0 

Marjan Krebelj @Nikio 11. Dec 2007, 15:32

Zadnji tedni so ta rumenim dali krila, tisti, ki pa še prisegamo na rdeče (v strogo fotografskem smislu) pa moramo molčati. Jaz nameravam izvesti v naslednjih mesecih dolgopričakovani prehod na digital (imagine that!) in kar ne vem kaj bi.

Pravijo, da se na spomlad obeta 3d ali 6d, kakor ga že imenujemo, ampak kot berem, je Photokina šele jeseni in tam se naznanja take stvari. Jaz bi pa digitala kupil najkasneje marca. cry
Fora je v tem, da ciljam na rabljen 5d, ki še drži in drži ceno, kar je na nek način (ne)razumno, ker je 2 leti star model.

Torej: kaj za vraga dela Canon??? Valda so vedeli za Nikonove poteze, špijone valda imajo... Bojo odgovorili spomladi? Bojo sploh?
Blog - Portfolio[/size
   0 

iztok @izo 11. Dec 2007, 15:56

kaj maš za razmišljat, 5d je edini ff kolkr tolk doseglijv dslr trenutno, rabljen pa itak. pr vsakem fotiču prej ali slej zgubiš. vedno bo en nov fotič na pohodu, tolk kot boš vmes zmetal za film, bi lahko že pol fotiča imel biggrin
in ne vrjamem, da bo cena tolk dost padla z prihodom 6d-ja (al pač kar bo), da bi se treba čez balkon metat, da nisi čakal.
kupiš, fotkaš, amen.
   0 

rokin_ @rokin_ 11. Dec 2007, 16:08

Kako kaj dela Canon? Sej so vam dali vn 1d III (sicer polomijo), 1ds III, 40D.
Če pa hočeš dostopen FF pa itak samo 5D. In če maš čas do marca...do takrat bo sigurno dostopno že kaj novega.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 11. Dec 2007, 16:12

5d je trenutno precenjen... nad 1.5k € pa že raje na film tolčem.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Andrej @blur 11. Dec 2007, 16:26

brez skrbi, da tako velike firme vedo kaj delajo.

če ti je 1500 preveč pa šklocaj na film.

drugače pa si nabavi 40d slikaj z njim, ko pa bo na voljo "6D" za prodaj in menjaj. mislim da ne boš imel nobenih težav prodati 40d.

to razliko, ki jo boš izgubil bi pa tako ali tako na filmih in razvijanju potolkel..
   0 

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2007, 18:32

Mislim, da se 5D ne splača kupit. Če si toliko čakal, počakaj še malo. Sploh če hočeš FF. Če pa ne, bo pa 40D solidna izbira. Ampak. Na tvojem mestu bi jaz počakal oz si kupil nekaj poceni. Kakšen 350D, ki ga imaš potem lahko za drugi body...
   0 

Ban @Ban 11. Dec 2007, 19:40

staneC: zakaj misliš, da se 5d ne splača kupiti? Kar se cene tiče, se tudi meni zdi nekako previsoka.

Upam, da bo cena 5d do spomladi padla na recimo tam okoli 1200€(sedaj se ga dobi za 1900). To bi bilo pa pomoje super. [/img]
   0 

Andrej @blur 11. Dec 2007, 19:57

staneC je napisal/a:
Mislim, da se 5D ne splača kupit. Če si toliko čakal, počakaj še malo. Sploh če hočeš FF. Če pa ne, bo pa 40D solidna izbira. Ampak. Na tvojem mestu bi jaz počakal oz si kupil nekaj poceni. Kakšen 350D, ki ga imaš potem lahko za drugi body...

kolk pa misliš da bo novi 5D?

če mene prašaš je 40d precej primerljiv kakovosti slike 5D. kar sem na hitro raznih testov gledal.

kot je rekel stane bi si tudi jaz nabavil nek body pa potem menjal ce že. mogoče bi štartal z 40d ali 30d ki je precej dober fotič. mogoče ne bos čutil potrebe po FF ala 5D.

lp
   0 

Lenart Senica @lenyn 11. Dec 2007, 20:04

Nikio da ne bo čutil potrebe po FF? Rofl

5D je trenutno master, in dokler konkurenca ne bo dala ven kaj podobnega (FF!!!), bo master. In dokrat Kenonu eventuelno ne bi bilo treba menjati oziroma prenavljati 5ke.
Ni vse v kvaliteti slike, AF, ohišju, hitrosti ... Ni vedno vse v tehniki. Včasih je važna velikost. Senzorja.
   0 

Gorazd Zupančič @Zupi 11. Dec 2007, 20:58

1200€ bo kvečjemu ko uleti naslednik (pa še to seveda rabljen), ni šans da se ga bo dal dobit pred lasniranjme naslednika za ta denar

Kdor skoz čaka pa itak nikol nič ne kup.
   0 

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2007, 21:16

Zakaj se ga ne splača kupit? Ker je že dve leti stara tehnologija in ker se v kratkem pričakujejo novosti s starni Canona. OK? Tisti, ki je pred 3.meseci kupil Nikon D200 danes verjetno ne skače od veselja. Jaz vem da ne bi. Sploh ni govora o slabih in dobrih fotografijah, o APS-C vs FF senzorju, AF, ohišju,.... stars
   0 

Miran @Fotograff 11. Dec 2007, 21:30

Hm, po moje CANON spi, v zadnjem izvodu revije DIGITAL CAMERA (original angleška) ima NIKON D80 , bolšo kakovost slike v JPG kot CANON 40D. ?? no
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 11. Dec 2007, 22:44

lenyn je napisal/a:
Nikio da ne bo čutil potrebe po FF? Rofl

Ha ha... tole je v nulo... na zid si bom pribil screenshot tega posta biggrin
Ja, jajca so tile mali senzorji... Vsaj zame...
Blog - Portfolio[/size
   0 

Andrej @blur 11. Dec 2007, 22:59

Nikio je napisal/a:

Ja, jajca so tile mali senzorji... Vsaj zame...

dej tole malo bolje razloži .... zakaj že????
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 12. Dec 2007, 01:30

@blur:
Zato, ker ti spremenijo identiteto vseh objektivov in ker jih zaradi cropa nimaš izkoriščenih, kot je predvideno! Tudi optične napake so zaradi cropa bolj očitne.
Ker izgubim širokokotnik, 50 mm in vsaj še 85 mm, ker "moram" kupit vsaj enga plastičnega cilindra, zaradi česar sem na dražjem, kot če bi kupil FF.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Ime Priimek @dunda 12. Dec 2007, 05:32

Canon je za zmerno ceno (če upoštevaš Cash back za dobrih 900 evrov) konec poletja ponudil 40D. Odličen aparat in če kdo gleda v tem cenovnem razredu, potem "go for it".

5D je nekoliko starejši, je pa zato relativno cenejši (kot je bil in kot bo nova verzija).

Imaš tudi višji razred, ki je prenovljen letos.

Je pa res, da je Nikon letos naredil večji preskok, saj je bil v zaostanku. Canon pa se zadnjih nekaj let drži svojega tempa in logike. Tako sem prepričan, da bo novi 5D precej podoben 40D (pač v FF svetu in več pikic). Nekateri so skoraj prezahtevni.

Sodelavec ravno razmišlja kaj naj kupi - doslej je imel Nikona D100, sedaj pa gleda D200, D300 ali Canon 30D ali 40D. Pač - če imaš za zapraviti 2000 evrov, boš izbral Canona, če imaš 3000 evrov pa Nikona (predvidevam, da gre malo vsaj tisočak za lečovje v tem razredu). Če imaš 4000 evrov pa spet Canona devilish

Dejstvo je, da marketing naredi svoje. Spomnite se, da bi štiri leta nazaj sanjali o darilu kot je Canon 40D. Pomislite, da so silno redke fotografije, ki je s 40D (ali D200) ne bi uspel narediti. Razen kakšen šport, kjer hitrost pomaga in kakšna res vrhunska zadeva - ampak vprašajmo se - ali to res potrebujemo. Ali gre bolj za marketing, ki nam pritiska na možgane.

Sam bi danes - če bi začenjal iz ničle - vzel Canon 40D, Tamrona 17-50, Canon 70-200 in mogoče 50 f1.8 - skupaj cena blizu D300 (ki sicer ponuja nekaj bonbončkov več), vendar že tudi lep komplet objektivov.
   0 

Stane Crnjak @staneC 12. Dec 2007, 07:32

Nikio je napisal/a:
@blur:
Zato, ker ti spremenijo identiteto vseh objektivov in ker jih zaradi cropa nimaš izkoriščenih, kot je predvideno! Tudi optične napake so zaradi cropa bolj očitne.
Ker izgubim širokokotnik, 50 mm in vsaj še 85 mm, ker "moram" kupit vsaj enga plastičnega cilindra, zaradi česar sem na dražjem, kot če bi kupil FF.

To ne pomeni, da so mali senzorji "jajce". Sploh zato ne, ker govoriš o objektivih, ne o senzorju! Za 17-55 f/2,8 ne bi rekel, da je "plastični-cilindraš". Aja, pa če daš FF objektiv na "crop" kamero, je optičnih napak manj, ker dobiš najboljše pri objektivu-sredino. Pa nekomu več pomeni "daljši tele", kot "širši kot". Je pa FF vsekakor prihodnost.
   0 

Andrej @fotokaj 12. Dec 2007, 08:52

Nikio, počakaj še malo. V bistvu bo zate situacija zrela čez leto dni - na predstavitev 5D MarkII ti ne bo treba čakat do septembra, temveč po vsej verjetnosti do vegaškega PMA sejma v začetku marca. Po tem se bo cena 5D gotovo spustila za nekaj odstotkov, ne bo pa to neka drastična pocenitev. Dodaten razlog, da počakaš še leto dni bo pa ta, da bo na Photokini najbrž tudi Nikon predstavil FX aparat v malem ohišju, kar bo spet vplivalo na cene, oba nova aparata pa bosta vplivala predvsem na ponudbo 5D aparatov na trgu rabljene opreme.
Ni pa treba temu človeku "prodajat" aparatov z APS-H tipali, tratite čas.
thumbsup
   0 

Stane Crnjak @staneC 12. Dec 2007, 08:56

Saj ne. Sva mu navedla podobne razloge- padec cen.
   0 

Andrej @blur 12. Dec 2007, 09:24

fotokaj je napisal/a:
Dodaten razlog, da počakaš še leto dni bo pa ta, da bo na Photokini najbrž tudi Nikon predstavil FX aparat v malem ohišju

to se sigurno ne bo zgodilo na PMA. bo treba počakat do 2009 jesen - moje mnenje.

čisto prehitro je da bi Nikon že naslednje leto dal ven FF v malem ohišju saj se bo takrat D3 pri navadnih smrtnikih komaj dobro začel prodajat. potem pa je tu še D300.

Mislim, da bo nikon jeseni predstavil aparat z FF in velikim številom točk v ala D3 ohišju.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati