0   

Tomo @vtomo 8. Nov 2007, 20:07

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kopiral mape z slikam iz diska ter nato nazaj na disk. Za obdelavo uporabljam photoshop cs2, vendar pa mi zdaj nekaterih raw filov noče več odpirati z standardnim photoshopovim raw-om, ampak mi odpre neko čudno majhno okence kjer lahko spreminjam samo exposure in white balance. Tudi v bridgu se vidi samo majhna in čudno obdelana fotografija.
Meni enostavni ni jasno kako bi lahko to rešil, če se komu sanja prosim za pomoč!

Hvala že v naprej...
 0   

Tomo @vtomo 8. Nov 2007, 20:54

Če pomaga slika mogoče! Tole mi odpre v photoshopu!?!
[/url]
 0   

roman @romeno 8. Nov 2007, 22:28

Ti RAW file odpre tako tudi, če klikneš z desno tipko miške in izbereš funkcijo open with (odpri z) Photoshop cs2?
 0   

Tomo @vtomo 9. Nov 2007, 07:40

Tudi ja! V bridgovem rawu pa sploh noče nič! Kot da presliši ukaz...
 0   

Hakan @Hakan 9. Nov 2007, 14:32

Še enkrat inštaleri.

Drgač pa ful čudn, lohk da maš kej u nastavitvah-nevem bigrazz

lp
 0   

Tomo @vtomo 9. Nov 2007, 14:35

Sej bom probal še enkrat inštalirat, samo ne vrjamem da bo kaj, ker nekatere (zelo redke) pa še vedno normalno odpira!
Hvala vseeno...
 0   

gogo @gogo 10. Nov 2007, 11:39

Nikon RAW converter ti je povozil PS2 converter. Potrebno je poiskati pravi direktorij (napiše ti ga prvič, ko hočeš odpreti RAW v Bridge in PS2 še ni odprt) drugače pa je pod Plug-ins poišči File formats in v njih izbriši Nikon NEF plugin. Tako sem jaz rešil moj problem, potem pa je s NC zafrkavalo in sem zopet vse postavil nazaj. Lightroom se pa ne ozira na to.
LP
 0   

Tomo @vtomo 11. Nov 2007, 20:31

gogo je napisal/a:
pa je s NC zafrkavalo in sem zopet vse postavil nazaj.

Kaj to pomeni? Maš prav je res zaradi tega. Zdej zajebava še samo preview!
Hvala!
 0   

Nace @Znac 22. Nov 2007, 14:55

za rešitev problema z preview-om v bridgeu pa samo sprazni cache za izbrano mapo(cache\purge cache)
 0   

Tomo @vtomo 22. Nov 2007, 16:11

Super hvala ti!
Sm se do zdej že skor navado da nimam preview-a smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati