0 

Anže @AlienW 13. Dec 2007, 15:00

Zanima me razlika med zgoraj omenjenima bliskavicama. 500-tko imam ampak menjam fotoparat tako da bo treba novo in me zanima katero naj vzamem. Razlika v ceni je minimalna.
Hvala thumbsup
   0 

Andrej @fotokaj 13. Dec 2007, 15:22

Bistvene razlike, razen vodilnega števila, ni. 500DG Super ima vodilno število 50, 530 pa 53. V bistvu sta si fleša enaka; 530 je pač nadgradnja 500, saj se je proizvodnja le-tega že ustavila.
Če je razlika cenovno res minimalna, vzemi 530.
   0 

Nogavicka @Nogavicka 4. Feb 2008, 18:43

Z zunanjimi bliskavicami še nimam izkušenj. Imam Canon EOS 400D. Kupila bi Sigmo EF-530 DG Super. Zanima me wireless proženje bliskavice. Kako in ali je sploh možno za moj fotoaparat?

Pipi
   0 

andrej @kypck 4. Feb 2008, 19:54

Meni se zdi da je razlika še v Zoom obsegu ki je pri 530super 24-105, predhodnik pa je imel 28-105, seveda imaš pa disfuzor za 16mm. In seveda tisto kar je že prej fotokaj reku.
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 4. Feb 2008, 20:38

Sem lastnik sigmine 530-ke super v kombinaciji s Pentaxom k10d in sem povsem zadovoljen z rezultati... Do sedaj je bliskavica vedno pravilno osvetljevala, odlično pa deluje tudi v P-TTL wireless načinu, kjer fleš, ki je postavljen kjerkoli v sobi, komunicira z vgrajenim in deluje enako, kot bi bil pritrjen na kamero, ne vem pa če to deluje tudi pri Canonu 400D. Zagotovo pa deluje ročni wireless način (sam nastaviš moč in zaslonko), ker sem to preizkusil tudi z 10let starim kompaktom (na film) tako da to nebi smel biti problem...
Se pa splača vzet 530super, če imaš novejši bodi (kot je 400d), ker se bosta med seboj zagotovo zastopila (pri 500super lahko naletiš na staro verzijo in bo potrebno vrnit na servis, da ga posodobijo)... je pa tudi malenkost močnejši ta 530, drugače pa sta si enaka...
Nogavicka: predvidevam da so pri sigmi na voljo vse funkcije, ki ti jih ponuja original Canonov fleš (vsaj pri Pentaxu je tako), priporočam, da greš sprobat v trgovino (mislim da imajo zaenkrat samo 500 super, ampak če dela na 500 bo na 530 tudi)
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 4. Feb 2008, 20:47

Pa še to:
Za resno delo (poroke,...več posnetkov v zaporedju) bo pa vseeno Canonova bliskavica veliko bolj zalegla, ker bo manj problemov z osvetlitvijo, pa tudi še enkrat krajši čas polnjenja (pri canonu) po posnetku ni zanemarljiv, ker moja sigma ne zdrži več kot 4 zaporedne posnetke pri 3fps v TTL načinu...
   0 

Nogavicka @Nogavicka 4. Feb 2008, 21:43

Klemen:
Najprej sem "gledala" bliskavico Canon Speedlite 430EX. Če prav razumem, je "podobno" zmogljiva kot Sigma. Če je povrh še hitrejša, potem je to tisto, kar potrebujem. Meni je pomembno, da jo prožim tudi na daljavo in glede na opis na netu, najbrž to tudi omogoča (tako predvidevam, nisem pa sigurna). Takole piše v opisu bliskavice:
Kompatibilna je z brezžičnim E-TTL II in jo lahko uporabljate tudi kot "slave" enoto.
Naj mi prosim kdo potrdi, ali mislim prav...

Zdaj sem pogledala še v priročnik fotoaparata, kjer nikjer ne opazim oznake E-TTL, ki je po mojem ključna za komunikacijo. Piše pa takole:
Fotoaparat je tip A in je kompatibilen z vsemi funkcijami Speedlite bliskavic EX-serije... Bliskavice Speedlite tipa EZ/E/EG/ML/TL ne morete uporabljati, če delujejo v načinih TTL ali A-TTL.

Na te oznake se res ne spoznam, čeprav mi je jasno, kako stvar v resnici deluje. HELP! In hvala že vnaprej in nazaj ! grin

Pipi
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 4. Feb 2008, 22:00

Tale 430EX je kar dosti šibkejša od sigmine 530super (pri zaslonki f/4 in zoomu na 70mm in ios100 ti to pomeni kar 3 metre)... Se pa vseeno pozanimaj glede tega brezžičnega E-TTL ali imaš s 400d možnost prožiti preko vgrajenega fleša (verjetno) imaš ali pa je za to potrebna 580EX (430EX ne omogoča načina master, kar pomeni, da bi lahko z njo prožil ostale slave fleša)...
Vseeno pa ti toplo priporočam obisk pri trgovcu(npr. pri Beseničarju v Lj imajo trenutno oba na zalogi, pri njih pa tudi ni problem stvari sprobati), ki ponuja in sigmo in canona in oba sprobaj, ker te zna 530 super vseeno pozitivno presenetiti glede moči in gibljivosti glave v vse smeri (levo 180 stopinj, desno 90 stopinj, gor 120 stopinj, dol okrog 8) 430ex pa ti omogoča premikanje glave le gor in dol, kar pa zna biti huda ovira pri določenih situacijah (odboj svetlobe od stranske stene)... Nenazadnje je pa tudi cena skoraj enaka (430ex je samo 30€ cenejša)...
Odločitev je tvoja!
   0 

Nogavicka @Nogavicka 4. Feb 2008, 22:21

Imaš prav. Nagibam se k Sigmi. Moram samo še preizkusit. Nimam druge izbire. Že jutri bom kontaktirala z Beseničarjem.

Hvala, odločitev bo dosti lažja.

Pipi
   0 

Jernej @Horse 8. Feb 2008, 09:54

Tudi sam se zanimam za nakup fleša za 40D. Trenutno bi ga uporabljal "klasično", kasneje pa bi ga uporabljal tudi kot slave, ko se bo "v pujsku" nabralo dovolj za kaj konkretnejšega (npr.: 580 EX MkII).

Trenutno se odločam med Canon Speedlite 430EX in Sigma EF-530 DG super. Pri prebiranju forumov sem nekako dobil vtis, da se kljub vsemu splača vzeti Canonovo 430-ko, ker naj bi bil bolj točen od Sigme. Kljub vsemu pa se mi zdijo oportunitetni stroški pri takšni izbiri precej veliki, saj Sigma precej obljublja (glede na majhno razliko v ceni).

KlemenBr je napisal/a:
...zna 530 super vseeno pozitivno presenetiti glede moči in gibljivosti glave v vse smeri (levo 180 stopinj, desno 90 stopinj, gor 120 stopinj, dol okrog 8) 430ex pa ti omogoča premikanje glave le gor in dol, kar pa zna biti huda ovira pri določenih situacijah (odboj svetlobe od stranske stene)...

Vsekakor se strinjam, da mora biti glava gibljiva v vse strani, samo zmoti me podatek, da ima Canon samo vertikalno nagibanje. Povsod, kjer je navedeno vsaj nekaj podatkov, piše, da ima Canon 430 EX možnost tudi horizontalnega obračanja in iscer 180° levo in 90°desno.
   0 

M_M @M_M 8. Feb 2008, 10:30

Ker vidim, da se mučite s Canon 430EX, naj vam povem, da je gibljiva v vse smeri in same brez master enote ne moreš brezžično prožiti. Za proženje fleša, ki ni na bodiju potrebuješ ali Sigmo 500/530 Super, ali Canon 580 , ali posebno IR enoto "Canon STE2 Speedlite Flash Transmitter". Tudi ene same Sigme 530/500 ne moreš brezžično sprožiti z vgrajenim flešom. To deluje na Nikonih (in morda še kje), pri Canonu žal ne. Pri canonu še vedno potrebuješ eno enoto na aparatu.
Sam imam Canon 430EX, sedaj pa se odločam še o nakupu ali Sigme 530 ali canona 580. Verjetno se bom zaradi cene odločil za Sigmo. Najraje bi kakšno rabljeno 500 Super.
Ko sem kupoval prvi fleš, sem bil prav tako v dilemi Sigma 500 Super ali Canon 430EX. Takrat sem se odločil za canon in mi ni žal. Polno moč bliska že pri canonu komaj kdaj uporabim, zato mi večja moč Sigme 500 ni bila tako pomembna. Polni se hitreje od sigme, zgradba je dosti boljša, kompaktnejša in nenazadnje kompatibilnejša z bodijem. 430-ka je TTL2 kompatibilna, sigma 530 ni. Ne vem sicer koliko se to pozna v praksi...

Upam, da sem bil v kakšno pomoč. curtain
   0 

Jernej @Horse 8. Feb 2008, 10:59

Citiram:
Upam, da sem bil v kakšno pomoč. curtain

Bil, bil... biggrin

M_M je napisal/a:
Ker vidim, da se mučite s Canon 430EX, naj vam povem, da je gibljiva v vse smeri in same brez master enote ne moreš brezžično prožiti. Za proženje fleša, ki ni na bodiju potrebuješ ali Sigmo 500/530 Super, ali Canon 580 , ali posebno IR enoto "Canon STE2 Speedlite Flash Transmitter". Tudi ene same Sigme 530/500 ne moreš brezžično sprožiti z vgrajenim flešom. To deluje na Nikonih (in morda še kje), pri Canonu žal ne. Pri canonu še vedno potrebuješ eno enoto na aparatu.Sam imam Canon 430EX, sedaj pa se odločam še o nakupu ali Sigme 530 ali canona 580. Verjetno se bom zaradi cene odločil za Sigmo. Najraje bi kakšno rabljeno 500 Super.

To sem sicer dognal že prej, a kljub temu si mi sedaj dokončno razjasnil vremena... smile Mogoče sem bil malce nerazumljiv - Od 430-ke nisem pričakoval "suženjstva", doklet si ne omislim "šefeta".

Citiram:
Ko sem kupoval prvi fleš, sem bil prav tako v dilemi Sigma 500 Super ali Canon 430EX. Takrat sem se odločil za canon in mi ni žal. Polno moč bliska že pri canonu komaj kdaj uporabim, zato mi večja moč Sigme 500 ni bila tako pomembna. Polni se hitreje od sigme, zgradba je dosti boljša, kompaktnejša in nenazadnje kompatibilnejša z bodijem. 430-ka je TTL2 kompatibilna, sigma 530 ni. Ne vem sicer koliko se to pozna v praksi...

Sepravi je tvoj odgovor Canon 430 EX? devilish
   0 

M_M @M_M 8. Feb 2008, 11:07

Če bi se še 1x odločal, bi še vedno vzel 430EX - še toliko bolj, če gre za body velikosti 400D. Zdaj ko potrebujem še "šefeta", pa bom po vsej verjetnosti še Sigmo vzel. Stane namreč le malenkost več kot Canonov transmiter, uporabnost pa približno enaka. Če ne želiš bliska s fleša na aparatu, ga še vedno lahko obrneš stran grin
   0 

Jernej @Horse 8. Feb 2008, 11:55

M_M je napisal/a:
Če bi se še 1x odločal, bi še vedno vzel 430EX - še toliko bolj, če gre za body velikosti 400D. Zdaj ko potrebujem še "šefeta", pa bom po vsej verjetnosti še Sigmo vzel. Stane namreč le malenkost več kot Canonov transmiter, uporabnost pa približno enaka. Če ne želiš bliska s fleša na aparatu, ga še vedno lahko obrneš stran grin

Fleš bi uporabljal na 40D. Kot kaže bom šel po tvoji poti - najprej 430-ka, kasneje kaj konkretnejšega in 430-ka za "slave".

Hvala za nasvet(e)!
   0 

Simon @simy_ 12. Mar 2008, 19:58

Živjo,

tule sedaj gledam kar se tiče master fleša - kako se obnese sigma 530super?
Imam že 430ex in sem ultra zadovoljen ampak rad bi imel možnost da ga prožim iz aparata kar pa ne morem drugače kot da si omislim master enoto ali pa ir transmiter (ki je drag). Pol metra kabla bi bla cenejša rešitev, ampak mi je pa bistveno premalo in se mi zdi da bom stran vrgel denar.

Vsekakor se nagibam kar k master flešu samo še potrditev potrebujem, da je 530 OK? (580ex pa nikakor ne bom kupil ker je to pa res stran vrženo biggrin, glede na moj izkoristek)

Lp Simon
   0 

M_M @M_M 12. Mar 2008, 20:48

530 SUPER je ziher stvar. Že 500 SUPER se fantastično obnese, pri 530 pa so gotovo stvari vsaj enako dobre, če ne celo izboljšane.
   0 

Simon @simy_ 12. Mar 2008, 20:58

100% ti ga bom potem moral posojat biggrin - zato pa si tako hitro odgovoril. (šala)

Ok hvala, saj sem vedel, ker sem gledal tvoje teste, ampak sem mislil mogoče pa ima kdo kakšno pripombo da to ni najboljše kar se za ta denar dobi.

Lp S
   0 

M_M @M_M 12. Mar 2008, 21:02

Itaq boš posodil smile Če ne drugega za test.

Cenovno je to pomoje ena ugodnejših rešitev. Transmiter te pride okol 200€ in opravlja enako nalogo kot master fleš.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati