0 

iztok @izo 15. Dec 2007, 00:52

spet rabim nasvete
naši doma so se spomnili na brzino nabavit en tv, in mi povedo seveda dan prej, da naj grem z njimi, da bomo zbrali kaj, če bo kaj "ugodnega".
po pravici povedano, pojma nimam o teh novih flat tv-jih (no, o osnoveh sem že pobrskal), kolkr sem vidu, so za analogni signal (tv ipd, to kar se bo pr naših doma največ gledalo) en jajc vsi po vrsti, sploh te lcd zadeve. če bi bla kakšna flat tv(četudi manjših dimenzij), ki ima tako sliko kot naš fajn navadni analogni grundig v stanovanju, ga takoj vzamem.
baje naj bi bile plazme boljše za sliko, vendar imajo nek ghosting problem (s cajtom se kvarii del ekrana, kjer je statična slika ipd), so bolj občutljivi na udarce itd itd, v glavnem ne neajbolj primerno za nek bolj rečmu temo familiy friendly prostor.
torej najbrž pride v poštev več ali manj lcd tv, ki jih je itak največ. zdej cene so tudi ful različne, ful je enih oznak itd. za omejitev v ceni ne vem, itak jim bo vse predrago, kar jim bompredlagal, vendar vseeno ne bi glih največji jajc kupli. rajš imam kakšno colo manj, pa da boljš dela in da bo slika bolj kvalitetna, brez nekih zamikanj ipd. ne rabi met glih dva metra čez diagonalo. kako je s tem HD zdej, vidim da so vsi to novi kao HD ready, potem so eni spet full HD ready, pa je blueray itd itd. se ti zmeša..
kolkr sem gledal na brzino, pride v poštev kak sony, panasonic, sharp, pr nas se precej teh samsungov proda, mam filink, a so za kej? kaj pa to soniji z neko bravia tehnologijo ipd?
no, v glavnem, v tem smislu, najrajš bi nasvet od jkoga, ki ima tak tv doma in je probal več stavri prej, ne neko govorjenje na pamet in branje tehničnih podatkov, to lahko delam sam.
   0 

iztok @izo 15. Dec 2007, 01:38

opa, ti novi tv-ji so resno glede barv, hehe
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W3000/Calibration.php
po mojem niso poceni te zadeve
pa to morm probat, da vidim, kaj pravi:
http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php
   0 

Gregor Gomboc @George 15. Dec 2007, 07:02

Zdaj se to spomnite, ko je 10% BigBangov miklavžev popost mimo. Nudili so tudi 24 obrokov brez obresti (če še sedaj nevem).

Sicer pa: LG, 94cm, Full HD (2mio pikic namesto 1mio pri HD ready)... okoli 1000€.
   0 

mart @jazy 15. Dec 2007, 07:48

nabava lcd ali plazme je velika neumnost ker bo slika 100 krat slabsa kot na navadni tv zardi signala ki ga podpira, namrec lcd in plazme delujejo super na hdr signal, se pravi hdr mora biti od kamere do tvja. edini ki so sedaj predvajali v hdr tehniki je bilo svetovno prvenstvo v fuzbalu nemcija sedaj imas lahko se dva nemska programa ki predvajata v hdr tehniki vsi drugi pa so se v navadni za navadno tv in mislim da bo to vsaj se deset let se pravi se deset let ni za kupit lcd ali plazme veliko jih poznam ki so kupili lcd in so bili razocaranei nad kvaliteto in to prav zaradi nekopatibilnosti signalov...
   0 

Anže @AlienW 15. Dec 2007, 10:39

Če se boste odločili da boste zapravili malo več, poglejte tudi Loewe tv-je. Res da so dražji ampak odtehatajo ceno. Doma ga imamo in 3-4 letih ni bilo niti enega problema. Slika je odlična in tudi oblikovanje je je vrhunsko. Zdaj pa da ne bom postal kot Focusov brat raj zaključim biggrin Ampak se vam splača pogledat thumbsup
   0 

iztok @izo 15. Dec 2007, 11:56

@george: kaj čem, so se pač zdej spomnili
@jazy: vem, da je tv signal bolj šfoh, ampak kaj čmo, v prihodnosti bodo samo ti lcd-ji ipd. pa počasi se bo začelo vse prek net-a oddajat, po mojem, torej boš dobil digitalni signal domov (par let še itak ne, to vem, in takrat bodo tv-ji bolj dodelani za te zadeve, ampak pač tv rabijo). pa še to je, da za kak globok tv ni glih placa tam.
kaj pa recimo kaj takšnega, a je 32col dovolj (najbrž ne, ker je cena preveč ugodna, s emi zdi, hehe)?
http://www.nakupovanje.net/sony-kdl-32p3000-bravia-lcd-tv-sprejemnik-lcd-televizor-pr-1159102
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 15. Dec 2007, 13:16

sam ima zelo podoben panasonic lcd TV enako 32"

sem zelo zadovoljen

sem dal ene 200 EUR več za skoraj isti TV pa se ne sekiram...

meni se zdi dovolj velik...
   0 

iztok @izo 15. Dec 2007, 13:22

aha, kul, kaj pa tv signal, kako je kaj za gledat? mislim na tisto zmazano sliko ipd
   0 

Stane Crnjak @staneC 15. Dec 2007, 13:52

Ko grem v kakšne trgovske centre in so TV LCD-ji eden zraven drugega naštimani, me je včasih kar groza, ko vidim tiste slike na njih. Ne vem, če bi katerega kupil.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 15. Dec 2007, 14:25

v trgovinah je res čudno gledat karkoli...

sploh big bang...

ti ne da nobenega realnega občutka...

jaz sicer ne vem, kaj kdo pričakuje, ampak nekdo ki je do zdaj gledal katodni tv in bo pač kupil ali lcd ali plazmo,.. oba mata pluse in minuse... dvomim da je večina imela nad 90cm diagonale... ampak ok... da vsi zdaj pravijo če ni 40$ ni nič cena pa je ugodna... seveda zdaj ko 200EUR ni nič a "včeraj" je 50.000SIT blo nekaj vredno mar ne?
Jaz sem kupil LCD tudi zaradi konzol.. ki so preizkušeno lepše izgledale na lcd... kar se TVja tiče pa je odvisno tud od kabelske anterovja in ostale solate.. t2 telekom ...
   0 

mart @jazy 15. Dec 2007, 15:18

izo ni fora digitalnega signala ,, digitalni itak je ze ampak je pal signal in se zelo slabo vidi na lcd-jih in plazmah ki podpirajo hdr signal, za predvajat hdr signal moras le tega ze oddajat to pomeni da vse tv hise moraj zamenjati kamere na hdr in od tam hdr signal do tvojega lcd-ja to pa ne bodo naredili prav kmalu kot sem rekel edini primer ki ga poznam da so z hdr kamerami snemali in oddajali je bilo svetovno prvenstvo v fudzbalu, nato nikoli vec tudi po netu je pal signal
po evropi in pri nas se vedno 95% predvaja pal digitalni signal kamera- oddaja- tv ki odlicno deluje na katodnih tv-jih , se pravi v tem trenutku je najboljsa izbira lowe tv flat varijanta ki ti bo sigurno sluzil nadaljnih 10 let
lcd in plazma deluje edino ce das v player dvd ki je sneman v hdr in gledas film drugace ne
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 15. Dec 2007, 17:13

no jaz lahko rečem,.. da direkt iz kamere... ki podpira AVCHD je še nekako najlepša slika preko hdmi kabla...
   0 

Peter @Focus 15. Dec 2007, 20:50

Moj prijatelj ima TV servis. Popravlja med drugim tudi najnovejše plazm in LCD zaslone. Pred kratkim sem ga tako v mojem stilu malo sprovociral, da jaz nebi kupil LCD zaslona zaradi "mrtvih" pixlov itn.
Pozval me je v delavnico, kjer sem na tleh videl najmanj 6 plazma TV-jev, same najdražje variante od 3.000 EUR pa gor tudi preko 5.000 EUR in vse je crknilo!

Povedal mi je da je v današnejem času LCD TV še vedno zakon!
   0 

Jessie @Jessie 16. Dec 2007, 10:04

Imam Samsunga s kontrastom 1:8000, velikost 82cm, tv signal je s Siolovega paketa trio, tko da je kvaliteta slike odlična v tej kombinaciji...več kontrasta-lepša slika...
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 16. Dec 2007, 10:54

Naša mama si je omislila malo manjšega (51 cm) LCD v formatu 4:3 in moram priznati, da so tako slika, svetlost, barve kot kotna vidljivost, presenetljive. In pazi; znamka je Gorenje!!!
Ne vem pa, koliko je koštal.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Franz Mayer @bimbo 16. Dec 2007, 11:03

V zadnjem c't je bil narejen primerjalni test dveh 42" plazma in LCD TV. Njihov zaključek je bil v kratkem tak:

Kontrast
Boljši pri plazmi, dokler je okolje v temi. Če je prostor osvetljen, potem je kontrast pri lcd boljši, ker se svetloba odbija od stekla na plazmi. Pri lcd je površina zaslona manj gladka in do motečih odbojev svetlobe ne pride.

Barve
Boljše pri plazmi, vendar se pri temnejših barvah pojavi rahlo migotanje, ki ga oko zaznava. To je posledica dejstva, da se morajo plazma celice prižigati tudi takrat, ko to ni potrebno, da se zagotovi hitro reagiranje v primeru, ko se vsebina slike spremeni bolj na svetlo.

Hitrost
V preteklosti so veljali lcd za slabše - posebej poceni modeli, vendar so danes pri tem že boljši, še posebej pri gibanju kamere preko kontrastnih površin, kjer je prehod pri lcd bolj tekoč. V trgovini naj ti trgovec priklopi kakšen šport z žogo, kjer se jasno vidi, če žoga pušča rep za sabo.

Kot gledanja
Lcd izgubijo kontrast pri ekstremnih kotih gledanja. Če imaš zelo širok prostor vzami meter s sabo v trgovino in poglej kako se obnese lcd pri skrajnem kotu gledanja. Plazme teh omejitev nimajo.

Poraba
Plazma 370 W, lcd 135 W

Ostanki duhov na sliki
Če je slika statična, na plazmi ostanejo vtisnjeni vzorci zelo svetlih površin (npr če je logo TV postaj vedno na istem mestu). Enako se lahko pojavi pri TV postajah, ki še vedno oddajajo v 4:3 formatu. Med testom so pustili Eurosport čez noč (simulacija gledalca, ki zaspi pred TV), naslednji dan so bile vidne sence na delih, kjer ni bilo signala.
   0 

MareŽ @maremare 16. Dec 2007, 12:57

kaj pa sam razdalja do tv-ja. Kaj ni pomembno, če maš recimo lcd 32 col, da je najboljša slika za gledanje recimo 3-3.5m . Govorim samo kot primer,ne vem točnih podatkov. Ker, če nisi v teh mejah, potem oko drugače zaznava sliko, ali drugače, na tv-ju so popačenja, v glavnem ne vidiš najboljšega, kar tv ponuja.

Mi je to 1x na Gorenju en razlagal, pa me zanima, če je kaj na tem.
   0 

Matej Ružič @mat 16. Dec 2007, 17:04

Pa bom še jaz probal kaj svetovat-
Prvi in NAJPOMEMBNEJŠI nasvet je, da nikakor ne kupujte v Big Bangu, Harvey Normanu in podobnih trgovinah. Razlog je seveda cena. Tisti tv-ji, ki so v teh trgovinah poceni, so vsi stari modeli brez izjeme.
Priporočam nakup pri [url]mediamarket.si.[/url] Mi smo pri 40" Full HD (1920*1080 pik) plačali 600€ evcrov manj kot pa bi v Big Bangu, pri 37" HD (1377*768 pik) pa 400€ manj kot pa bi v Big Bangu. Zato mi lahko res verjameš, da se splača v to štacunco poklicat pa mal povprašat. Glede na to da sem sam za 37" najnovejši model(SAMSUNG LE37-R88) plačal 850€ bi rekel, da je 32" kakih 150-200€ manj.

Mi smo oba kupili znamke Samsung, ki je pri Lcd-jih pač svetovna špica(toje dejstvo in ni neko navijaštvo saj mi je osebno dost vseen kaj gor piše; Samsung dela tud panele za Sony in mnoge druge) in nudijo tudi največ za plačane €.

Očitek da je slika grozljiva prek na navadnem signalu niti približno ni res. Res je slika na HD signalu drug svet, si pa upam trditi, da je na navdnem signalu vsaj tako dobra kot na starih katodnih TV-jih. Kdor trdi drugače ima slab LCD (trenutno manjši LCD laufa celo samo na sobno anteno in to lahko z gotovostjo trdim).

Razlika med HD in Full HD je na papirju velika, v praksi pa lahko povem da temu ni tako. Osebno bi ocenil da ima Full HD mogoče za 5-10% višjo resolucijo, ki jo jaz opazim, tako da to mora vsak sam presodit, če mu je razlika v ceni tega vredna (meni ni in zato imam sam raje HD in 200€ v žepu).

Glede velikosti in razdalje gledanja pa ne+aj bi bilo tako, da naj bi razdalja do tv-ja znašala približno 2-3 kratnik diagonale tv-ja, vendar to velja če hočeš kao isti efekt kot da bi bil v kinu. lahko ga pa komot gledaš iz večje razdalje ša ne boš prav nič zamudil. biggrin

Upam da sem bil kaj v pomoč in če je izbira znamke lahko res stvar osebnega prepričanja mi verjemi vsaj glede trgovine. Se res splača.

Lep pozdrav Mat
   0 

Andrej @fotokaj 16. Dec 2007, 20:28

Izo, te teme sploh nisem bral, sem vse skupaj kar preskočil. Sem ravnokar kupil 42" Full HD LCD TV - Toshiba Regza X3000 in ti povem samo nekaj, ker v tem pač ne morem bit kratek in ti to razložit: NE KUPUJ PLAZME ALI LCD TELEVIZORJA
Pika.
Amen.
Fertik.
Fin.

Ni problem v posameznih proizvajalcih ali posameznih modelih, pač pa v vsej tej v tem času popolnoma neuporabni LCD/plazma tehnologiji!
Kupi enega od tankih klasičnih TV sprejemnikov in pri tem nakupu ne računaj na prihodnost, ker nima smisla; je preveč oddaljena.

Aja, lahko pa kupiš mojo Toshibo (prvi lastnik, praktično nova, dodam CD/DVD/DviX predvajalnik, cena po dogovoru grin, pa bom jaz vzel enga katodca ...
   0 

mart @jazy 16. Dec 2007, 21:00

fotokaj thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati