0   

zaba @zaba 30. Nov 2007, 12:49

No, zadnje čase resno razmišljam o nabavi 6x6, 6x4,5 ali 6x9 fotoaparata.
Želim si čim več komoditete (auto fokus, vsaj osnovno merjenje svetlobe) in pa to, da je aparat čim bolj portable. Skratka, ne nekaj v velikosti Mamiye RB, ampak nekaj manjšega.
Aja, pa cenovno tut ne bi smel biti 10.000 EUR, jasno.
Kam naj se človek sploh obrne za kaj takega, razen "na bolho" in ebay?
A obstaja pri nas kakršnakoli trgovina ali posameznik, kjer bi si to lahko pogledal?
Kateri aparati sploh pridejo v poštev?
Se opravičujem, v digitalnem svetu sem precej doma, tole analogno pa mi je vse novo...

LP Žaba
 0   

iztok @izo 30. Nov 2007, 13:03

autofocus pozabi na mf, če hočeš bl poceni priti čez. no, se dobi, vendar kot pravim, je redko in pa najbrž še vedno drago.
majhni mf fotiči pač niso, tu nimašk kaj. mogoče kakšen mamiya al pa fuji rangefinder . oboje zelo kakovostni in pa prednost, ker ni špegla in zato manj vibracij- velika težava pri mf, slabost je seveda to, da ne vidiš tega, kar vidi objektiv, ampak kukalo (ni dof pregleda, za fokus nisi nikdar 100%m sploh če ni skalibrirano prav ipd).
pa najprej povej, kaj sploh misliš fotkat s tem..
 0   

zaba @zaba 30. Nov 2007, 13:35

Aha, pozabu povedat. Za popotniške "natur" plakate. Ostrina čez vse, visoka resolucija. Printane, jasno.
Sem svoje čase uporabljal Mamiyo 645, ampak je blo to bolj za gušt, kakor za kaj resnega.
Zdej bi pa to moglo bit bolj zares, zato bi tut rad imel af in svetlobo...
Ja, sej ne pričakujem "pocket size" velikosti, ampak nekaj razreda velikosti Pro Dslr bi pa že moglo bit.
Pa sem nekak mislu, da obstaja kaj takega, samo da jaz za to ne vem.
Torej se bom moral sprijaznit tako z velikostjo kot s hudo ceno?
stars
Rangefinderji? Huh, sploh nisem pomislil na to...Hja, nenatančen fokus lahko (pogojno) rešim z veliko blendo...Kako pa zgleda kukalo? A se da kej videt skozi, al je to bolj majhno? A mi lohk poveš kakšno oznako, pa si probam na internetu mal pogledat...a pri nas se to da kje kupit, al je bolj kriza?
 0   

iztok @izo 30. Nov 2007, 14:05

http://www.rangefinderforum.com/
http://www.mamiya.com/cameras.asp?id=1&id2=24
http://members.aol.com/dcolucci/fujirf.htm

kje kakšen se najde na bolhi, drgač pa ebay, kje pa drugje..
 0   

zaba @zaba 30. Nov 2007, 14:14

U, hvala...si mal preberem..
 0   

Janez Šturm @jj65 2. Dec 2007, 16:49

Poglej tudi Contax-a 645. Optika je Zeiss. Lp J
 0   

Olaf @Olaf 2. Dec 2007, 17:48

No, Fujifilm GA-645i ima vse kar želiš - autofocus, ojster objektiv (normalen, 60mm) in je več kot priročen. Cena? Z nekaj sreče ga lahko dobiš za okoli 250€ na e-bayu.
Imaš pa še praktično enaka modela, z drugačnimi objektivi GA-645Wi (široki kot, 45mm) in pa GA-645Zi (zoom objektiv).
 0   

zaba @zaba 23. Jan 2008, 12:52

No tkole. Hvala vsem za komentarje. Sem se medtem že kar neki stvari nauču, in stvar je sledeča: uvidel sem, da za mal dnarja dobim res mal muzke. In sem se odloču, da grem do konca. Pljunem keš in bo mir. Ampak, jasno težava:
Contax je propadel, Pentax ne prodaja več MF aparatov (po zagotovilih SLO uvoznika Beseničarja), Fuji jih prodaja, ampak se jih v Sloveniji ne da kupit (spet Fuji-Slovenija uvoznik),
Meditrade (Hasselblad) mi sploh ne odgovori na dva maila, (ja, potem si pa res želim kupit vašo opremo, če mi že na mail ne odgovorite)...
Ostane mi samo še Mamiya, kjer ne najdem zastopnika za Slovenijo.
Pa še njihove leče mi niso ravno najbolj pri srcu.
Torej, pripravljen sem pljunit več kot 20kEUR za par škatlic, ampak v moji ljubi državici to očitno NE MOREM!
Še dobro, da me pot vsaj enkrat na mesec zanese čez lužo, in dobim tam res vse kar si zaželim. Ampak, vsaj enkrat sem hotel imet domačo poprodajno podporo, in vse kar pač paše zraven. In sem se zmotil.
Tako da, ljubi uvozniki in prodajalci, ne jambrat...še predobro vam gre.
Če pa slučajno kdo ve za koga, ki tako robo prodaja, in nudi zraven support, pa le na dan z besedo!

LP Žaba
 0   

iztok @izo 23. Jan 2008, 13:01

a se razumemo prav, 20 000 €? bigeek
za ta dnar ti bodo vse zrihtali, hehe
za podoro v naprej najbrž ostane samo kakšna mamiya in pa hasselblad, ker so začeli delati digitalne modele in hrbte.
ena fajn varjanta je recimo mamiya 645 afd z zd digi hrbtom (en zelo fin komplet se zdej prodaja na bolji, baj d mimo), ki seveda sam košta 10k jegrov, čeprva bi rabljenega kje dobil ceneje, mogoče.
phase one hrbti so pa najdražji, če prav vem, vendar naj bi bili zelo dobri.
 0   

zaba @zaba 23. Jan 2008, 13:10

Bodo, ja...židje v BHPhoto, tko kot že doslej za vso digitalno robo. (Pa se jo kar nabere)
Tut jest nisem mogu verjet, da je to mogoče. Ja, kaj nej, pol pa nej prodajajo svoje kompakte po 199,99 EUR/kos... Sej bojo itak rekli, da majo s tem največ zaslužka.
Vsakmu svoje. Jest sem hotel samo delit z vami mojo izkušnjo.

LP Žaba
 0   

iztok @izo 23. Jan 2008, 13:18

še enkrat, pripravljen si dat 20 tisoč evrov za mf foto opremo? kr za tak dnar meni ne bi bilo noben problem čez lužo skočit ipd kjer do lahko cene tudi do polovico nižje včasih, ali pa vsaj kam v nemčijo ipd. za podporo se itak ne sekiraj preveč, kdo ti bo pa kaj poštimal pr nas, sej itak ali samo novo dele naročijo (elektronika ipd) ali pa dajo kam ven poštimat, če gre za kaj bolj kompliciranega za rihtat. evropska garancija pa naj bi veljala po vsej eu, zatto bi bmo mogoče boljš na stari celini vzet.
 0   

iztok @izo 23. Jan 2008, 15:14

o tesm prej govoril glede mamiye
http://photocamel.com/forum/medium-large-format-forum/26083-handsdown-review-zd-back-645af-dii.html
 0   

Bostjan @Archie 23. Jan 2008, 17:52

Ja, z določenimi zadevami pri nas so težave.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati