0 

Daniel @daneb 9. Dec 2007, 11:02

Kupil sem foto aparat Olympus 790 SW, zraven sem dobil disk za OLYMPUS Master 2 program za obdelavo slik katerega pa moj računalnik zavrne in pravi, da je združljiv samo v okolju Windovs jaz imam pa naložen Windovs XP profesional Slovenski.
Sprašujem kaj naj naredim, da bi lahko obdeloval in nalagal slike iz foto aparata.
Zadovoljen bi bil tudi s programom Cam media master, če se da z interneta kje naložiti.
Zahvaljujem se za vsak nasvet.
LP D
   0 

Robert @Robert1975 9. Dec 2007, 12:29

Jaz se zaradi tega sploh ne bi sekiral. Sicer ne vem kaj je vzrok, da ti program ne dela, mogoče moraš še kakšne driver-je naložit, čeprav dvomim. Ti programi so pa itak krepko omejeni, tako, da bi jaz na tvojem mestu za obdelavo slik uporabil PS, če imaš XP-je potem pa itak ni problem dol slik dajat. Poveži fotkič in računalnik preko USB kabla ter vžgi fotoaparat. Windowsi ti bodo zaznali fotoaparat in odprlo se ti bo okno z raznimi možnostmi. Tu izbereš čarovnika za prenos slik na računalnik in zadeva je rešena.

Lp,

Robert
   0 

Daniel @daneb 9. Dec 2007, 23:33

Hvala Robert, zadevo sem že rešil za silo. Popravke mi bo pa pomagal narediti vnuk, ki za silo obvlada Angleščino. smile
Kaj si mislil s tem, da bi za obdelavo slik uporabil PS ? Kaj je PS ? smile

LP Dane
   0 

Robert @Robert1975 10. Dec 2007, 07:56

daneb je napisal/a:
Hvala Robert, zadevo sem že rešil za silo. Popravke mi bo pa pomagal narediti vnuk, ki za silo obvlada Angleščino. smile
Kaj si mislil s tem, da bi za obdelavo slik uporabil PS ? Kaj je PS ? smile

LP Dane

Mislil sem na Adobe Photoshop.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Dec 2007, 08:18

Adobe Photoshop ni primeren za začetnika.

Za urejanje fotografij raje priporočam Google Picaso:
http://picasa.google.com/
   0 

Robert @Robert1975 10. Dec 2007, 11:44

Lucifix je napisal/a:
Adobe Photoshop ni primeren za začetnika.

Za urejanje fotografij raje priporočam Google Picaso:
http://picasa.google.com/

Za urejanje ja, za obdelavo pa ne (glede na moje potrebe seveda). Jaz sem takoj začel s Photoshopom, ker me je Picasa že na začetku omejevala. Daneb probaj oba, potem pa se glede na tvoje potrebe odloči. Kot pravi Lucifix, Picasa je zelo enostavno, mogoče bo za tebe dovolj. Imaš še en dober pripomoček Adobe lightroom. Jaz sem si ga danes namestil, tako, da moram zadevo še preučit.
   0 

iztok @izo 10. Dec 2007, 11:49

lightroom je v bistvu sfriziran fotošop za fotografe in po mojem najboljše all-in-one zadeva do zdej. če rabiš še dodatne funkcije (retuša itd) pač vazmeš še polni ps zraven.
   0 

Daniel @daneb 11. Dec 2007, 07:12

Hvala vsem za odgovore, zaenkrat bom uporabljal Picasa 2, Photoeditor in OLYMPUS Master 2. Olympus uporabim, ko je potrebno na sliko dodati datum in uro kar pa v picasu ni možno, vsaj jaz nisem našel načina za to možnost. Jaz sem že bolj v letih in se bolj počasi učim.
LP Dane idea

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati