0 

Grega @pajo 4. Dec 2007, 08:52

Torej, za backpackerski dopust bi si rad omislil kompakta za v zep, ker mi nekako vec ne sede trogat DLSrja okoli po svetu.. (neprakticno, drago, glede na to da so mi enega ze drpnl iz ruzaka:()

Torej, kategorija kompakt, vsec mi je siroki kot, torej 28mm in glede na odsotnost stabilizatorja pri prejsnjem zepnem sonyju sem se zagrel da naslednja fotka to pac mora imeti, ker so casi absolutno predolgi za mojo tresoco roko.

Na dpreview sem po teh kriterijih izbrskal Panasonica Lumix DMC-FX3, ki naj bi bila po njihovem mnenju zelo uredu fotka. Je to torej upravicen nakup, ali ima kdo se kako durgo (po moznosti boljso) idejo?

P.S.
Leica ima tudi nekaj takega v programu, samo ne najdem nobenih solidnih testov na netu, na dpreview jih pa tudi ignorirajo na reviewih, nevem zakaj.. no
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 4. Dec 2007, 10:39

Jaz sploh nebi razmišljal o drugem, kot o enem izmed teh treh:

Canon Powershot S1-5: 5-ka ima možnost zunanjega flasha, so pa malo robusten in ne gre ravno v žep, ni ravno širokokoten a baterije trajajo in trajajo (za popotništvo sigurno hvaležna lastnost). Dela na AA baterije, tako da jih lahko dokupiš na vsaki benzinski pumpi.
Olympus SP-350 - fantastična slika, hude barve, s predlečo prideš na 26mm (cena okoli 100€), ima ravno tako možnost zunanjega flasha. Baterije kuri razmeroma hitro, a ima samo 2 AA notri, tako da pač malo bolj menjuješ. Dobro je, da ima optično iskalo, tako da lahko monitor popolnoma izklopiš in res varčuješ z energijo, če je treba. Lepo gre v žep, ker je majhen in kompakten. Objektic se popolnoma pospravi v body, izboklina za roko pa je prijetna za držanje. Jaz ga imam že več kot leto in sem zadovoljen.
Canon Powershot S5 - za moje pojme vrhunski kompakt, ki združuje pozitivne lastnosti obeh zgornjih. Majhen, kompakten, z zunanjim flashem in optičnim iskalom. Ima skoraj vse kar imajo veliki, obregnil bi se samo na Canon baterijo (in ne AA) ter precej drago širokokotno lečo. Če Oly crkne, bo to moj naslednji kompakt.

Sicer pa sem pri sebi ugotovil, da še vsakič ko sem pustil SLR opremo doma, sem to odločitev obžaloval. Pač nosiš tistih par kil več, ampak fotke pa ostanejo za vedno. Tako, da vseeno razmisli.

PS: lahko ti je v pomoč tudi en moj blog post.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Grega @pajo 4. Dec 2007, 16:31

Amm, za S5 si nastavil napacen link, ampak nic hudega, tako sem dobil povezavo na R7, oz naslednika R9, ki je nekako isti, samo da so vkljucili se RAW podporo,vecji ekran in 12mp namesto 10. Imas kaj izkusenj z tem aparatom mogoce, na testu so ga mocno pohvalili, tudi slike izgledajo odlicne. Razen tega da ima isti majhen senzor kot ostali canonovi kompakti in tako proizvaja malo vecji sum pri visjem ISO-tu, je aparat po mnenju ocenjevalca eden najboljsih kompaktov ta trenutek.
   0 

Peter @Focus 4. Dec 2007, 18:50

Po vrsti od najbolšega (1. je najboljše 10. je najslebše):

1. Canon PowerShot G7
2. Leica V-Lux 1
3. Sony Cybershot DSC-R1
4. Panasonic Lumix DMC-FZ50
5. Panasonic Lumix DMC-FX100
6. Fujifilm Finepix S9600
7. Ricoh Caplio GX 100
7. Sony Cybershot DSC-N2
8.Casio Exim EX-Z 1050
9. Pentax Optio A30
10. Canon Powershot S5 IS
   0 

Grega @pajo 4. Dec 2007, 18:59

Ah, oprosti Nikio, sele zdaj sem dojel da v tretjem opisu pravzaprav govoris o G7, samo tip aparata je biu napacen. Res, prebral sem cel G9 opis, in edini minus ki ga widim je 35mm, kar se da seveda popraviti z leco (za 150evro, res malo zasoljeno). Mislim pa da ima cisto prevec plusov pred ostalimi (posnetki na dpreview so fantasticni za kompakta) da bi ga ignoriral zaradi odsotnosti sirokega kota. Mislim da bo to to, hvala za nasvet!
   0 

steppenwolf @steppenwolf 4. Dec 2007, 19:56

Če lahko malo reklame nardim, moj prijatelj prodaja Olympus 7070, ki je odličen aparat. Samo njemu nekako ne sede, pa moti ga slabša podpora filmčkom. No kakorkoli, pred kratkim (ca 2 meseca) so mu ga v garanciji zamenjali za novega, ker je imel neko smet v displeju. In sedaj ga tako po malem prodaja. Samo hoče zanj dobiti kar okrog 300 Eur.
Če te zanima, ali pa koga drugega, naj mi pošlje zasebno sporočilo, pa bom posredoval kontakt.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati