0 

Simon @simy_ 18. Dec 2007, 15:15

Res da je vprašanje malo bedno, ampak me pa vseeno zanima zgolj to, kje naj dobim program ? (potrebujem nekaj za RAWe obdelovat) Trenutno sem tako obupan, da mi ni važno kaj, zgolj da je, kajti photo professional, ki je poleg Canona, mi pri konvertiranju slike zamegli oz. zgubijo na ostrini in to ne malo ampak pri makru zelo očitno in veliko in so mi na zadnjem razpisu vse zavrnili - ni ostrine.

Lp S
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 18. Dec 2007, 15:24

Mislm, da obstajajo celo neki brezplačni programi. Kako pa, da si tako prepričpan v ostrino? Kaj pa če delaš RAW & JPEG, ali pride do razlike v ostrini istega posnetka pri obeh formatih?
Blog - Portfolio[/size
   0 

iztok @izo 18. Dec 2007, 16:08

a je res treba vsakič opominjat glede oglaševanje piratskih zadev? portal ni namenjen temu!
če te pa zanima kakšen free program, pa je treba samo v googlu vtipkat, ali pa malo pogledat v arhiv foruma, kjer je bilo takih tem malo morje.
za prvo silo probaj raw shooetr essentials, ki je bil (in še je9 en eden boljših raw konverterjev, preden ga je adobe uničil. podpira tudi canon 30d, za najnovejše modele pa nisem ziher.
http://www.photo-freeware.net/raw-shooter-essentials.php
   0 

Simon @simy_ 18. Dec 2007, 16:10

Nikio je napisal/a:
Mislm, da obstajajo celo neki brezplačni programi. Kako pa, da si tako prepričpan v ostrino? Kaj pa če delaš RAW & JPEG, ali pride do razlike v ostrini istega posnetka pri obeh formatih?

Fotkam vedno raw+jpg da hitreje preletim kaj je dobro kaj slabo preg jpg in potem obdelujem bolše jpg oz. raw, ampak se zgodi, da po dodani ostrini itd. ko izgleda popravljen raw proti izhajajočemu čudovit (oster, barve...) in napram prvemu vse bolje, ko ga shranim ostane samo kar je bilo korekcije barve WB krivulje medtem ko sama ostrina se zgubi in je motiv rahlo mehak.

Lp S
   0 

Simon @simy_ 18. Dec 2007, 16:12

izo je napisal/a:
a je res treba vsakič opominjat glede oglaševanje piratskih zadev? portal ni namenjen temu!
če te pa zanima kakšen free program, pa je treba samo v googlu vtipkat, ali pa malo pogledat v arhiv foruma, kjer je bilo takih tem malo morje.
za prvo silo probaj raw shooetr essentials, ki je bil (in še je9 en eden boljših raw konverterjev, preden ga je adobe uničil. podpira tudi canon 30d, za najnovejše modele pa nisem ziher.
http://www.photo-freeware.net/raw-shooter-essentials.php

se opravičujem, nisem vedel. Umikam svojo izjavo.

Lp S
   0 

alteredego @alteredego 19. Dec 2007, 16:51

Eden od brezplacnih programov za obdelavo RAW datotek je Raw Therapee. Zaenkrat je sicer se malo hroscat.
   0 

Simon @simy_ 19. Dec 2007, 19:35

Ima mogoče kdo idejo zakaj pa mi originalna oprema kvari sliko? Zakaj mi potem pobere ostrino?

To mi ne gre v glavo, ker opažam da mi je tisti program ljubši, pa ne dela!

Lp S
   0 

iztok @izo 19. Dec 2007, 19:41

canon dpp je por razultatih eden boljših, če že ne najboljši za raw pretvorbo v tiff/jpeg fajle. ne vrjamem, da ti kaj "kvari", razen če nimaš že v kameri naštiman sharpening v minus ipd, in potem to program upošteva.
pa upam, da veš na ostrino največ vpliva kakovost objektiva ipd, sicer pe je pri obdelavi zmeraj fajn še dodatno "šarpat" fotko, samo r različnimi nastavitvami za različne felikosti oz. resolucije.
v glavnem, mislim, da z tvojimi fotkami/raw programom ni nič narobe, le kakšno kljukico si kje narobe vklopil al nekaj v tems tilu.
   0 

Simon @simy_ 19. Dec 2007, 19:50

jpg in Raw direkt iz aparata sta ista - relativno ostra - potem na rawu dodam ostrion in na before/after primerjavi je očitna razlika. Konvertiram pa je opa zopet drek. Pa če shanim zgolj raw, je ostrina ko ga odprem še vedno dobra, ampak ko konvertiram pa pade v vodo. Pomoje sem kje z nastavitvami pobrklal samo ne vem kje.

Glede objektiva pa pomoje takšnih težav pri 70-200l f4 ravno naj nebi bilo.

Lp S
   0 

Simon @simy_ 19. Dec 2007, 19:59

Je mogoče kakšna povezava s tem, da mi določenih slikic za predogled ne pokaži jasno, medtem ko nekatere pa? To dela že med jpg-ji. Če pa imam isti raw in jpg je raw ostra sličica za predogled jpg pa ne bigeek . Na sliki se ne vidi najbolje ampak vseeno. Obkroženi thumbi so ostri ostali pa ne, medtem ko slike so vse ostre - če jih odprem.

Tu je še link kako to zgleda. Lahko dam še kakšnega.

Lp S
   0 

alteredego @alteredego 19. Dec 2007, 20:27

Raje nekam (recimo sem: http://rapidshare.com ) poslji eno od RAW datotek, ki ti jo program 'zamegli' pa jo bomo poskusili se ostali pretvoriti v DPP-ju.
   0 

Simon @simy_ 19. Dec 2007, 21:07

http://rapidshare.com/files/77721996/_MG_0928.CR2.html

Tu je primer ko že v osnovi malo manka ostrine itd. in je malo za dodat. Ko to naredim in shranem pa je jpg ne-tako oster.
   0 

alteredego @alteredego 19. Dec 2007, 21:46

Takole: http://rapidshare.com/files/77730851/_MG_0928.rar.html

Digital Photo Professional v3.0.2.6 s tvojimi nastavitvami:

RAW
- Brightness adjustment: -0.33
- Color tone: -2
- Color saturation: 3
- Sharpness: 6

RGB
- Contrast: 2
   0 

Simon @simy_ 19. Dec 2007, 22:39

HAHA

pogruntal!

Sem malo retard pa nisem prej opazil. jpg-je sem preverjal z drugim programom tam pa so seveda bile mehkejše, pa sem primerjal jpg v dpp in tistem pregledovalniku pa so bile v dppju bistveno bolj ostre.
Nisem vedel, da so lahko slike že samo v drugem programu neostre že samo zaradi programa??
Človek se uči celo življenje, še dobro da ga imam še velio smile .

hvala vsem.

Edino bi pa prosil, če kdo ve oz. ali je normalno, da je stanje takšno kot sem zgorajl prilepil tisto slikco? da so ene slikice kot predogledi totalno blede druge pa ne???

Lp S
   0 

iztok @izo 19. Dec 2007, 22:45

po slikcah sodeč ti je fokus čist mimo vsekal oz. si po mojem izklopljen avtofokus in so ostre samo tam, kjer je bila oseba bližje fotiču.
v glavnem, čist banalna zadeva.
   0 

Simon @simy_ 20. Dec 2007, 13:55

Očitno je bilo vprašanje prezahtevno zastavljeno. Slike so vse ko jih kliknem, da jih odpre OSTRE. Lahko da sem slab fotograf, vendar tako butast pa spet nisem da bi af imel nevede na off oz. mf.

Zanima me zgolj, če kdo ve ali se to dogaja tudi drugim, ali je kakšna napaka? Hvala

LP S

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati