0 

ales @kody 11. Dec 2007, 23:02

za začetek pri obeh double kit

cena nekje primerljiva

obaže imel v roki in mi zelo sedeta, 400D je premajhen, D40X pa ne vem no...ne sede enostavno bigrazz

torej kaj predlagate
   0 

J @Natrix 11. Dec 2007, 23:18

400D z gripom
   0 

Andrej @fotokaj 12. Dec 2007, 08:55

Moja izbira bi bil K10D. Pravzaprav jaz pri teh dveh aparatih sploh ne bi bil v dilemi ...?
   0 

Miha @mauss 12. Dec 2007, 13:14

ja, K10D
   0 

Olaf @Olaf 12. Dec 2007, 14:11

fotokaj je napisal/a:
Moja izbira bi bil K10D. Pravzaprav jaz pri teh dveh aparatih sploh ne bi bil v dilemi ...?

Se podpišem...
   0 

Ban @Ban 12. Dec 2007, 16:05

K10D je sigurno boljša izbira - v višjem razredi, poleg tega se ga da dobiti že zelo poceni, ker bo Pentax konec januarja po vsej verjetnosti na trg pripeljal njegovega naslednika k20d.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 12. Dec 2007, 16:31

brez dvoma: e-510

nagrajeni fotoaparat, trenutno edini z združenimi funkcijami kot so body is, antidust...
   0 

Andrej @fotokaj 12. Dec 2007, 16:54

uzp6 je napisal/a:
brez dvoma: e-510. nagrajeni fotoaparat, trenutno edini z združenimi funkcijami kot so body is, antidust...

Dandanes so z raznoraznimi nagradami in "nagradami" nagrajeni že skorajda vsi aparati ... Lepo število, najbrž več kot e-510, nagrad in "nagrad" je nabral tudi K10D:
http://www.pentax.co.uk/_uk/photo/products/index.php?cameras&gruppe=digital%20slr&produkt=19095&id=uebersicht
Tudi K10D ima v ohišje vgrajeno stabilizacijo slike, koliko je pa gadget v obliki anti-dust zadev pomemben, naj se odloči vsak uporabnik sam, nekaj pač je. Bojda pri večini aparatov to itak ne dela; najbolje ravno pri Olympusu. Zame niti približno, zna pa Live View, ki ga premore e-510, nekomu res veliko pomeniti in dobro služiti.

Gre pa tudi za različen format slike in posledično drugačen sistem objektivov, med Pentaxom in Olympusom; slika prvega ima razmerje stranic 3:2, slika drugega, Olympusa pa 4:3. To tudi ni zanemarljiv podatek, predvsem zato, ker to (drastično?) vpliva na razliko v globinski ostrini - spet, odločitev je na strani uporabnika.

Takole, po nasvetih, tole ne bo šlo. Bo treba oba kar v roko prijet, jih "peljat en krog" in se odločit. Sta si primerljiva aparata, a vendarle nadvse različna!
   0 

ales @kody 12. Dec 2007, 18:40

saj to je...
oba imel v roki...z obema slikal...

malo me pri K10D moti teža in mogoče (?) slabši kit....sicer bom pa itak ko bodo objektivi nabavil dodatno robo, že mam nagledano smile

mi je pa najbolj vsec občutek v roki, ki ga pri 400D ni niti z gripom

enako tui pri olympus...kjer mi je vsec nizka teža in kakovostni kit
   0 

urban @alfi 12. Dec 2007, 19:33

sam imam e 510 in je izvrsten(vsaj zame).kit je kakovostn prau tako slika, pa če odlično mi sede u roko...
sm pa morda malce krivičen ker K10D ne poznam "osebno".

po pamet
   0 

Miha @mauss 12. Dec 2007, 21:42

...za kogar so liveviev, antidust, 3:4 format, 165g več teže in 'dof do obzorja' ključnega pomena, naj kupi oziroma ostane na kompaktu.
mal karikirano povedano ampak je nekaj na tem.
   0 

Miran @Fotograff 13. Dec 2007, 20:41

Ban je napisal/a:
K10D je sigurno boljša izbira - v višjem razredi, poleg tega se ga da dobiti že zelo poceni, ker bo Pentax konec januarja po vsej verjetnosti na trg pripeljal njegovega naslednika k20d.

Prihaja res PENTAX K20D, vendar bo to polprofesionalni model s 14 megapixli, tako, da bo njegova cena v okoli 1500 EUR.
   0 

Ban @Ban 13. Dec 2007, 21:47

...
   0 

Jaka Ješe @Jaka83 26. Dec 2007, 11:46

Saj če vedno čakaš nikoli ne kupiš, slikaš pa tudi ne v obdobju čakanja.

Jaz sem se v tem cenovnem razredu odločil za K10D in mi ni niti malo žal. Mogoče bi želel malo boljši senzor kar se šuma tiče (bi se moral premaknit en cenovni razred višje in vzet Canona). Drugače pa ima body vse kar potrebujem. Hitro se navadiš in z nastavitvami potem upravjlaš skoraj podzavestno. 400D se je meni zdel kot plastična igračka, Nikona D80 niti nisem hotel dobro prijet v roko, ker je bil takrat kar dosti dražji od K10D in je ponujal manj muzike. Olympusa pa ravno zaradi 3:4 in 2× crop faktorja nisem hotel, čeprav se mi aparat kot sam dopade.

Ti pa pri Pentaxu priporočam, da si raje namesto dvojnega kita vzameš en malo boljši zoom objektiv s širokim kotom in kasneje dogradiš sistem s tele zoom-om. Jan-feb naj bi prišli tudi novejši DA* objektivi (60-250mm f/4 in nekaj tele fiksnih). Seveda spet odvisno kaj slikaš.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati