0   

furbi @furbi 25. Nov 2007, 15:23

Pozdravljeni!

Kupujem stativ, ki ga bom vglavnema uporabljam na potovanju.
Malo sem pogledal po trgovinah in pri Beseničarju videl tegale.Stativ Velbon.
Imam Nikon D80+18-200 VR.

Vesel bom kakšnega mnenja in nasvtea glede teh stativov.

Moj prvi vtis je zelo dober. Ogrodje in vse je kovinsko, moteča je lahko v mojem primeru samo teža, ker ga bom nosil sabo, vendar mislim, da je za to ceno nekej do 80 EUR kar dober.
Sigurno ga kdo uporablja tudi sam. Kateri model mi priporočate?

Hvala
Furbi
 0   

Matej Mišvelj @matej_m 25. Nov 2007, 15:47

nisi napisal točno kater model gledaš. verjetno sherpo 450R ali kaj podobnega. tudi jaz sem si ga mlo ogledoval, pa imam vseeno nekaj vprašanj:
je tista višina recimo 172cm pri 450R z izstegnjenim sredinskim delom ali je to višina samo nog, potem pa še lahko podaljšaš 30cm s sredinskim delom?
imam podobno opremo (D80+18-70) pa me zanima predvsem stabilnost pri daljših časih.
jaz bi tiste 2 kile že preživel, malo bolj me skrbi velikost, zato še nisem čisto odločen med 250R in 450R
cena je pa res zelo ugodna.

LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Nov 2007, 17:46

Jaz imam 450R in moram povedat, da sem rahlo razocaran nad delovanjem, sej stojalo je trdno in stabilno. Samo pri mojem je glava kriva in rocka za nastavljanje se fuul maje ko je odvita.

Taksn je moj primerek, ce se bota odlocila za nakup, upam da bota dobila boljsega.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 25. Nov 2007, 19:04

Jaz mam 600 al 650 (je doma tako da nism 100%), in je težak ko svinja, če maš v ruzaku še druge stvari. Po drugi strani pa je dovolj stabilen, da se ne ziba v vetru, držal pa bo tudi težje objektive. Če že kupuješ konkreten stativ, potem raje pol kile več, pa da je res stabilen. Sicer lahko kupiš tudi kakega manj stabilnega, ki je hkrati veliko lažji in manjši, pa ga ne uporabljaš v najtežjih razmerah. Za potovanje je najbrž to boljša opcija.
@matej_m: tisto je najbrž max višina, tudi tale moj seže približno toliko visoko. Sicer bi bila max višina 2 metra bigeek
 0   

Matej Mišvelj @matej_m 25. Nov 2007, 19:12

hja, ne vem tole z 2 metri. no, če praviš da je pri tebi podobno, potem tako pač je.
če se maje ko je zadeva odvita me niti ne moti tako. bolje je, da je stabilno, ko glavo zategneš oz. blokiraš.
 0   

David @dlicen 26. Nov 2007, 11:45

Imam 450R od Velbona in sem zelo zadovoljen, sploh glede na ceno.
172cm je višina z iztegnjenim delom, sam sem visok 190cm in mi je 172 previsoko, tako, da tudi malenkost nižje je čisto OK, ne pa preveč , zlasti če imaš mogoče probleme s hrbtom...smile
Stativ je zelo stabilen, sem že fotkal na burji s skoraj iztegnjenim sredinskim delom in zumom in je OK. Kar se mene tiče priporočam, ni pa tako fensi kot kakšne druge znamke. Po možnosti ga prej sprobaj, Beseničar ima (je imel) kup stativov v trgovini, pa tudi Mixi ni švoh, a ne vem če ima Velbona.
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Nov 2007, 12:43

Sam ima Sherpo 250 in je ravno dovolj za mojih 188cm. S priloženo glavo je pa tako. Za upravljanje ima samo eno ročko in je zato odlična; uporabno tudi v "monopod načinu". Malo manj je to fajn pri fotkanju panoram. Kar me pa moti je pa to, da se pri portretnem fotografiranju prekucne v napačno smer; v desno in ne v levo. Prožilec je tako spodaj confused Malo nerodno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati