0   

Anze @sloveniaarmy 20. Nov 2007, 17:48

Pozdravljeni

Kupujem Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM zanima me kakšno imate mnenje o tem objektivu. Zelo mi je zanimiv oz. meni osebno uporaben zaradi širokega kota. Kaj Vi mislite je uporaben za ultra široke kote?

Poznate morda kakšno trgovina v Avstriji, ki bi prodajala foto opremo. In, da se splača v nabavo preko naših meja. In kje?

Hvala!

Lep pozdrav
 0   

Marko @piloot 20. Nov 2007, 18:26

http://www.essential-systems.de/

Kupil pred 1 mesecom. Objektiv odličen.
 0   

Nejc @Eagle 20. Nov 2007, 18:27

Konkretno o tem objektivu sicer ne vem nič posebnega, mam pa naštudiranga pol cenejšega in baje nič kaj dosti "slabšega" sigmo 10-20 f/4-5.6, ki ga imam tudi namen kupiti...

Priporočam, da mal primerjaš če se res splača dat 300€ več za praktično enak kos stekla... thumbsup
 0   

kras @kras 20. Nov 2007, 19:14

sloveniaarmy je napisal/a:
Pozdravljeni

Kupujem Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM zanima me kakšno imate mnenje o tem objektivu. Zelo mi je zanimiv oz. meni osebno uporaben zaradi širokega kota. Kaj Vi mislite je uporaben za ultra široke kote?

Poznate morda kakšno trgovina v Avstriji, ki bi prodajala foto opremo. In, da se splača v nabavo preko naših meja. In kje?

Hvala!

Lep pozdrav

Glede na vprašanje sklepam da si nov v fotografiji. Seveda je uporaben za široke kote, v bistvu je za to namenjen. Objektiva z manj kot 10mm ne boš niti dobil. Če ti denar ni problem, potem ga kupi saj je super objektiv. Ravno na slo-foto je bila zelo ugodna cena (morda je še vedno, ne vem). Mogoče pa bi bilo bolje če bi razmislil o kakšnem cenejšem istega ranga. Recimo to kar Eagle predlaga, Sigma 10-20mm. Enako širok kot, a precej cenejši objektiv.
 0   

Nejc @Eagle 20. Nov 2007, 19:18

kras je napisal/a:
Ravno na slo-foto je bila zelo ugodna cena (morda je še vedno, ne vem).

?? cool
 0   

Anze @sloveniaarmy 20. Nov 2007, 19:24

Živjo

Hvala za nasvete in priporočila!

Lep pozdrav
 0   

iztok @izo 20. Nov 2007, 20:25

jst ga imam tudi ogledanega, vendar zaenkret bo treba kak avto prej servisirat, izrihtat kasko, plačat smučanje, račune, kupit kakšno darilo itd itd stars
zunaj je pa kr cenejši, kolkr sem gledal in ni take razlike od sigme.
 0   

kras @kras 20. Nov 2007, 20:55

Eagle je napisal/a:
kras je napisal/a:
Ravno na slo-foto je bila zelo ugodna cena (morda je še vedno, ne vem).

?? cool

Ja sem malo nerodno napisal... Slo-foto nič ne prodaja, je pa bila na slo-foto objavljena zelo ugodna ponudba za ta objektiv. Tudi v skupinskem nakupu je Noob posebej omenil ceno za ta objektiv.
 0   

Marko @piloot 20. Nov 2007, 21:23

Dragi Eagle, ta objektiv stane samo 60€ več kot Sigma. To ti lahko jaz potrdim 100%
 0   

misfits @misfits 20. Nov 2007, 21:27

trgovine pri nas pravijo: Sigma 542, Canon 819
 0   

Peter Bernik @Noob 20. Nov 2007, 22:29

misfits je napisal/a:
trgovine pri nas pravijo: Sigma 542, Canon 819

Noob pa pravi 680 eur, poleg tega dobite še cashback 80. No noob je pravil, ker jih ni več po tej ceni. Mislim pa, da se takrat nihče ni vprašal a je vredno dodati 58 EUR za Canona...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Mihael Halas @XXXXyy 2. Dec 2007, 12:49

piloot je napisal/a:
http://www.essential-systems.de/

Kupil pred 1 mesecom. Objektiv odličen.

Kakšne pa so izkušnje z zadevno trgovino, glede npr. dobavnega roka, pošljejo blago v originalni embalaži (zaradi uveljavljanja "cash-back")?
 0   

Mitja Vodušek @Mixi 2. Dec 2007, 14:36

Glede da se ga v skupinskem nakupu ne da več nabavit sem se odločil za nakup v avstriji. Kupil sem ga v Gracu preko spletne trgovine. Objektiv pa sem prevzel kar sam v Gracu. Aha cena objektiva je bila 670€.

Lp

Mixi
 0   

Marko @piloot 2. Dec 2007, 19:31

XXXXyy!

Dobavni rok 3-4 dni odvisno če imajo na zalogi. Embalaža originalna. Cashback pa čakam. Odgovorili so mi da je vse vredu in naj čakam denar v 20 dneh. Čez 2 dni bo ta rok preteku. Če ne dobim denarja bom napisal vsem Canon podružnicam po evropi da so....

LP

MArko
 0   

Tadej @Neptune 3. Dec 2007, 09:59

Tukaj je 570.

http://electronic-lifestyle.at/product_info.php?products_id=55

Dilema, dilema... 17-50 ali 10-22... bigeek

LP,

Tadej
 0   

Alien @Alien 3. Dec 2007, 10:06

Neptune je napisal/a:

Dilema, dilema... 17-50 ali 10-22... bigeek

Bo treba kar oba, ker prav alternativa nista drug drugemu. upset
 0   

Tadej @Neptune 3. Dec 2007, 10:21

Res je. Nisem še imel UWA tako da ne vem, koliko bi mi res prišel prav, se pa usmerjam v pokrajinsko fotografijo. Kako se 10-22 pri 22mm obnese v primerjavi s npr. kit objektivom za notranje fotkanje... 50ko fiksno že imam.

LP,

Tadej
 0   

iztok @izo 3. Dec 2007, 10:54

tehnično lahko komot tak zajem kota nardiš z vsakim objektivom, samo stojalo je treba met, pač združiš več posnetkov v enega, če delaš npr. panorame ipd. samo zna bit precej nerodno včasih, pa tudi precej dela je, če hočeš dobro nardit.
10-22 je za pokrajine, arhitekturo ipd zelo fajn (no, čeprav ni nujno, da se pod pokrajinsko fotkanje razume uporaba uwa-ja, se da z teleobjektivom zelo fajn posnetke nardit). ne samo zarat širokega kota, tudi ker ima zelo malo popačenja za tako široki kot in še to je baje lažje koregirat kot pri kakšni sigmi 10-20 (ki ima tudi precej vinjetiranja, kolkr sem vidu fotke, ni pa šfoh objektiv, da se razumemo).
 0   

Tadej @Neptune 3. Dec 2007, 11:29

Se strinjam, da se da skoraj z vsakim objektivom naredit podobno (če odmislimo stiskanje perspektive pri tele objektivih), vendar pa je uporaba UWA v nekaterih trenutkih lažja (ni potrebno imet stativa, iskat nodalne točke objektiva, lepit slike skupaj).

Bolj me zanima uporabnost 10-22ke znotraj (recimo za abrahame, rojstne dneve, ipd). Kako je z ostrenjem (natančnost, hitrost)... v primerjavi s kitom 18-55. Ko sem prodal 300D sem dal zraven tudi kit objektiv, zdaj pa se moram nekako odločit... ali 10-22 (Canon) ali 17-50 (Tamron).

Je kje kak Ptujčan, ki ima omenjeni objektiv in se bi bil pripravljen dobit na pivcu ali treh, da ga preizkusim? ZS

LP.
 0   

iztok @izo 3. Dec 2007, 12:08

za splošno fotkanje je 17-50 najbrž bolj uporaben, saj pokriva od širokega kota (ne pa glih extrem) do portretnih goriščnic. velika prednost je seveda 2.8 blenda, pa ne zarat tega, da boš zdej kr brez fleša slikal (za kar rabiš roko na srece f/1.4-1,8 blendo), ampak zarat bokeh-ja ,ki ga taka blenda nardi, to na fotkah nardi razliko kot noč pa dan, vrjemi. tamron ima sploh lep bokeh, vsaj po lastnih občutkih. malce ima rumeno-rjav pridih, ampka to ima pač vsak objektiv v svojo smer.
za natančnost se pr original canonu ne rabiš sekirat, kr verjetno boljš ostri kot sigma/tamron naveza, drugi problem je, če že ima sam objektiv probleme z fornt/back focusom (ampak je spet najmanjša verjetnost pr canonu, se mi zdi), ampak to je druga zgodba. kit objektiv sploh nio slab, kar se tiče ostrenje, če se mene vpraša, tudi v šfoh luči. bo pa 10-22 u svojim usm varjento še bnoljši (sploh če je pravi ring type, ne poznam dovolj), tako v ostrini, kot v natančnosti in tihosti.
v glavnem, vsak objektiv od naštetih ima svoja namen, za splošno fotkanje pač nekaj v stilu 17-50, za na odprtem/arhitektura kaj v smeri 10-20, za splošen teleobjektiv 70-200 in za kakšno ptico nekaj recimo v 400 in plus in to je to, čeprav potem spet kakšen fiksen za portret/low light itd itd biggrin
it never ends..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati