztok @izo 20. Feb 2007, 22:41

uf, laptop in dobr monitor za fotke, bl teška je ta. ko smo kupovali prenosnik nekaj časa nazaj, so mi v dobrem spoeminu ostali sony prenosniki z svojimi monitorji, samo cene je bila tudi kar visoka.
sej zdej je že najbž malo boljše, čeprav nisem tako prepričan.
po drugi strani lahko na vsak laptop priključiš zunanji monitor, če res rabiš natančnost ipd. po ugodni ceni lahko dobiš recimo zeo dober rabljen crt monitor, ki bo za urejanje fotk dosti boljša rešitev kot kakšen majhen, slabi viden ipd lcd ekran na njem.
predvsem pa prvo stvar, ki jo boš opravil je kalibracija. na teh kontrastnih je ponavadi prva stvar, i jo je treba nardit, zelo znižat kontrast in uštimat barve ipd..
 0   

Aleksander @aleks_oni 20. Feb 2007, 23:02

izo je napisal/a:
so mi v dobrem spoeminu ostali sony prenosniki z svojimi monitorji, samo cene je bila tudi kar visoka.ipd..

se strinjam....sony ima odlične monitorje za prenosnike. Sam ne delam na prej omenjenem in se takoj pozna razlika (v slabše).
 0   

Aleksander @discom 20. Feb 2007, 23:32

Po mojem prenosnik in zunanji monitor nekako ne gresta skupaj.Saj prav ime pomeni,da se zadevo prenaša naokoli,kdo bo pa zraven nosil še monitor (pa tudi če ni CRT).
Za domačo uporabo je boljše kupiti navaden računalnik in monitor,ker bo zadeva cenejša (tako ob nakupu,kot kasnejših možnih nadgradnjah).
Za prenosne variante in za delo na terenu pa bo dovolj dober tudi boljši prenosnik.Novejši imajo že kar zmogljive LCD monitorje.Bolj je treba gledati na grafično kartico.Tiste "on board" običajno niso najboljše,pa še pri vseh ni možna nadgradnja.Zato poglej raje za tistimi prenosniki,ki imajo že vgrajene dodatne grafične kartice.Ponavadi je to z nalepko označeno na vidnem mestu na prenosniku.Ker kvaliteta več stane,se jo tudi oglašuje.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

daylight @daylight 21. Feb 2007, 00:06

žal nebo tako..
grafična kartica ni tako kritična ker ima pri photoshopu bolj malo dela. Bolj je jeba monitor, ki je šibka točka laptopov (skoraj vseh) -povprečne barve in kontrasti.. pa še pod kotom se vse spreminja. tko da logično za fotke ne preveč uporabno.

Z zunanjim monitorjem pa gre še kako lepo skupaj.. Ko greš na teren/studio/kamorkoli ga vzames lepo s sabo in se zadovoljiš z vgrajenim monitojem.. ko pa prides domov lepo konektas monitor gor in lahko delas z dosti boljso kvaliteto slike. Redkokdo namrec na terenu dela neke hude obdelave fotk.. tam se laptop rabi bolj za druge stvari..
 0   

Samo @executor 21. Feb 2007, 08:41

Ja prenosniki in slike , hm ne vem.
Pred pol leta sem si kupil laptop, ker delam vsaj dosti ponoči in imam čas za obdelavo slik.
Imam sony vaio z x-black tehnologijo (dvojna žarnica pri lcd-ju)
Kaj lahko rečem - KATASTROFA, kar se tiče glede barv, probal sem že ne vem koliko barvnih prostorov, naredil ogromno krivulj in testov toda ni to tisto kar si želim. Skratka barve so katastrofa. sicer ga bom sedaj nesel na kalibracijo ampak vseeno dvomim , saj je že oseba, ki mi ga bo kalibrirala dejala da se laptopov skoraj ne splača..... ker venomer delaš z njim nekje drugje, mislim v različnih svetlobnih pogojih.
Slike sicer zgledajo v redu ko jih gledaš smile ampak ko jih prenesem na hišni pc šele vidim kako so grozne. V službi jih sedaj obdelam, samo z barvami se ne igram preveč smile
Pa, da ne boš mislil, da zdaj blatim sony-- ne. predno sem ga kupil sem izprobal: toshibo,hp, acer...... in sony je mel še najlepše prikazane slike.
Ne se zdej prestrašit, sej je vse ok samo za končni izdelek rabiš externi monitor, tako kot so ti že povedali nekateri pred mano.

Bye
 0   

Jure @J_d 21. Feb 2007, 10:54

zadnjič sem gledal Toshiba G30, ne vem katera oznaka

ima hud 17˝ zaslon, 1920x1200, TrueB
Core Duo T2500 (2.0 GHz),
2GB Rama
diska 320GB
grafa GF 7600 256mb ddr3

cena okol 3000€.

pravi multimedia laptop.....
 0   

peter perunovic @iPeter 21. Feb 2007, 11:36

Ma za 3000e dobis že 17" macbookpro, ki je najbolši laptop za teke stvari, sicer je 17" popolnoma neuporabno če ga nosiš naokoli, pa ne zardi teže ampak ker ga zaradi velikosti v doben ruzak ne spraviš.
 0   

daylight @daylight 21. Feb 2007, 11:40

se strinjam... 17" laptop je ze dokaj velik in neroden.. po drugi strani pa 17" ni nek ogromen monitor... sedaj ko smo vsi navajeni minimalno 19ke..
 0   

miha @mihaaa 21. Feb 2007, 11:50

... 320G diska za laptop je pa malo veliko, sem mislil da obstajajo diski tja do 120G za laptope..

kar se tice velikosti zaslona laptopa, 17 incni je dokaj velik ,er mors vedet da ne gledas tega zaslona tako na dalec kot zaslon od desktopa, tak oda mislim da je 17 incni na laptopu cisto ekvivalenten 19 al pa vecjemu od desktopov.

Jaz mam Dell ovega 17 incnega ze 2 leti i nsem zadovoljen, nisem pa delal primerjave z drugimi, tako da je vprasanje kaksno tezo ima mnenje biggrin

Bi pa znal bit res Apple se najboljsi, je pa tudi drag seveda.

lp
 0   

Jure @J_d 21. Feb 2007, 11:51

se strinjam
 0   

daylight @daylight 21. Feb 2007, 11:57

sej ne pravim da je majhen... samo raje imam majhen prenosen laptop in en večji zunanji monitor..

dobra izbira se mi zdi.. npr.. apple macbook (non pro) ki ima 13,3" zaslon ki je čisto dovolj za teren (predogled.. kaka hitra korekcija in pač običajne naloge laptopov) je pa super prenosne velikosti.. in kar dobra konfiguracija glede na ceno..
 0   

andyz @andyz 21. Feb 2007, 12:05

Ne vem, kakšne so tvoje zahteve glede velikosti monitorja, kar se tiče ločljivosti in barv je zelo dober Compaq-HP 8xxx (osemtisoč in nekaj, ne vem na pamet številke).
 0   

iztok @izo 21. Feb 2007, 12:21

3k evrov za prenosnik? zakaj, če pa kot pravim za manj kot 100€ dobiš zelo zelo dober rabljen crt monitor velikih dimenzij, ki ga lahko priključiš nanj. vzameš en kolkr tolk soliden prenosnik za recimo 1k, in ostane še 2000 za nakup foto opreme, če že tako gledamo. ta bo veliko več mardila za fotke, kot recimo tist 2k draži prenosnik, pa še slike biš še vedno težje obdelaval na lcd-ju, ki je malenksot boljši od osatlih, oa še vedno precej naprimeren.
sej vem, da hočji vsi met lcd-jke danes, samo povem vem, da to ševedno ni to, kar se tiče obdelav fotk, grafike ipd. če mi nebi crknil crt (17col), bi ga še vedno uporabljal.
 0   

samanta @banch 18. Feb 2009, 12:11

mene pa zanima če ve kdo s katerim programom lahko sliko spremenim v sivo belo...potem pa da so npr...oči barvne....ali pa da je cela slika sivo bela majčka pa barvna....s katerim programom lahko to naredim....
 0   

Jessie @Jessie 18. Feb 2009, 14:20

PS CS X

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati