0   

Borut @laborutory 14. Nov 2007, 12:38

Zivjo,

sprasujem se, kaka bo zaloga D300 pri nas v Sloveniji in kako bo dostopen, ce ga ze nismo prednarocili. Tisti srecnezi, ki ga boste imeli ze novembra in drzim pesti za vas, da bo to res takrat, ko so obljubili, kje ste narocili? Kaj mislite, kdaj bo zadostna kolicina D300 v trgovinah, da bomo lahko kar prisli in pokazali na polico in nesli domov thumbsup

hvala

Borut
 0   

rokin_ @rokin_ 14. Nov 2007, 13:35

Pa ja ne boš v Sloveniji nabavljal, pri teh oderuhih. Upam, da bo čim manj folka pri nas kupilo Nikon opremo. Pri nas tako malo za hec nabijejo še 250 EUR na D300.
 0   

Borut @laborutory 14. Nov 2007, 16:30

Kje predlagas potem nakup, ker mene tudi jezi, da so take cene. Sem pa ze spraseval, kako je z garancijo, velja pri nas, ker smo v EU in je tudi EU garancija za Nikon stvari.

hvala

Borut
 0   

rokin_ @rokin_ 14. Nov 2007, 17:16

Jaz ti predlagam, da nabaviš tam kjer je ceneje, se pravi ne v Sloveniji. grin .
Nekje v EU, da imaš potem še garancijo. Folk se more mal opogumit glede kupovanja v tujini, ker drugače bodo pri nas vedno cene take kot so.
 0   

Aleš @lial 14. Nov 2007, 17:57

Da ne bodo samo trgovci krivi - majhno tržišče, posledično pa majhen trgovec dobi manj ugodne pogoje in ima poleg tega še večje stroške logistike (servis, prevodi, dodatki)
Strinjam se, da so v večini cene pri nas zasoljene tudi pri upoštevanju prej navedenega. Pa ne pri vseh, to ste ugotovili tudi na tem forumu, če gre za 'skupinske' nakupe, ko lahko tudi trgovec doseže pri grosistu (ali proizvajalcu) boljše pogoje, jih lahko del odstopi kupcu.
Zato lahko ignoriranje naših trgovcev v končni fazi privede tudi za ukinitev zastopstva, kar se je v preteklosti že dogajalo.

Če se vrnem v temo: na kar dveh spletnih trgovinah v Avstriji sem zasledil dobavo 300 po novem letu. Vedo oni kaj več?

LP
 0   

rokin_ @rokin_ 14. Nov 2007, 18:58

Ja lial, tako pravijo slovenski trgovci. Vendar pa glede na to, da za EU med drugim velja tudi da je "prosto trgovinsko območje", je trg za vse članice enako velik.
 0   

Aleš @lial 14. Nov 2007, 19:40

Hm, rokin- , imaš prav!
thumbsup
Resnično nisem nikoli pomislil na to možnost - kaj ovira naše trgovce, da bi prodajali po vsej Evropi?
Verjetno nič, razen nesposobnosti in zadovoljstvom nad stanjem, ki so si ga ustvarili pri nas...

Včasih je en stavek dovolj, da se stvari pokažejo še v drugi luči.

LP
 0   

Andrej @fotokaj 14. Nov 2007, 20:03

D300 se najceneje v EU dobi v Veliki Britaniji; majo že tako dokaj ugodne cene in skorajda 18% DDV - če kupiš "na firmo" in aparata ne daš v stroške, se D300 tako dobi že za 1.400 eur ...
 0   

Robert @Robert1975 14. Nov 2007, 20:32

Pozanimajte se glede tega, če Vam bo EU garancija veljala tudi pri nas, namreč, ko sem jaz kupoval Konico Minolto 5D, sem z nakupom v Luxemburgu prišparal celih 100.000 SIT (več kot leto in pol nazaj), vendar mi EU garancija pri nas ni veljala grin Kao nismo imeli sporazuma.
 0   

Janez Šturm @jj65 14. Nov 2007, 20:39

Nikon uravnava cene po EU in tako tudi pri nas. Nekaj časa je bil 18-200VR, če ne najcenejši pri nas (velja za EU), pa vsaj zelo dobre cene. Enako velja bolj ali manj za d40x. Verjamem, da ne bo več toliko razlik kot nekdaj. Do novega leta jih (d300) baje pride 8 kom (d3-2kom.). Ob tako 'zasičenem' trgu še skupinski nakup zbledi. Lep večer J
(vse to ne velja za ameriko-glej kurz dolarja!)
 0   

Borut @laborutory 14. Nov 2007, 21:13

Pa kako mislis jj65, bomo v Slovenijo dobili osem D300 in dva D3, kaj si pa mislijo bigeek

Ja kaj ni vecje povprasevanje upset

hvala

Borut
 0   

Bostjan @Archie 14. Nov 2007, 21:49

Če bo pred novim letom D300 ali celo D3 v štacunah bo zame to zelo veliko presenečenje.
 0   

Peter Bernik @Noob 14. Nov 2007, 22:43

D3 še eno leto ne bo dobavljiv v zadostnih količinah grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @blur 14. Nov 2007, 22:53

fotokaj je napisal/a:
D300 se najceneje v EU dobi v Veliki Britaniji; majo že tako dokaj ugodne cene in skorajda 18% DDV - če kupiš "na firmo" in aparata ne daš v stroške, se D300 tako dobi že za 1.400 eur ...

link?

pa ne ebay ko je vse nekaj na šverc komerc, pa potem dejansko plačaš isto ceno ko ti v slo. nabijejo carina al pa nekej...
 0   

Janez Šturm @jj65 15. Nov 2007, 07:12

Nizke ponudbe na ebay so navadno 'škatljive'. Ne me prašat kako vem.
Po moje so to predragi fotoaparati (oba), da bi ga bilo za s..t. Sploh pa ne v prvih kontingentih, kjer se zna najti še kakšna prikrita napaka in s tem povezano garancijsko popravilo. Si predstavljate prinesti C1dMk3 iz HK potem pa nazaj, pa čakat, pa pošta pošlje na Slovaško, pa spet nazaj in tako 5 do 6 x...
Lp J
 0   

Andrej @blur 15. Nov 2007, 08:35

ja sej se mi je zdel.

ma če bi dobil na zalogi D300 iz BH bi potem dejansko samo zamenjal D200 za D300. seveda če relativno dobro prodam D200. kar pa glede na to v kakšem stanju je...ne bo težko.

ampak kaj ko bodo tisti ki niso oddali naročia prišli do D300 šele spomladi. !"?!?! bigeek
 0   

Peter @Vision 15. Nov 2007, 14:32

D 300 pride v precej vecji kolicini kot zgoraj omenjenih 8 kom, res ne vem od kje vam take bučke?
D 3, itak letos dobijo samo NPS jevci, kateri so ga narocili, za ostale bo pa roik dobave krepko v naslednje leto.
 0   

Janez Šturm @jj65 15. Nov 2007, 19:52

Ne take, te bučke pridejo od 'rekla kazala' in če se motim in imaš ti prav, bom zelo zadovoljen (beri vesel). Srečno, zdravo in uspehov polno novo leto ti želim. J
 0   

Andrej @fotokaj 15. Nov 2007, 22:23

Tud trojk ne bo samo osem ... Bojda v "prvi pošiljki" okrog 20. Na listi je pa cirka 60 neučakancev; koliko od teh se jih bo podelalo (ta izraz je v teh dneh precej "in") ko bo treba dejansko vreč keš na mizo, je pa druga stvar.
 0   

Borut @laborutory 15. Nov 2007, 23:49

Jaz bi denar takoj polozil na mizo, da bi mi le zagotovili, da je brez kakih tako imenovanih "skritih napak" in mi zagotovijo takojšnjo menjavo, ce kaj najdem.

Pa zdej me res mal skrbi, da ga cist lepo, brez prednarocila ali pa narocila in kaj vem kaksnem casu dostave ne bo za dobit.

Kaj mislite, bomo sli v Avstrijo al kam predlagate

Borut

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati