0 

Pentagor @Pentagor 17. Dec 2007, 14:06

Pozdravljeni!

Kupujem foto tiskalnik, s katerim bi printar fotografije večina v formatu 10x15cm, vsake toliko pa tudi A4.
Besedila ne bom tiskal, ker imam v ta namen barvni laser.
Kaj priporočate?

Hvala za predloge!
   0 

rokin_ @rokin_ 17. Dec 2007, 15:38

Canon pixma 6700d.
   0 

klemen @soled 1. Apr 2008, 20:34

kaj pa a3...?
   0 

chips @chips 1. Apr 2008, 21:52

Se ti sanja koliko barve bos porabil in koliko te bo na koncu stala ena fotka?

Za 10x15 si omisli Canon Seplhy. Za majhne naklade gre cenovno skozi. Za vse ostalo pa pojdi raje v foto lab natisnit.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Stane Crnjak @staneC 2. Apr 2008, 06:29

Se strinjam s Chipsom. Predrago in še vedno slabša kvaliteta kot foto-lab. Sam imam Epsona D80. Na začetku sem printal kot nor, sedaj pa ga uporabljam samo še za tiskat hčerki vaje za šolo.
   0 

klemen @soled 2. Apr 2008, 07:16

ok...hvala..vzeto na znanje...smile
   0 

iztok @izo 2. Apr 2008, 10:36

ja, za nonstop printat 10x15 se res ne splača, za kakšno a4 fotko občasno za na steno obesit so pa printerji zelo fajn. lahko po mili volji obdelaš, ponoviš print, če nisi zadovoljen ipd.
če mene vprašaš ima dober nameski foto printer boljšo kvaliteto kot lab.
zdej kakšnega posebej je težko glih poudarit, teh zadnjih modelov ne poznam, so pa po mojem vsi več kot dovolj dobri za foto izpise. jst sem takrat pixmo vzel, ker ne da samo zelo dobro in tiho printa na foto, vendar tudi na navaden papir, imaš možnost printa na cd itd. in to mi je bilo precej važno: ločene kartuše in še najcenejše od vseh (original), ko sem primerjal cene (količinsko po ml, to je važno, ne samo primerjat cene kartuše ene in druge firme, ker zgleda ena malce cenejš, potem pa pogruntaš, da je količine pol manj ipd). canon kartuše tudi nimjao nekih lčasovnih kod ipd, ki ti lahko zablokirajo kartušo za uporabo (mislim, da ima hp tako, za epson nisem ziher)
   0 

klemen @soled 3. Apr 2008, 07:15

samo...kolikor gledam cene se vseeno splača imeti svoj tiskalnik od 30x40 naprej...za ceno ene slike dobim že originalno canonovo kartušo...
bi se kar strinjal izo...sploh če dva uporabljata en tiskalnik in si delita stroške...
i 9950 A3+ Single Ink USB tale se mi zdi kar v redu, samo to me moti, da nima 9600x2400 dpi...
bomo še gledal..smile
za kako idejo bi bil hvaležen...
   0 

abo01 @abo01 3. Apr 2008, 07:28

Ločljivost pri velikih izpisih sploh ni pomembna,e je že 600x600 dovolj dobra. Drugače pa je eden od boljših HP 9180 oz. malce cenejši novinec 8850, tudi Epson R1900 ni slab (pa hiter kot strela, za A3+ porabi dobro minuto).
   0 

klemen @soled 3. Apr 2008, 07:35

ej..to je bila brzina...smile))..hitrejši si od najhitrejšega tiskalnika....hvala...bom pregledal...
sam pa gledal original canonove kartuše na e-bayu...po 18 evrov komplet..za to ceno dobim iz tiskalnika vsaj dve sliki in to po svojem okusu(pri fotolaboratoriju mi zmeraj kaj manjka)...se pravi se splača...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati