0 

Nejc @Eagle 4. Nov 2007, 12:52

Zanimajo me vaša mnenja o tem zunanjem trdem disku. Kdor ga ima/ga je imel, prosim, da napiše mal dobrih/slabih strani...

Pa hvala.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 4. Nov 2007, 13:01

Jaz ga imam... tih k miška, še lepo zgleda na mizi.

Dobre lasnosti: vse razen 1 slabe
Slabe lastnosti: počasi mi zmanjkuje diska smile

Res preštudiraj, če raje ne bi kupil 500GB, ker mislim da je razlika v ceni minimalna.

Drugače pa res 1A nakup!
   0 

Nejc @Eagle 4. Nov 2007, 13:31

cjah, 320 se res sicer sliš ogromno ampak poznam to, ja, da če je še toooook velika kapaciteta jo glih tko hmal zafilaš...

hja, bom res premislu glede kapacitete

drgač pa tenks, zdej bom res naroču smile
   0 

Peter Atanackov @Geo 4. Nov 2007, 14:01

Jaz imam 250gb verzijo, sem jo kupil pred parimi mesci in jo imam samo za back-upe delat. Zadeva deluje ok, je zelo tih, deluje zanesljivo... Ima pa eno napako, pocasen je za ponoret! Sam, ce bi vedel da je tolk pocasen, bi vzel firewire verzijo ki je cisto malo drazja.
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 4. Nov 2007, 15:01

jst mam pa 500GB... ha ha smile je super zadeva... tako kot je luc reku... tih pa še lep smile
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

Boštjan Selinšek @NwA 4. Nov 2007, 15:04

Jaz sem ga dobil za rostni dan pred slabim mesecem in sem zadovoljen z njim. Čeprav nevem kako hitri so ostali se mi zdi hiter.
   0 

Andrej @fotokaj 4. Nov 2007, 15:07

FireWire 400 je počasnejši od USB 2.0. Tudi sam sem kupil WD-jev My Book in sicer 500Gb Premium Edition, ravno zaradi FW 400 povezave, ki je Essential Edition ne podpira - slednji podpira zgolj USB 2.0.
Preden sem kupil, sem na internetu "naštudiral" razliko med USB 2.0 in FW 400 povezavama.
Kot sem razumel ( http://www.usb-ware.com/firewire-vs-usb.htm ), je FW 400 praktično v vsakem primeru hitrejši od USB 2.0, tako pri zapisovanju, kot branju podatkov. Pa sem si rekel OK, pol bom pa kupil Premium Edition varianto diska, eno FW kartico za 20 eur in bo zadeva šibala. Grem s kartico in kišto na servis, da mi jo vgradijo (kišta je bla v garanciji, zato nisem "smel" sam), pa me serviser vpraša če sem kamero kupil, al zakaj da rabim FW? Jaz nazaj, da mam nov zunanji disk in ga nameravam preklopit na FW zaradi hitrosti, ker je hitrejši od USB 2.0 ... Pa on men nazaj, da ni FW hitrejši od USB-ja, temveč obratno! Sem se hotel še nekaj kregat, a me je tip hitr spravil v red; preizkusila sva obe povezavi s prenašanjem iste mape (s cca 150 fotkami) na in s prenosnega diska, torej zapisovanje in branje, in glej nago nuno - USB 2.0 je bil res kakih 15-20% hitrejši!
V kišti imam Pentium D 3.2GHz, 2GB RAM-a in pred 10 min sem še enkrat hotel probat obe povezavi, da bi vam napisal prav cifre, a ne najdem FW kabla (glih če ga nisem zarad jeze ruknil v smeti ..?), zato bom zdele napisal le cifre hitrosti za USB 2.0, jutri pa si skočim sposodit še FW kabel in vam napišem še za Fire Wire 400.
Prenašal sem mapo s 380 RAW (NEF) in 46 JPEG fajli, v skupni velikosti 5,93 GB.

USB 2.0 - 6:27 zapisovanje, 7:20 branje
FW 400 -

V ponedeljek sem naročil nov 500GB My Book, a tokrat Essential Edition, saj nima smisla plačevat za Fire Wire 400, če to ni to. Če kdo kaj več ve o tem, bi bil prav vesel da vskoči v debato in objasni, zakaj je FW 400 v teoriji hitrejši, v praksi pa ne? Drugo je pa FW 800, to gate trga, tud preverjeno!
   0 

Alien @Alien 4. Nov 2007, 15:09

Geo je napisal/a:
Ima pa eno napako, pocasen je za ponoret! Sam, ce bi vedel da je tolk pocasen, bi vzel firewire verzijo ki je cisto malo drazja.
Si prepričan da imaš na računalniku USB 2.0? Ker če imaš 1.1 potem je res kot polž. USB 2.0 in FW pa sploh nista toliko narazen, po specifikacijah je celo USB hitrejši.
   0 

Peter Atanackov @Geo 4. Nov 2007, 16:22

Seveda je 2.0, sploh ne vem kje bi se lahko nasel 1.1, sem probal na treh racunalnikih in povsod isto. Bom zvecer preizkusil hitrost in povedal v stvelikah.
   0 

MareŽ @maremare 4. Nov 2007, 18:06

jest mam glih tega wd my book 320gb. mam ga pol leta, zaenkrat brez problemov, samo malo je počasen v primeru, če delam z drugim diskom, nato pa tega zaženem. Takrat rabi nekaj sekund da odpre. Glasem ni, pa na mizi tud lep zgleda,he,he... .. thumbsup
   0 

Janez Šturm @jj65 4. Nov 2007, 22:44

Če se disk USB in računalniški vhod USB ne ujameta, se vse prestavi na USB 1.1, kar je počasno. Če imaš FW, potem dela samo s to hitrostjo (ali pa sploh ne) in to je to. Meni je FW bolj pri srcu, a je s kabli točno tako, kot je fotokaj napisal. USB najdeš za vsakim vogalom, FW pa samo, ko ga ne potrebuješ. Lp J
   0 

Tomo @vtomo 4. Nov 2007, 23:14

Meni dela Ok, sem zadovoljen z njim, mam pa samo en problem (mogoče je samo pri meni ampak mi ni jasno)! Na njega enostavno ne morem dat fila ki je večji od 4 giga, mi pravi da ni prostora)! To ne velja če je v mapi npr več filov pa pride 4 giga, v kolikor pa je samo en file (npr film) večji kot 4 giga enostavno ne gre! Nimam pojma v čem je fora...
   0 

Alien @Alien 4. Nov 2007, 23:44

Meni grejo tudi fajli večji od 4gb gor, imam pa disk sformatiran v NTFS.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 5. Nov 2007, 08:56

Imam.
Brezhibno delovanje.

Ga pogosto nosim levo in desno (je moj USB ključek).
Tih, lep, zanesljiv, hiter...
Premajhen... smile
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 5. Nov 2007, 08:59

Alien je napisal/a:
Meni grejo tudi fajli večji od 4gb gor, imam pa disk sformatiran v NTFS.

To sem se jaz zaje%#" ker mi disk teče v FAT32 sistemu, zato pa ne morem odzipat datotek večjih od 4GB sleep
   0 

bockorek @bockorek 5. Nov 2007, 09:52

Tudi jaz ga imam več kot pol leta in sem zaenkrat zadovoljen.
Luc: probaj si "najt" Partition Magic, lahko tudi kaka starejša verzija pa enostavno spremeniš iz FAT v NTFS. Vseeno pa raje prej naredi backup pomembnih fajlov, da nebom pol jaz kaj kriv smile
   0 

Tomo @vtomo 5. Nov 2007, 11:22

Kaj recimo ta problem z fili večjimi od 4 giga bi se lahko rešo da dam enostvno desni klik format disk in to je to!(seveda prej backup)! curtain
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 5. Nov 2007, 12:22

Kje bi naredil backup podatkov za 250GB? smile Kupil še eno napravo? nice
   0 

Tomo @vtomo 5. Nov 2007, 12:35

Mah hvalanekomu živim v študentu tak da je stvar rešljiva sunny (lahko še ti k meni prideš). nice
Samo ne vem pa če bo to rešlo moj problem?...
   0 

misfits @misfits 7. Nov 2007, 14:57

A veste k je kao en gumb na sprednji strani na sredi (tam k lučka gori), a je normalno, da se ga ne da pritisnit? bigeek
Jaz mam že en disk od prej in je tisto gumb za izklop in vklop, zdaj sem pa še enga kupil pa tisto sploh zgleda ni gumb, se ga ne da pritisnit.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati