0 

Iztok Medja @Media 4. Dec 2007, 13:51

Zdravo!

A mi lahko kdo razkrije, s katerim plugin-om / efektom / postopkom lahko pri portretirani osebi dosežemo že kar nekako plastičen videz kože, ki zakrije nepravilnosti na koži? Načeloma mi ta efekt niti ni všeč (kot skoraj večini, če je pretirano uporabljen), vendar sem se znašel v situaciji, ko bi ga res potreboval. Do sedaj sem portrete rahlo popravljal z layer mask-i in blurom, ampak to ni isto.

Primer bi lahko bil tole:
https://www.slo-foto.net/galerija_slika-35563.html

Vnaprej hvala za odgovore in svetel dan!
   0 

roman @romeno 4. Dec 2007, 14:21

En član Slo-Foto je na svojem blogu ta Tutorial objavil.

http://djure.blogspot.com/2007/09/moj-workflow-pri-portretih.html

LP Roman
   0 

Iztok Medja @Media 4. Dec 2007, 15:05

Hvala! Ta način mi je sicer ze poznan iz drugih tutorialov, čeprav je avtor dodal par zanimivih cak...
Ampak kot je notri omenil: "Ta tehnika je super, saj poleg tega, da lepo zgladi kožo, pusti detajle in ne da tako plastičnega izgleda, prav tako pa izenači tone kože in zabriše močne sence."

Jaz pa iščem prav način plastičnega videza kože, to bo moral bit kak plugin pomoje...
   0 

roman @romeno 4. Dec 2007, 16:43

Poizkusi z kakim noise ninjo. ali pa kakim drugim programom, ki odstranjuje šum.
   0 

Kris @kris 4. Dec 2007, 17:00

Lahko poskusiš tole:
- Dupliciraš layer
- Blend mode na Overlay
- Invertiraš sliko (CTRL+i)
- Filter > Other > High pass na 10
- Filter > Blur > Gaussian blur na 1
- Klikneš na layer mask in povrneš stvari okrog robov, oči in ust itd.
- Združiš layerje
- Izbereš orodje Smudge tool in se s krožnimi gibi
še malo sprehodiš po koži da dobi še bolj plastičen videz.
- Lahko pa na tem mestu poizkusiš tudi Filter > Blur > Surface blur
   0 

Hakan @Hakan 4. Dec 2007, 18:06

Media je napisal/a:
Hvala! Ta način mi je sicer ze poznan iz drugih tutorialov, čeprav je avtor dodal par zanimivih cak...
Ampak kot je notri omenil: "Ta tehnika je super, saj poleg tega, da lepo zgladi kožo, pusti detajle in ne da tako plastičnega izgleda, prav tako pa izenači tone kože in zabriše močne sence."

Jaz pa iščem prav način plastičnega videza kože, to bo moral bit kak plugin pomoje...

Saj kaj pa je iz tega tutoriala problem narediti že malo plastike. Na koncu ko vse opraviš, naštimaj na zadnjem layer-u opacity, v tvojem primeru ga zvišaj. V tem tutorialu je napisano da je primerna vrednost 45% in svetujem ti da najprej nastaviš na 45% in potem ko končaš zvišaš opacity.

Pri temle primeru sem malo opacity povišal(povišal od 45%) in je meni kar lepo, če bi hotel še bolj plastično, ga lahko še bolj zvišaš:

Še crop:

0 

Iztok Medja @Media 4. Dec 2007, 18:50

Msilim, da sem zdaj dobil odgovor(e).
Hvala lepa še enkrat vsem!
   0 

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati