0   

Matej @Ranko 28. Feb 2007, 12:36

Samo sprašujem kakšno je vaše mnenje?
V galeriji so slike z 4500 ogledi, od tega 3je komentarji in ocene.
Ocene bi imele večjo težo, če bi na čase kdo sliko ,ki jo pogleda tudi ocenil.
Pa, če tudi ne z 5imi zvezdicami!! smile
LP
 0   

JureV @JureV 28. Feb 2007, 12:58

seveda saj je vsaka ocena in predlog dobrodošel thumbsup
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

miha @mihaaa 28. Feb 2007, 14:10

to se pa strinjam, da majo slike dosti ogledov pa nobenga komentarja, oz tudi ocene, ce ze pogledas sliko je mogoce fer da nekaj malega napises,.. je pa res da se dostkrat folk buni ko kdo napise negativno kritiko
lp
 0   

Žan @K_F 28. Feb 2007, 14:34

v galeriji nimam nobenega posnetka, se ne sekiram. Nevem pa zakaj se ne komentira tudi slik v čakalnici. To pomeni, da če ne prideš v galerijo, skoraj nimaš komentarja in s tem je impossible vedet zakaj slika ni dobra. Čeprav je avtorju super.

Komentar. Včasih kaj napišem, če vem zakaj se gre. Strokovno pa nisem tako podkovan, da bi lahko delil PAMETNE komentarje kakor nekateri znajo.

Seveda so nasveti o izbolšavah še toliko bol zaželjeni. Če se kdo iz teh kaj nauči. Take foušije pa spet ne sme bit no.

moje mnenje. pluvajte čez coldshower
 0   

dobran laznik @marcelmai 28. Feb 2007, 14:40

včasih ni kaj za komentirat. enostavno. nekatere fotke so tako dobre da nima smisla bluzit in iskat na silo nekaj. druge so tako brezvezne da človek skor nimaš rečt kaj drugega kot, pač ena fotka. na silo komentirat je slabše kot sploh ne.

Razmišljam da bi bilo res dobro če bi lahko dajali samo ocene, brez komentarjev. fotke bi s tem imele več ocen in avtor bi imel boljši odgovor na to koliko dobra je njegova fotka. pri nekaterih se je ta občutek popolnoma izkrivil na račun sistema parih komentarjev in ocen. povprečna ocena v tem sistemu jenesmiselna. bi bila pa smiselna ob spremembi.
 0   

dobran laznik @marcelmai 28. Feb 2007, 14:43

nemoralno je dajat slabe ocene če si sam en kur** od ovce v fotografiji. pa čeprav vidiš da je zanič fotka.
 0   

Matej @Ranko 28. Feb 2007, 14:50

[quote="marcelmai"]
Razmišljam da bi bilo res dobro če bi lahko dajali samo ocene, brez komentarjev. fotke bi s tem imele več ocen in avtor bi imel boljši odgovor na to koliko dobra je njegova fotka

No evo, dobr predlog za admine. Dodajte možnost ocenjevanja brez komentarja, se bo vsaj vidl kolk je folku fotka res všeč. thumbsup
 0   

Matej @Ranko 28. Feb 2007, 14:56

Tako bodo tisti z malo slabšim besednim zakladom, naprimer jast Rofl ,lahko izrazili svoje mnenje o sliki.

0   

Uroš Uršej @Lucifix 28. Feb 2007, 15:01

Če bi dovolili ocene brez komentarjev, bi prišlo do zmanjšanja števila komentarjev v galeriji - kar pa ni cilj portala.

Po mojem, če se malo potrudiš boš našel vsaj eno primerno besedo s katero izraziš svoje mnenje o fotografiji.
 0   

Matej @Ranko 28. Feb 2007, 15:27

Ah... sej prejšni post je blo mal heca smile. Malo sprašujem, kako bi se dalo ljudi motivirat, da bi slike več ocenjevali. Da dobijo avtorji mal več povratnih info. Jest, če mi je slika všeč, pa nimam kakšnega pametnega komentarja smile pa ocena in to je to. Za 3 točke ali manj,pa že komentiram zakaj.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 28. Feb 2007, 15:30

Počasi sem se lotil celotne prenove portala, pa bom v zakup vzel tudi vaše predloge grin Prenovila se bo predvsem grafična podoba in funkcionalnost. Veliko težo se bo dalo tudi na galerijo in njen portfolio. Več pa ne povem bigrazz
 0   

Hakan @Hakan 28. Feb 2007, 15:30

mene pri komentiranju moti slednje: če ti recimo napiše "všečna" pa ti prbije 3, če ti napiše "-" pa ti da 5, je razmno da mu je odlična, ampak da reče, da je lepa in ti da3 confused

če daš 5, je logično tudi če nič ne napišeš, pač,da so že vse drugi povedal ali pa malo napišeš, seveda pa ne vsega saj nemoreš naštet vsega kar je lepo

če daš 4, ke že fer da malo več napišeš zakaj ni 5, če pa daš manj kot 4, more pa bit odgovor konstruktiven in subjektiven ter centralno nevprašljiv, kajti avtor more vedeti kaj je narobe naredil, da lahko to popravi

0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 28. Feb 2007, 15:30

Citiram:
časih ni kaj za komentirat. enostavno. nekatere fotke so tako dobre da nima smisla bluzit in iskat na silo nekaj. druge so tako brezvezne da človek skor nimaš rečt kaj drugega kot, pač ena fotka. na silo komentirat je slabše kot sploh ne.

[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

dobran laznik @marcelmai 28. Feb 2007, 16:15

Luc, super da delaš na evoluciji portala.
mogoče bi res premislil o sistemu ocen brez komentarjev. v smislu nekega glasu ljudstva, ne samo prijavljenih uporabnikov. ne bi pa to vplivalo na seštevek in oceno. osnovni sistem točkovanja naj ostane enak. to bi bil le dodatek. ne vem kolk je to izvedljivo, pač ideja.
 0   

mimia @mimia 28. Feb 2007, 17:19

ZAKAJ? je ful pomembno vprašanje. ti komentarji so pomembni, celo bolj kot ocena.
po všečnosti se pa itak ne ocenjuje fotografij..

lp,
mimia
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 28. Feb 2007, 18:15

kometarji morajo bit! ti daš fotko zato, da ti jo skritizirajo... da veš kaj narobe delaš... to glede nepojasnevanja ocen (kar je omenu Hakan) me fejst moti.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 4. Mar 2007, 10:21

Jaz na redkokatero fotko, ki jo dodam v čakalnico in ne pride v galerijo, dobim sploh kakšen komentar.

Tudi tistih par, ki je prišlo v galerijo so bolj skromne na komentarjih in ocenah.

Če bi bilo po moje, bi ne pustil ogleda fotografije, če nanjo ne pustiš komentarja (tehnično skoraj neizvedljivo). Pa saj avtor ne grize, napište kar si mislite o fotki, saj jo avtor zato prilima gor, da dobi nek feedback, ne pa da jo bo on gledal tam gor.
 0   

Peter Bernik @Noob 4. Mar 2007, 10:43

Jaka83 je napisal/a:
Če bi bilo po moje, bi ne pustil ogleda fotografije, če nanjo ne pustiš komentarja (tehnično skoraj neizvedljivo). Pa saj avtor ne grize, napište kar si mislite o fotki, saj jo avtor zato prilima gor, da dobi nek feedback, ne pa da jo bo on gledal tam gor.

Tale je pa zelo bosa. To je čisto totalitarno, ne moreš ljudi prisiliti v komentiranje (svoboda izbire mora biti). In tudi tovrstno komentiranje (pod prisilo) bi bilo čisto bedno. Se spomnim občasnih poskusov nekaterih, ko so kar vse komentirali - in moram rečt, da bi bilo veliko bolje, da ne bi komentirali. Pisanje komentarjev, samo zato da je napisan, je najslabše.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 4. Mar 2007, 10:46

No, pa vsaj da oceno pusti ... a je res tolk težko kliknit na tist krogec poleg željene ocene. Pa v oklepaju sem napisal, da je neizvedljivo. grin
 0   

Lenart Senica @lenyn 4. Mar 2007, 10:50

upset
zakaj se bojim dat slabo oceno?
ker imam že tko dost sovragov tle... kaj bi blo šele pol...
policeman

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati