0   

mart @jazy 30. Nov 2007, 06:30

Pozdravljeni !

zanima me ce ima kdo izkusnje z nakupom v tej trgovini vsi predlogi dobrodosli !!!

http://www.pixmania-pro.com/si/uk/homepage.html

namrec namen imam kupiti sigmin objektiv 30mm in glede na ponudbe na netu se mi zdi da je ta trgovina najbolj ugodna.
 0   

Janez Šturm @jj65 30. Nov 2007, 07:19

Sigmin objektiv 30/1.4 ne kupuj na netu. Zelo (amapak res zelo) težko je najti dober primerek, ki bo ostril kot ti želiš in kot naj bi kombinacija objektiv/ohišje delovala. Tak nakup je nočna mora. Če pa že potrebuješ fiksnega 30-35mm objektiv poskusi raje z originali. Pixmania ni slaba štacuna a prodajajo kar dobijo od proizvajalcev. Lp j
 0   

Bostjan @Archie 30. Nov 2007, 08:58

jj65 ima prav. Sigma 30/1.4 zna biti tricky, kar se tiče AF. Sam sem za Nikona sprobal dva komada, tretjega so zame testirali na servisu in vsi trije so imeli probleme z AF. Ni šlo za klasičen front ali back focus, ampak je AF deloval bolj kot ne naključno. Sam sem imel občutek, da HSM zavrti zadevo čez točko fokusa, potem je pa odvisno na kateri strani je na začetku. Poleg tega je imela vsaj prva kopija ogromno CA-ja in vijolice (purple fringing"). Kljub temu, da sem si precej želel tega objektiva, sem končal na Nikkorju 35/2,0 AF-D. Menda so podobni problemi z ostrenjem na Canonih, tako da definitvno odsvetujem nakup prek spleta. Ta objektiv je treba res zelo temeljito preizkusit preden se ga nese iz trgovine, pa še možnost vračila si je potrebno zagotovit.
 0   

mart @jazy 30. Nov 2007, 10:24

hvala vam za nasvete , ki jih bom vsekakor uposteval , sicer sem omejen z nokon d40 tako da je ta sigmin edini fiksni , sem pa tudi bral review od http://www.kenrockwell.com/sigma/30mm-f14.htm
kjer kolikor sem razumel da na nikonu d40x mu nidelal taksnih problemov kot na nikon d200
 0   

Anže @AlienW 30. Nov 2007, 14:01

A za tele bi se splačalo? Sigma 70-200 f/2.8 hsm macro nikon, Nikkor 50 f1.8D ter Tamron 17-50 f/2.8 ali pa Sigma 18-50 f/2.8. Čeprav pride mislem da toliko ceneje, da tudi če daš popraviti še vedno splača devilish

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati