0   

Rok @Rok7 9. Dec 2007, 22:17

Zivjo!

Rabim en naset prodajam svojo opremo! In sm na mail dobu določeno ponudbo, nimam pojma iz kje napisana je v anglescini, da kupi mojo opremo nad ponujeno ceno, ker ima njej 8 letni sin rojstni dan! Ampak potem se kle zacne da nej bi jaz, poslov to opremo v nigerijo, in ona mi nakaze dnar na moj racun ki ga ji morm povedat, naslov podatke in vse! Men se zdi vse to skupaj zelo zelo sumljivo! Ce ma kdo podobne izkusnje ali vsaj ponudbe nej mi prosim svetuje?!

Hvala lepa ze v naprej Rok
 0   

Bravo @Bravo 9. Dec 2007, 22:26

Nimam še nikakkršnjih podobnih izkušenj.
Vendar bi rekel takole.
Nikakor ne pošiljaj opreme dokler ne dobiš denarja.
Ne vem pa ,če niso možne tudi kakšne zlorabe tvojih podatkov ,ki naj bi jih posredoval za
prejem denarja. confused
 0   

Peter Atanackov @Geo 9. Dec 2007, 22:28

Amm ja en te hoce zascamat, ne it v to. Sem slisal al prebral nekje da taksnih zadev je veliko na ebayu in da prodajalci sploh ne sprejemajo ponudb iz taksnih drzav.
 0   

misfits @misfits 9. Dec 2007, 22:28

hm, jaz temu nikakor ne bi verjel. Imaš oglas kje na tuji strani ali na bolhi?
Zakaj bi nekdo ponudil več kakor je cena, verjetno ne gre za kak eksotični primerek foto opreme a?
 0   

Rok @Rok7 9. Dec 2007, 22:37

na pač oprema je 350d+ oprema ampak, mi je čudn vse ze naslov mi je posredovala, in pač mi je rekla se zravn, da nej ji dam račun celotno ime, ime banke, in namen nakupa, kaj prodajam? in ze prvo ne vem kaj bi 8 letni fant počev z tako opremo!!! ja oglas imam pa na bolhi
 0   

Rok @Rok7 9. Dec 2007, 22:49

Hello,

Thanks for your mail.

Well actualy I need the item for my son schooling in Nigeria as a birthday gift. And the birthday is coming up in 8 days to this time. So i will like you to make the shipment by DHL to my son address below.

Kola Segun
20 Akinsanmi stret Idi Oro Ekotedo
Ibadan
Oyo State
23402
Nigeria
+2348086831669

So i am going to give you Eur 1,400.00 + the shipment cost by DHL And i will be making the payment through Bank to bank transfer to your account so the information below will be needed as soon as possible for the transfer.

Full Name
Bank Name
Account Number
Item Name
Country

Thanks & Regards
Mrs Mary James.

tkole pa zgleda ponudba
 0   

MareŽ @maremare 9. Dec 2007, 22:59

stari, pejt odprt nov račun na banko, naj bo prazen, pošlji jim podatke, javi jim naj ti nakažejo, pejt na banko, z novega računa prenesi na svojega, pošlji jim robo.
 0   

J @Natrix 9. Dec 2007, 23:01

Če ti nakaže denar pa ga dol vzameš pa potem pošlješ ne vem kakšen problem bi lahko bil.
z tistimi podatki pa kej velik ne morejo narest...Samo ne vem kdo bi bil pa tako nor da bi ti denar nakazal predn ima zagotovljeno da boš poslal confused
 0   

miha @negai 9. Dec 2007, 23:07

Mama gugl vse najde upset , zgleda da ta tipo kupuje velik za svojega sina in ravno iz slovenije devilish link slo tech

jst bi mu dal take kul podatke:

Joško Jebič
Penix banka
222266662222
Ultra dolg pTiček
EX YU
 0   

Gregor @feri666 9. Dec 2007, 23:28

Dve leti nazaj sem tudi jaz prodajal fotič na bolhi in dobil podoben mail:

Citiram:
> > Dear seller,
> > I'm interested in the item you have on sale,a Canon PowerShot G6 .I
> > would like to know if the price can be reduced.
> > You can send me a mail.I await your reply.
> > Best Regards,
> > Dr. Daniel White
> > London,
> > England.

Za foro sem mu odgovoril, da lahko spustim ceno in dobil odgovor:

Citiram:
> hi,
> Thanks for the reduction.But the most important thing though
> is the item being in good condition as i would like you to send it
> to my colleague in Nigeria as a birthday gift and i wouldn't like
> any that would tarnish my image.I would have loved to do the
> shipping myself but it would cost much more resending from
> my place and moreso,i have a very busy schedule.
> Do find out the shipping cost of sending the item to my colleague
> via united parcel service(UPS) and inform me about the total amount
> i will be paying to you.
> Also i would like to know if you would prefer payment through
> bank transfer.i await your reply.
> Warmest Regards,
> Dr. Daniel White.
>
>
> note:
>
> This is my colleague's contact information which
> i believe you will be needing to calculate the shipping
> cost via united parcel service(UPS):
>
> Kunle Williams
> No. 20,Ede Road,
> Ile-Ife,Osun-State,
> 234036,Nigeria.

Pol pa se mi ni več dal hecat s tem. Ne vem, v čem je fora, ampak nekaj ziher ni vredu s tem.
 0   

mart @jazy 9. Dec 2007, 23:34

ej sam mam prijatla iz nigerije in to blizu ibadana veckrat me je ze opozoril da je pri njih veliko goljufou ki te poskusajo na taksne nacine kot tebe ogoljufat.......dej pozabi na prodajo tej gospe v nigerijo ce hoces imet cisto glavo, saj se bo nasel kaksen tu iz slo. ki ti bo kupil apart........
l.p
 0   

J @Natrix 9. Dec 2007, 23:35

lahko jih za**** thumbsup
Rečeš jim da si poslal in bi rad prejel nakazilo. Odpreš nov račun in čakaš...

Scam je 100%.
 0   

iztok @izo 9. Dec 2007, 23:55

folk, dejte z trezno glavo razmišljat pr takih zadevah in kot vedno: osebni podatki (da ne govorim o raznih bančnih računih ipd) niso za vsakogar, še posebej za nekoga, ki ga sploh ne poznaš oz je iz tujine.
kdo za boga iz nigerije bi šel kupovat en dslr ve ni sloveniji, pa kaj vam ni jasno. očitno je pr nas še vedno dost takih, ki jih lahko obrneš na tak ali drugačen način.
pamet v roke!
 0   

Aleš @lial 10. Dec 2007, 06:32

Rok7, če bi rad da te kdo obere, potem vem za lažjo pot - v nedeljo na avtomobilskem sejmu v Ljubljani lahko staviš, pod katero škatlico je kroglica.
Cigo ki je spreten (in ima še tri kompanjone, dva dobivata, tretji pazi na okolico, okrog sebe) te bo solidno obral v manj kakor petih minutah. Z malo sreče, ti bo na koncu še žepar dvignil denarnico, pa tega sploh ne boš čutil.

Ne rabiš nobene Nigerije za to da te okradejo, ja.

Na kratko: Nigerijski posli ? Rofl Rofl Rofl Rofl
Čim prej pobriši ta meil in pozabi vse skupaj!

LP

Aleš
 0   

Damjan Gerhold @Gerholdd 10. Dec 2007, 08:17

včasih so tako kupovali avtomobile in motorje ...
You Know "that look" women get when they want sex? Me Neither.
 0   

Rok @Rok7 10. Dec 2007, 08:46

Fantje hvla za nasvete, sej sm biv ze od zacetka odlocen da ne bom prodaju tako, ampak me je zanimal ce ima kdo podobne izkusnje, ker pac tok neumen pa nism da bi reskeru kej tazga! In to da bi odpru nov racun sm ze razmislu, ampak bog ve kaj oni lahko pocnejo z mojimi podatki! Edin ce bi mi kak reku da je zadovoljen biv pa tko k je tko prodov biggrin pol bi verjetno reskeru tko pa ne bom!

Hvala vsem za pomoč
 0   

Bostjan @Archie 10. Dec 2007, 11:12

http://empegbbs.com/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/281186/site_id/1#import

Podobno psiemce, isti nateg!

Vtikpaj nigerian scam na ggoglu pa bo vse jasno.
 0   

nejc @jetforce 10. Dec 2007, 12:17

Sem dobil čisto isti email. Za neki rojstni dan kao. Da naj ukinem bid na ebayu in prodam njemu.. Pa mi je fake paypal email poslal..

To je scam
 0   

mart @jazy 10. Dec 2007, 13:09

dej ti tej zenski tvoje ime in ji reci naj ti poslje denar po wester unionu ,,, pa cakaj na reakcijo !!!!!!!!!!!
 0   

nejc @jetforce 10. Dec 2007, 13:10

Ko se to zgodi pa ti napiše da so ji vkradli račun na ebayu smile

No vsaj pri meni je bilo tako

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati