0 

Jaka @fotojack 13. Dec 2007, 14:36

ker na digitalni fotografiji nisem dobil odgovora, upam da ga bom tukaj. torej, pol leta že uporabljam ta fotoaparat in sm delno zadovoljen. tik red morjem sem kupoval novega in sem se odločal med panasonicom in FUJIFILM FINEPIX S6500 FD. boljši mi je bil slednji, vendar ko sem šel 1 dan pred odhodom v trgovino da ga kupim, ga niso imeli . na hitro sem se potem odločil za panasonica. torej vse lepo in prav, morje sonce, kvaliteta slik odlična, sedaj pa je nastopila zima in naravna svetloba ni več tako moča, zato opažam, da mi ne dela ravno kvalitenih slik, so krive moje nastavitve ali je tak aparat? (slikam naravo od blizu in od daleč) smile
   0 

Anže @AlienW 13. Dec 2007, 14:43

V kakšnem smislu nekvalitetne fotografije? Kaj z njimi konkretno je narobe. Prilepi kakšno vzorčno fotografijo pa bo lažje...
   0 

Jaka @fotojack 13. Dec 2007, 20:06

ja naprimer n morju sem slikal na vem zelo oddaljene predmete pa sem jih približal in so bili zelo jasno videni, sedaj pa ko slikam je fotka uredu, ko pa recimo na računalniku povečam malo pa se pojavi šum
   0 

Anže @AlienW 13. Dec 2007, 21:54

Če ti pogoji ne dopuščajo nižjega ISO-ta potem nimaš kaj dosti za naredit glede šuma. Poizkusi z odprtejšo blendo ter/ali dalšim časom. Na blizu si lahko pomagaš tudi z flashom.
   0 

Pentagor @Pentagor 14. Dec 2007, 08:29

Tako kot ti je napisal Alien. Najbrž nastavitve prepuščaš avtomatiki, ne? Če je tako, potem poizkusi z ročnimi nastavitvami, saj avtomatika v slabši svetlobnih pogojih včasih popolnoma odpove in dobiš skropocalo od fotke.
   0 

poZdravcek @poZdravcek 14. Dec 2007, 12:51

Panasonic fotoaparati so znani po šumu. Uporabljam Panasonic FZ-30. V nastavitvah imam fiksno izbrano vrednost ISO 80 (najnižja). Če so slabši pogoji, uporabljam fleš ali stojalo. Kljub temu se ob daljših časih v temnejših delih slike pojavlja šum.
Večje ISO vrednosti uporabljam izjemoma, največ do 200. Takrat spremembo naredim jaz, ne fotoaparat in se zavedam, da bo več šuma.
   0 

Jaka @fotojack 16. Dec 2007, 11:54

kako pa je iz slikanjem snega? velja isto ali ne? pa še to kaj pomeni npr. F8 ali F3,5 ...
   0 

Anže @AlienW 16. Dec 2007, 18:51

Nima veze al je sneg ali ga ni. Če so dobri svetlboni pogoji manjši ISO če so slabši večji ISO. F8 je oznaka za velikost odprtine zaslonke(blende). f/3.5 je Dokaj odprta blenda(večino kompatkov je to največ) f/8 je bolj zaprta blenda. Bolj ko je odprta manj je globniske ostrine in obratno a to se pri kompatkih skoraj ne pozna.
   0 

Ban @Ban 16. Dec 2007, 19:06

Fotojack;

V katerem načinu pa slikaš? V "zelenem" auto? Po vsej verjetnosti imaš naštimano, da ti ISO(svetlobno občutljivost) avtomatično določi aparat, kar pomeni, da ti jo v slabših temnejših pogojih nastavi na najvišjo vrednost, zaradi česar dobiš šum in slika ni več tako ostra, barvita, kontrastna. Lahko, da imaš tudi naštimano ISO na "high", kar je pa še najslabše.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 17. Dec 2007, 09:18

ampak če bo on štimal ISO v Av načinu, mu bo aparat temu primerno nastavljal čas... tako da ne bo mogel po občutku oz. na ekrančku prilagajati, ker bo fotka zmeraj "pravilno" osvetljena. ne bo temnejša, če bo dal manjši iso, le stresena bo. in ne bo svetlejša če bo večji iso, le krajši čas (stop action) bo in več šuma.
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Ban @Ban 17. Dec 2007, 10:09

Glavno je predvsem to, da poizkušaš s čim manjšim ISO, zaslonko pa imej zmerom najbolj odprto, ker razlike v globinski ostrini pri kompaktu pravzaprav ni med f2.8 in f8.
   0 

Jaka @fotojack 17. Dec 2007, 16:13

ja slikam z ISO 100 (minimalno). a ko si govoril način Av, to je pri meni A? drugače pa bi mi priporočali kakšen objektiv, ali ga še ne rabim?... za amatersko fotografijo, potem kaj več? kateri spoloh pašejo na moj fotoaparat?
   0 

Anže @AlienW 17. Dec 2007, 16:50

Canon ima drugačne znake za poimenovanje avtomatskega načina, manualnega itd. To je kompakten fotoaparat zato menjava objektivov ni možna.
   0 

Ban @Ban 17. Dec 2007, 17:34

Ja, tisti A pomeni verjetno Av. Poizkusi. Če lahko v načinu A spreminjaš odprtost zaslonke ( f vrednost), potem je to, v nasprotnem primeru pa je verjetno črka S.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati