0 

Jernej Lasič @Sviri 10. Dec 2007, 17:29

Pozdravljeni,

danes sem kupil omenjeno sigmo in jo doma stestiral za front/back focus.
rad bi vaše mnenje, zgleda da ima objektiv malo frontfocusa. zanima me, ali je to še v mejah normale ali bi bilo bolje zamenjati/servisirati objektiv.
prodajalec pravi, da je lahko odstopanje tudi v body-ju (400d), pa me zanima ali je to res.
Kako je s servisiranjem? koliko cajta traja. Malo mi svetujte prosim, kaj i vi storili...
Naj povem še, da menjava objektiva ne bi smela biti problem, kakor trdi prodajalec... se splača menjat?

Še slika (slikano po navodilih, kot 45 stopinj, 2.8 blenda...)

0 

Stane Crnjak @staneC 10. Dec 2007, 17:52

Je malo FF, ja. Idealno bil bilo več globinske ostrine za kot pred testno črto. Naredi pa 20 posnetkov in še ročno nastavi fokus.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 10. Dec 2007, 17:53

to so sigme... in canoni (sploh novejši)

če si zadovoljen s fotkami obdrži, če ti bo to skvarlo fotke menjaj...
   0 

Aleš @lial 10. Dec 2007, 18:37

Meni se zdi 6mm front focusa preveč, predvsem glede na oddaljenost od karte. Če si delal po navodilih in je ta cca 40cm od objektiva.
Poskušaj še s kakšnim drugim objektivom, ki ga imaš, potem boš videl, če gre res za napako v bodiju, ki je tudi možna in se jo da dokaj enostavno nastavljati. Če imaš orodje in mirno roko, seveda. Sicer naj to naredijo v servisu.

P.S.: sicer pa - kdo ti je kriv, ker nisi nabavil dragulja, zdaj te pa Focus zafrkava??!! grin grin grin
   0 

Gregor Gomboc @George 10. Dec 2007, 19:14

Ni to problem sigme......... Tudi Canon L je za u k****.
Ker z 24-70 slika več žena in ker se napaka ne pojavi na vsaki fotki sem sumil napako uporabnika, vendar : na 24mm ima cca 20cm backfokusa. Na 70mm je OK.
50/1,4 po testiranju nekaj mm frontfokusa..... coldshower
Naslednji teden nesem na Fotomehaniko da jih uštimajio.
   0 

iztok @izo 10. Dec 2007, 19:15

ja, jr kr nekaj frontfocusa, se mi zdi. malce mi je že tečno pisat o teh ff/bf problemi, pa vseeno še enkrat: prva misel bi seveda bila, nesi zamenjat in se ne sekiraj, ampak pol imamo spet začaran krog, ko slabi primerki krožijo naokrog (pa tudi ni glih ziher, da bo nadomestek boljši). če je zadeva nova oz. v garanciji, mora biti zastopnik objektiv poštimat, ker definitvno ne gre za izpravno stvar in to vsekakor dej jasno povedat, ti nima kaj "mutit".
   0 

Gregor Gomboc @George 10. Dec 2007, 20:33

Včasih se mi zdi, da bi moral bil presedlati na Nikon-a.
Res da je lečovje še dražje, se pa zdi, da vsaj dela BP.
   0 

iztok @izo 10. Dec 2007, 20:40

glih tako imaš lahko problem na nikonu kot na canonu, pa rajš ne bom v to rinil, ker bo takoj plaz kritik, da ni res.
   0 

Danijel Žagar @Danijelz 10. Dec 2007, 21:03

Jaz sem imel isti problem s skoraj enako Sigmo (non-macro) na 350D, na servisu so mi FF odpravili. Zamenjaj, poskusi najti točen primerek. Če ne najdeš boljšega kot je ta, naj ti servisirajo skupaj z bodyjem tam, kjer si kupil, saj je lahko problem tudi v ohišju. Če ti sfali na različnih objektivih, potem je nekaj narobe (tudi) z bodyjem.
Se mi samo zdi, da 350D in 400D nimata ravno najboljšega AF?

PS: poskusi z Nikonom, D200 zdaj že za tabo mečejo devilish
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Dec 2007, 21:06

izo je napisal/a:
glih tako imaš lahko problem na nikonu kot na canonu, pa rajš ne bom v to rinil, ker bo takoj plaz kritik, da ni res.

Je res, je.
   0 

misfits @misfits 10. Dec 2007, 21:14

Ja, sam, da je za Canon vsak drugi objektiv "pohabljen", za Nikon pa mogoče vsak deseti bigrazz
   0 

Jernej Lasič @Sviri 10. Dec 2007, 23:50

hvala, bom jutri še malo stestiral zadevo in po potrebi poklical prodajalca.
zadevo sem kupil preko http://www.sigma-si.com/.

bi bilo pa najbrž najbolje, da grem tja z chartom in stojalom in tam zadevo sprobam, kaj pravite?
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Jernej Lasič @Sviri 10. Dec 2007, 23:59

še nekaj, kje se objektive servisira in ali je zastonj, če so še v garanciji? Koliko časa traja servis?
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Miha @Fantocci 11. Dec 2007, 09:27

Meni so Sigmo 18-200 zastonj-garancijsko porihtali v Sigma servisu v Nemčiji (gor sem jo tudi kupil). Sedaj dela b.p.

Jaz bi jo na tvojem mestu raje dal na servis kot zamenjal. Zraven daj testne slike in bodi prepričan, da ti jo bodo zrihtali. Če pa boš samo menjal, lahko spet dobiš banano. Nima smisla.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 11. Dec 2007, 11:36

Še malo bi vas rabil.. thumbsup

sem testiral danes zjutraj 3 objektive, novo sigmo, fiksno 50ko in 70-200 f4.
rezultati so sledeči:

kot pri 70-200 najverjetneje ni bil 45 stopinj, pa vseeno... ne zadane nobn od treh. zato malo sumim aparat. kaj vi mislite? je z aparatom kaj narobe ali z objektivi. Z 70-200 skoraj mislim da ne bi smelo biti težav, 50 in sigma pa oba zgleda precej enako front-fokusirata. kaj mislite?

PS: kam se te zadeve daje na servis in ali je servis brezplačen, če je še zadeva v garanciji? Če ni, koliko stane?

Bilokakšen nasvet močno dobrodošel! Hvala vnaprej!
   0 

luka @luzdi 11. Dec 2007, 12:24

Men zgleda 50tka z veliko manj frontfokusa kot sigma. Pri 70-200 se mi pa zdi malenkost backfokusa ampak res malenkost.
Ne vem jaz bi to sigmo nesel na servis naj jo popadenajo.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 11. Dec 2007, 12:38

ja, samo kam?
   0 

Anže @AlienW 11. Dec 2007, 13:04

A ni nekam mehka tale 50-ka? bigeek
   0 

mart @jazy 11. Dec 2007, 14:53

imam eno vprasanje , glede tega testa.........fotoaparat mora bit 45 stopinj nagnjen na list in postavljen tolko blizu kot je nakrajsa razdalja ostrenja, , kolk pa mora biti goriscnica naprimer pri objektivu 18mm-15mm
18 mm ali vec ????
   0 

MareŽ @maremare 11. Dec 2007, 16:16

sm šel še jaz testirat sigmo 18-50 2.8 non macro za canon. Test pri 2.8 in 50 mm mi je dal 10mm back focusa.

Test canona 50 1.8 pa 4mm front focus.

Testiral po navodilih, ki sem jih dobil tukaj
http://www.dphotojournal.com/download-free-focus-test-chart/

Kje lahko te zadeve poštimam? Canon je v garanciji, sigma ne.Canon na uradnem servisu a ne, kje pa sigmo?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati