0   

Mitja @Ernesto 13. Nov 2007, 15:07

Pozdravljeni!

kot začetnik imam tudi začetniška vprašanja. Oprostite.

Iščem primiren objektiv (17-55mm ali podobnega). Trenutno imam kit objektiv AF-S nikkor 18-55mm 1:3 3.5-5.6 GII ED in 55-200 (ki je vredu).

Mali objektiv (18-55) mi nikakor ne sede zato bi ga rad zamenjal z boljšim. Predvsem za slikanje v slabših svetlobnih pogojih.

Prosim Vas za predloge.

Hvala,
Mitja
 0   

Matej Ružič @mat 13. Nov 2007, 15:44

Sicer nisem pripadnik rumenega klana laugh ampak mislim da bo ta pa težka. za slabše svetlobne pogoje bi bil verjetno edini s takim razponom nikonov Nikon AF-S DX Zoom-Nikkor 17-55 mm 1:2,8G IF-ED, ki pa v že tujini stane okoli 1300€. Ampak kot rečeno kaj drugega primerljivega (podoben tamron in sigma npr.) za tvoj body ni.

Mogoče bi bil lahko zanimiv še Sigma 30 /F1,4 EX DC HSM, ki stane v tujini 350€. je sicer fiksen, ampak je pa vsaj primeren za slabe svetlobne pogoje.

Tu se zdaj zelo dobro vidi huda pomanjkljivost modela d40/x, ki se je mnogi neinformirani začetniki ne zavedajo ko ga kupujejo.

Sem pa prepričan da bodo še Nikonaši kaj dodali oz. me popravili.

Lp Mat
 0   

JureV @JureV 13. Nov 2007, 17:23

kolko je meni zatrjeval en kolega baje pašejo na d40x tudi ne aps-c objektivi in bi mu naj trgovec ko je kupil ta aparat celo pokazal, zdaj pa tudi nisem ziher?
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Branko Munda @mamomu 13. Nov 2007, 18:13

Jaz prodajam enega Nikona 18-135! Če te zanima mi piši na zasebno sporočilo.
 0   

Mitja @Ernesto 13. Nov 2007, 20:33

Dam vam primir,ki sem ga naredil v diskoteki z nikkor 18-55mm 1:3 3.5-5.6 GII ED.

ISO:800
1/5s
F3.5
18mm

Pogrešam večji efekt od luči.

Prosim Vas za komentar.

LP
 0   

Andrej @biondo 13. Nov 2007, 21:44

Nabavi si raje fleš, uporabljaj kr zaslonko 4, seveda v synhro nastavitvi fleša ( čas tudi 1s..). Drag objektiv ne bo rešu nič od teh problemov, nekaterim pač samo ego..Uporabljaj tehniko, ki ti je na voljo, probaj s flešem, ki na nikonih delajo razliko. LP thumbsup
 0   

Grega @GrGa 14. Nov 2007, 00:55

Pozdravljen!
Mat se moti glede izbre... Če želiš imeti svetlobno močnejši objektiv (in tudi veliko cenejši od pro nikkorjev), ti je na voljo Sigma 18-50/2.8 DC, ki ima vgrajen HSM motor in deluje na D40(x). Nekoliko bolj bodi pozoren le pri izbiri primerka, saj se le-ti med seboj precej razlikujejo.

Drugače pa ti je biondo po mojem mnenju zelo dobro svetoval, kako se loti zadeve. Mislim, da boš na tak način dobil željen rezultat in ne z menjavo objektiva.

LP, Grega
 0   

iztok @izo 14. Nov 2007, 08:49

sigma 18-50 ima hsm?
 0   

Alien @Alien 14. Nov 2007, 09:14

Ima, za Nikon. cool

http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/digital/18_50_28.htm
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Nov 2007, 09:24

kako pa to da je samo za nikon? upset
Ravno zdaj kupujem ta objektiv za canona...
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Alien @Alien 14. Nov 2007, 09:29

Najbrž zaradi D40/40x. grin
 0   

Matej Ružič @mat 14. Nov 2007, 15:32

To da ma ta Sigma HSM pa res nisem vedel. No vsak dan kaj novega. thumbsup

No jaz sem odgovarjal konkretno na postavljeno vprašanje.

Slikanje s flešem je seveda tudi opcija, čeprav ne vem kakšne možnosti in rezultate daje fleš pri sliki, ki jo je Ernesto prilepil, ker hoče namreč posebno povdariti luči v diskaču. Tukaj pa po omoje pomaga le ali daljši čas osvetlitve ali višji ISO ali večja blenda oz. najbolje vse troje skupaj, da ne bo na slikah sam en velik zmazek stresenosti in gibanja. Tako bi se mi zdel primeren kak fiksen z f1.4, malo zaprt da bo lepo oster...

Je pa npr. pri fotkanju portretovl z bližine v diskaču dobro imet zunanji fleš in ga sprožit na drugo zaveso ja, ampak kot že rečeno se mi zdi da to pri pokazani fotki ne bom imelo željenega učinka.

Seveda bom vesel vsakršne podučitve. biggrin

Lp
 0   

Andrej @biondo 14. Nov 2007, 16:19

Prav je tudi rečt, da če se bo skrival po kotih diskača, efekt luči kot mislim, da si ga on predstavlja, nikoli ne bo izražen..treba bo bit sredi dogajanja, da se bo na fotki tudi ritem in energija diskača začutila..manj ljudi v kadru, ki se zvija, pa z reflektorji v ozadju, ki pri malo bolj priprti zaslonki naredijo lepe žarke sunny
..vse skupaj začinjeno s pravšnjo doosvetlitvijo s počasnim flešem-na drugo zavesico..
Probaj tako!
Raje dat za fleš 250e ki ti pride veeeedno prav, tudi podnevi, kot pa specifičen objektiv za 1500-2000e, za katerega se boš moral pol trudit, da ni zgrešen nakup..
Folk ima res preveč dnarja.. bigrazz
 0   

Mitja @Ernesto 14. Nov 2007, 17:21

Verjetno je napaka v tehniki slikanja. Če je za izgubo žarkov kriva samo max. odprta zaslonka bom to hitro popravil.

Slika je bila narejena v diskoteki pri dokaj močni osvetlitvi. Poskušal sem prikazati osvetljeno diskoteko z žarki.
Ne vem kaj bi mi tukaj lahko pomagal flesh - "razsvetlim" celetno diskoteko z flashem in uporabim daljši čas osvetlitve?? edino logično se mi zdi....

ISO 1600 povzroči mi preveč šuma. Slabost d40x je v tem da lahko na M nastavljaš ISO le po korakih 100-200-400-800-1600-highISO (3200)

Mogoče sem le prezahteven do fotoaparata....

Fotka je bila narejena na balkonu.
 0   

Andrej @biondo 14. Nov 2007, 18:32

evo glej..na hitro sm se spomnu te strani..LINK
Si mislil tak stil fotk? No, oprema piše kakšna je, delovna zaslonka je nad 4, treba pa bo uporabljat iso 1600..Sej na tem nikonu še vedno lahko vklopiš notranje odstranjevanje šuma, al pa ga spucaš z NoiseNinja-pol še malo USMja če bo potrebno..Sprobavaj malo nastavitve, to je le specifičen ambient,ki je fajn zaloga tudi za nikonovo 3D matrix merjenje svetlobe.

Glede občutka zadostne svetlobe, pa se zanašat na svoje oči je lahko varljivo, saj se hitro navadimo na slabšo luč..
Treba bo sprobavat in se učit..Tvoj d40x pa je komot zmožen narest zamišljene fotke,le pravilno mu je treba ukazat,kaj naj naredi thumbsup

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati