0   

Janez Praprotnik @Exxil3 28. Nov 2007, 15:39

Zdravo!

Zanima me, če mogoče kdo ve, kje bi lahko še dobil novega F31fd, razen na e-bayu za noro visoko ceno...
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 28. Nov 2007, 16:55

Težko ga boš še kje našel. Že pred meseci sem precej iskal in se kupil zadnjega iz zaloge mixija.

Tu imaš še enega brez fd: http://www.ceneje.si/fujifilm-digitalni-fotoaparat-finepix-f31
 0   

iztok @izo 28. Nov 2007, 17:00

kaj je tako posebnega na teh škatlicah, če smem vprašat? upset
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 28. Nov 2007, 17:03

Kompakt z najboljšim visokim ISOm (edini, ki ima vsaj pogojno uporabnega). Ima pa trade-offe pri največji blendi in pri obdelavi slike (precej jo "spegla").
 0   

iztok @izo 28. Nov 2007, 17:06

za ta dnar že skoraj rabljen 20d dobiš, če malo pretiravam, 300d z objektivom pa ziher, ki ima iso 800 enak kot ti kompakti pr iso100.
no, ne gre pa v žep biggrin
 0   

rokin_ @rokin_ 28. Nov 2007, 17:46

f31 se pa res zelo rekdo kje dobi. Sem ga tut sam iskal. Sigurno ima najboljšo sliko izmed vseh kompaktov.
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 28. Nov 2007, 19:47

izo je napisal/a:
za ta dnar že skoraj rabljen 20d dobiš, če malo pretiravam, 300d z objektivom pa ziher, ki ima iso 800 enak kot ti kompakti pr iso100.

no, ne gre pa v žep biggrin

thumbsup
 0   

Janez Praprotnik @Exxil3 28. Nov 2007, 19:56

Tistega sem videl na ceneje.si, vendar je na spletni strani trgovine samo en fuji in to ni f31. Sicer se mi pa zdi 350€ preveč za malega kompakta. Mogoče si bom rajš umislil F20, ki ga majo pri mixiju za 175€.

mosseero, kolk si pa dal zanj pri mixiju?
 0   

Matej Ružič @mat 29. Nov 2007, 09:14

Fuji f31 se že nekaj mesecev, tudi na mojo veliko žalost,ne proizvaja več, zato so cene skočile iz 200€ na čez 300€. Se tud jaz po glavi tolčem da ga nisem pred dvema mesecema za 200€ naročil. sleep
Tako da čestitke mosseero, si ga pol še po relativno dobri ceni dobil. thumbsup

Exxil3: tudi F20 ni več v proizvodnji, tako da ti priporočam, da ne čakaš predolgo z nakupom, in tudi cena je zelo dobra.

Drugače pa kot so že rekli, to so (vsi, od f10, f30, f31 in tudi f20-ki je dejansko cenejša verzija modela f30 z nekoliko manj funkcijami) kompakti z daleč najboljšo kvalitieto slike v zadnjih nekaj letih in mislim da, glede na trenutne trende, ne bo tolk kmalu prišlo na trg kaj boljšega. cry Glede speglanih slik in podobnih očitkov, pa je treba najprej pogledat, kakšno sr**** ven mečejo vsi ti Canoni, Soniji in Panasonici. stars

Lp Mat
 0   

Matej Ružič @mat 29. Nov 2007, 09:14

Ups dvojni post.
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 29. Nov 2007, 09:27

mat je napisal/a:
Fuji f31 se že nekaj mesecev, tudi na mojo veliko žalost,ne proizvaja več, zato so cene skočile iz 200€ na čez 300€. Se tud jaz po glavi tolčem da ga nisem pred dvema mesecema za 200€ naročil. sleep
Tako da čestitke mosseero, si ga pol še po relativno dobri ceni dobil. thumbsup

Exxil3: tudi F20 ni več v proizvodnji, tako da ti priporočam, da ne čakaš predolgo z nakupom, in tudi cena je zelo dobra.

Drugače pa kot so že rekli, to so (vsi, od f10, f30, f31 in tudi f20-ki je dejansko cenejša verzija modela f30 z nekoliko manj funkcijami) kompakti z daleč najboljšo kvalitieto slike v zadnjih nekaj letih in mislim da, glede na trenutne trende, ne bo tolk kmalu prišlo na trg kaj boljšega. cry Glede speglanih slik in podobnih očitkov, pa je treba najprej pogledat, kakšno sr**** ven mečejo vsi ti Canoni, Soniji in Panasonici. stars

Lp Mat

Glede peglanja odstopajo Panasonici pri ISO 80, ki znajo bit kar precej ostri. Samo od 200 dalje so pa pogreb. Glede ostalega se pa strinjam s tabo. biggrin
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 2. Dec 2007, 16:34

Exxil3 je napisal/a:
mosseero, kolk si pa dal zanj pri mixiju?

Se opravičujem za pozen odgovor. S popustom je bil s torbico in xD kartico okrog 320€.
 0   

Janez Praprotnik @Exxil3 4. Dec 2007, 16:23

mosseero je napisal/a:

Se opravičujem za pozen odgovor. S popustom je bil s torbico in xD kartico okrog 320€.

Hmm, pol cena na ebayu niti ni tako slaba. Prodaja se za 310€ + poštnina.
Vmes sem že hotel naročit F20 pri Mixiju, pa so zavrnili naročilo, ker jih baje dobavitelj ne bo več dobavil... škoda
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 5. Dec 2007, 11:46

Res pa je tudi, da mixi ni ravno najcenejši v evropskem merilu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati